› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy młody kierowca to niebezpieczny kierowca? Konkurs z mercedesem

› policja 5 miesięcy temu    11.09.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Czy młody kierowca to niebezpieczny kierowca? Konkurs z mercedesem  fot. KP PSP w Braniewie

Statystyki są bezlitosne, kierowcy w wieku 18-24 lat mają najwyższy wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. mieszkańców. Tylko w sierpniu w Elblągu i okolicach były trzy wypadki, w tym jeden śmiertelny. Polski Związek Motorowy (PZM) wraz z partnerami organizuje dla młodych kierowców konkurs z cennymi nagrodami. Szczegóły tutaj. 

Przypomnijmy, że 15 sierpnia w nocy, 18 – letni kierowca zginął w wypadku na ul. Fromborskiej. Na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn, stracił on panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w  drzewo. Osobowa mazda została wręcz zmiażdżona. 26 sierpnia kilkanaście minut przed północą doszło do wypadku na trasie Elbląg-Tolkmicko. 18-latka prowadziła samochód marki Opel, którym uderzyła w drzewo.  Została odwieziona do szpitala. 27 sierpnia na łuku drogi wojewódzkiej 506, w pobliżu Chruściela doszło do wypadku. Samochód marki Honda prowadził 19-latek. Nie zapanował nad pojazdem. Samochód uderzył bokiem w przydrożne drzewo, a następnie przewrócił się blokując ruch na drodze wojewódzkiej nr 506. 

Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Sprawcy wypadków - kierujący pojazdami w wieku 18-24 lat - mają najwyższy wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. populacji. Polski Związek Motorowy (PZM) wraz z partnerami postanowili podjąć działania, aby ten obraz zmienić. Dla młodych kierowców - którzy chcą promować bezpieczną jazdę i wpłynąć na  rówieśników, by nie ryzykowali nie tylko swoim życiem na drodze -  zorganizowali konkurs pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”.

W konkursie może wziąć udział każdy kierowca w wieku 18-24 lat, który chce spróbować swoich sił i sprawdzić swoją wiedzę.  Do wygrania jest  Mercedes do własnego użytkowania na dwa miesiące lub nawigacja i samochodowy wideorejestrator, a także wyjazd na finał europejski do Słowenii

- czytamy w informacji o konkursie. Jak podkreślają organizatorzy przede wszystkim do wygrania jest jednak zmiana świadomości i dawanie dobrego przykładu innym, że tak naprawdę od nas wszystkich zależy nasze życie na drodze.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 15 września rozwiązać test na stronie www.NajbezpieczniejszyMlodyKierowca.pl. Test składa się z 30 pytań  losowanych z puli 200 przygotowanych z takich dziedzin jak :
    • przepisy ruchu drogowego,
    • pierwsza pomoc przedmedyczna,
    • największe zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,
    • ekojazda,
    • zachowanie w sytuacjach krytycznych.

Pytania testowe są wielokrotnego wyboru, do testu można podchodzić maksymalnie 3 razy. Liczy się poprawność odpowiedzi oraz czas wypełnienia testu. 30 najlepszych uczestników spotka się w Finale 28 września na Torze „Poznań”.
Partnerami merytorycznymi konkursu są: Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pick
5 miesięcy temu 1
Religia nie uczy o bezpieczenstwie na drodze..?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.