› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Cztery medale elblążanina w szachach

› bieżące ponad rok temu    20.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Cztery medale elblążanina w szachach fot. Nadesłane

Igor Janik, szachista z Elbląga, pierwszy w historii arcymistrz z naszego miasta, po raz kolejny pokazał doskonałą formę. Podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Antwerpii (Belgia) wywalczyły cztery medale, w tym jeden złoty oraz trzy srebrne. Igor jest sportowym stypendystą Miasta Elbląg.

Akademickie Mistrzostwa Świata odbyły się w Antwerpii w dniach 12-17 września br. Reprezentacja Polski na te zawody liczyła ośmioro szachistów. W tym gronie był Igor Janik, na co dzień reprezentujący klub Hetman Elbląg, student Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 22-letni szachista z Elbląga podczas zawodów w Antwerpii wywalczył cztery medale. Ten najcenniejszy, złoty, zdobył drużynowo w szachach błyskawicznych (skład drużyny Alicja Śliwicka, Honorata Kucharska, Igor Janik). Elblążanin wywalczył również trzy srebrne medale: indywidualnie w szachach klasycznych oraz błyskawicznych i drużynowo w szachach klasycznych (skład Igor Janik, Anna Kubicka, Katarzyna Dwilewicz).

Igor Janik trenuje szachy od ponad 16 lat. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, m.in. medali na mistrzostwach Polski juniorów w szachach szybkich, błyskawicznych i klasycznych. W swojej karierze reprezentował Polskę na mistrzostwach świata i Europy, zdobył m.in. brązowy medal w szachach szybkich na mistrzostwach Europy juniorów w Tallinie w 2013 roku, srebrne medale w szachach klasycznych na mistrzostwach świata juniorów do 18 lat w Pradze w 2016 roku oraz na MŚ juniorów w szachach klasycznych i szybkich w Porto Carras (Grecja) w 2018 r. Jest także brązowym medalistą Olimpiady Szachowej.

Jest sportowym stypendystą Miasta Elbląg, za wysokie wyniki sportowe był kilkukrotnie nagradzany w ostatnich latach przez Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Fot. www.pzszach.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.