› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Czy będą chętni na teren po "Siódemce" za połowę ceny?

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    27.06.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Czy będą chętni na teren po  fot. archiwum elblag.net

Jutro dowiemy się czy są chętni na 22,5 hektara gruntów, na których miało być zbudowane Centrum Handlowe „Siódemka”. Cena wywoławcza wynosi 22 miliony zł. Po raz trzeci próbuje sprzedać te tereny syndyk masy upadłościowej. Za pierwszym razem żądał 45 milionów.

Spółka Bridgehouse Developments (Elbląg) sp. z o.o. chciała zmienić ściernisko, przy ulicy Akacjowej w San Francisco. Inwestycja miała się składać z dwóch głównych części: parterowej galerii handlowej o pow. 40 tys. m kwadratowych oraz parku handlowego o pow. 27 tys. m kw. Centrum miało liczyć 15 sklepów wielkopowierzchniowych, 105 sklepów galerii handlowej. W planach był parking naziemny na 1,8 tys. samochodów.

W 2010 roku firma uzyskała pozwolenie na budowę. Trzy lata później miejsce planowanej inwestycji ogrodzono. Pojawiła się tablica informująca, że w grudniu rozpocznie się budowa, ale się nie rozpoczęła. Sprawa przeciągała się m. in. z powodu braku uzgodnień w sprawie skomunikowania obiektu z drogą ekspresową nr 7.

Gwoździem do trumny przedsięwzięcia był upadek firmy.

Syndyk masy upadłościowej ogłosił przetarg na sprzedaż prawie 22,5 hektara gruntów z ceną wywoławczą 45 milionów zł. Nie było ani jednego chętnego na tę nieruchomość. Podobnie jak w drugiej próbie sprzedaży, mimo obniżenia ceny o 14 milionów złotych. Nie zrażony syndyk ogłosił trzeci przetarg i znów obniżył cenę, tym razem do 21 milionów 800 tys. zł.

Jutro w Sądzie Rejonowym w Warszawie, a dokładnie X Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych nastąpi otwarcie ofert chętnych na zakup 22,5 hektara gruntów, na których miało być zbudowane Centrum Handlowe „Siódemka”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.