› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy konieczne jest sprawdzenie hydrantów?

› bieżące ponad rok temu    20.07.2015
Ines Kuraś
komentarzy 1 ocen 5 / 100%
A A A
Czy konieczne jest sprawdzenie hydrantów?

We czwartek, 9 lipca w nocy wybuchł pożar na dachu jednej z kamienic przy ul. Powstańców Warszawskich. Służby zmuszone były do ewakuacji rodzin, natomiast akcja gaśnicza trwała prawie 2 godziny. Obecnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie. Wojciech Rudnicki, radny SLD już wnioskuje o sprawdzenie hydrantów.

Przypomnijmy, dyżurny straży pożarnej około 1 w nocy został poinformowany o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Powstańców Warszawskich. Na miejsce zadysponowano 7 wozów strażackich, w tym były dwa podnośniki oraz cysterna. W momencie, kiedy strażacy przybyli na miejsce, ogniem było zajęte całe poddasze. Z budynku mieszkalnego ewakuowano w sumie 16 osób, w tym pięcioro dzieci. Akcja gaśnicza trwała prawie 2 godziny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar wybuchł z powodu zaprószenia ognia na poddaszu w pomieszczeniu gospodarczym.

Niestety strażacy podczas akcji gaśniczej mieli problem z hydrantami. Dopiero trzeci okazał się sprawny, co wydłużało akcję ratowniczą. Wojciech Rudnicki, radny SLD skierował do Prezydenta interpelację, w której prosi o kontrolę hydrantów.

Zwracam się do Pana z prośbą o niezwłoczne zlecenie podległym służbom sprawdzenia okresowych przeglądów technicznych hydrantów w naszym mieście.Jak pokazała tragedia z ostatnich dni – pożar przy ul. Powstańców Warszawskich - istnieje realne zagrożenie, że sprzęt, który powinien pomagać służbom ratowniczym nie jest w pełni sprawny. Kontrola hydrantów pokaże, w jakim stanie są ww. urządzenia w Elblągu i zapobiegnie w przyszłości problemom w ratowaniu życia i mienia ludzkiego

– podkreśla Wojciech Rudnicki w swoim wniosku.

Skontaktowaliśmy się również z rzecznikiem prasowym Straży Pożarnej w tej sprawie.

- Hydranty podlegają corocznym przeglądom, które wykonują wodociągi. Momenty, kiedy nie działają zdarzają się bardzo sporadycznie. W takich sytuacjach jesteśmy w stałym kontakcie z wodociągami, a reakcje są niezwłoczne. Zawsze, jeżeli brakuje wody, na miejsce wysyłamy cysternę. Od początku roku, na kilka pożarów, użycie cysterny było konieczne tylko przy ul. Powstańców Warszawskich – zauważa Przemysław Siagło.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ anonimek1
ponad rok temu ocena: 50%  1
To chyba powinna być okresowa czynność wykonywana przez EPWiK, a nie na specjalne wnioski radnych. Po to płacimy w rachunkach za wodę, różne składkim.in. na utrzymanie sieci, opłaty przesyłowe itd., aby to działało, a nie wielkie sprawdzanie, po wielkiej tragedii... Ps. Osoba odpowiedzialna za utrzymanie hydrantów na danym terenie powinna odpowiadać, za ich niesprawność.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.