› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy hale stalowe znajdują zastosowanie w rolnictwie?

› biznes miesiąc temu    18.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy hale stalowe znajdują zastosowanie w rolnictwie?

Postęp technologiczny nie omija sektora rolnictwa. Uprawa roślin i hodowla zwierząt wymagają niezmiennie naturalnych warunków, jednak rozwój, elektronizacja, mechanizacja, a także informatyzacja branży rolniczej znacznie wpływają na zwiększenie wydajności procesu wytwórczego.

Świadomi konieczności dostosowania swoich gospodarstw do nowoczesnych systemów, funkcjonujących w konkurencyjnych przedsiębiorstwach rolnicy, coraz częściej decydują się na zakup nowoczesnego sprzętu, poszerzanie lub zmianę profilu upraw lub rodzaju trzody hodowlanej. Aby zapewnić optymalne warunki przechowywania płodów rolnych, garażowania maszyn rolniczych, a także hodowli zwierząt, konieczna jest niezawodna, nowoczesna zabudowa. Hale rolnicze, wykonane ze stali są ekonomicznym, praktycznym i wysoce wydajnym energetycznie rodzajem zabudowy, który znakomicie sprawdza się w rolnictwie.

Hale rolnicze - jak dopasować budynek do potrzeb swojego gospodarstwa?

Hale rolnicze (zobacz na tej stronie), wykonane na konstrukcji stalowej, doskonale wpisują się w potrzeby rozwijających się gospodarstw rolnych. Wielkość hali powinna zostać dobrana pod kątem ilości plonów, które będą w niej przechowywane, liczby zwierząt, z zachowaniem ich komfortu oraz optymalnych warunków rozwoju lub ilości maszyn rolniczych, które zostaną umieszczone w hali stalowej - garażu. Powierzchnia hali rolniczej powinna zostać dostosowana do przestrzeni działki, natomiast w zależności od przeznaczenia, warto przemyśleć kwestię wyposażenia wewnętrznego i dodatkowego. Niezawodna, stalowa konstrukcja hal rolniczych odporna jest na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki odporności na działanie azotynów pozostaje nienaruszona w przypadku kontaktu substancji z konstrukcją. Jeżeli w hali znajdował się będzie inwentarz, warto rozważyć połączenie konstrukcji stalowej z elementami murowanymi oraz zastosowanie naturalnego doświetlenia. Nie bez znaczenia jest również ilość rzędów, w których znajdować się będą boxy ze zwierzętami, ilość poideł lub podajników paszy. Proces projektowania jest bardzo istotnym etapem, podczas którego można uniknąć wielu, błędnych decyzji. Warto skorzystać z porad doświadczonego pracownika, który na co dzień zajmuje się projektowaniem hal rolniczych.

Sprawdzonym generalnym wykonawcą hal rolniczych jest firma MCM Project, realizująca inwestycje na terenie całego kraju.

Indywidualnie dopasowana hala rolnicza kluczem do sukcesu

Rozmieszczenie konstrukcji stalowej hali rolniczej zależne jest od wielkości bryły oraz jej zagospodarowania. Hale rolnicze, służące do magazynowania płodów rolnych można przystosować do warunków chłodniczych lub mroźniczych. Ogromne możliwości, kryjące się za prostymi konstrukcjami hal rolniczych zapewniają wysoce efektywny proces produkcji, który może zostać zoptymalizowany, a więc przynosić większy zysk. Hale rolnicze, służące do hodowli zwierząt są najbardziej zaawansowanymi budynkami, które poza odpowiednią ilością wewnętrznych elementów konstrukcyjnych oraz dopasowaniem do systemów hodowlanych, powinny zostać przemyślane pod kątem dobrostanu zwierząt oraz zmniejszenia wkładu finansowego. Nie można zapominać o zapewnieniu w budynku odpowiedniej wentylacji, niezbędnej zwierzętom, a jednocześnie zmniejszającej niekomfortowy zapach. Wysokiej jakości hale rolnicze są produkowane z dbałością o zachowanie nowoczesnych standardów, wykorzystuje się sprawdzone materiały oraz nowoczesny sprzęt. Wygląd hali rolniczej może mieć duże znaczenie podczas rozmów z kontrahentem. Im bardziej zadbane, nowoczesne gospodarstwo, tym większy podziw i szacunek wzbudza w oczach partnerów biznesowych i konkurentów. Hale stalowe są przyszłością nowoczesnego rolnictwa.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.