› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy linia autobusowa nr 12 dotrze z Elbląga do Jegłownika?

› bieżące 8 miesięcy temu    12.04.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 13 / 100%
A A A
Czy linia autobusowa nr 12 dotrze z Elbląga do Jegłownika? fot. Nadesłane

Z taką propozycją zwrócił się do posła Kacpra Płażyńskiego jeden z mieszkańców Elbląga. Wskazał, że linia autobusowa miejska mogłaby działać na podobnych zasadach, jak ta która obecnie łączy Elbląg z Milejewem.

Mieszkańcy Jegłownika, którzy codziennie dojeżdżają do Elbląga i wracają do domów, nie mogą skorzystać z komunikacji miejskiej. Dlatego jeden z mieszkańców zwrócił się w tej sprawie z interwencją do posła Kacpra Płażyńskiego, który posiada swoje biuro poselskie w naszym mieście.

- Podczas cyklicznych dyżurów poselskich Kacpra Płażyńskiego, które organizuje w Elblągu jego asystent społeczny Sebastian Piasecki zgłosił się mieszkaniec Jegłownika, który opisał sprawę przedłużenia linii elbląskiej komunikacji miejskiej - autobusu nr 12, który kursuje z Alei Odrodzenia do ulicy Warszawskiej. Postanowiliśmy o skierowaniu szeregu pytań do Wójta Gminy Gronowo Elbląskie oraz prezydenta Elbląga w tej sprawie – informuje Sebastian Piasecki.

Obecnie mieszkańcy Jegłownika nie mają możliwości dojeżdżania do Elbląga komunikacją miejską, jak to ma miejsce w przypadku Milejewa. Muszą więc korzystać z komunikacji prywatnej lub autobusów PKS. Mieszkańcy Jegłownika wskazują jednak, że taka komunikacja jest droga oraz kursuje rzadko. Dodatkowo trzeba jeszcze przesiąść się w Elblągu w autobus komunikacji miejskiej, co tylko podnosi koszty dojazdu.

Dlatego mieszkańcy Jegłownika postulują, aby wzorem linii autobusowej nr 20, która dojeżdża do Milejewa, wydłużyć linię autobusu nr 12 do Jegłownika. Wskazują, że w Jegłowniku mieszka przynajmniej dwa razy więcej mieszkańców niż w Milejewie i zainteresowanie takim rozwiązaniem jest duże. Ponadto czas dojazdu autobusu do Milejewa jest porównywalny z tym, jaki będzie do Jegłownika.

W tej sprawie poseł Kacper Płażyński wystąpił do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z pytaniami odnośnie możliwości zorganizowania takich przejazdów komunikacji miejskiej pomiędzy Elblągiem a Jegłownikiem oraz czy miasto byłoby takim rozwiązaniem zainteresowane i czy szacowano już koszty w tej sprawie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.