› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Członkowie Elbląskiego Bractwa Historycznego na Pikniku Historycznym w Boleszynie

› relacje 9 miesięcy temu    19.09.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Członkowie Elbląskiego Bractwa Historycznego na Pikniku Historycznym w Boleszynie,Członkowie Elbląskiego Bractwa Historycznego na Pikniku Historycznym w Boleszynie, fot. EBH

Członkowie Elbląskiego Bractwa Historycznego w dniu 16 września wzięli udział w Pikniku Historycznym w Boleszynie (powiat nowomiejski), gdzie przyjechali na zaproszenie członków Bractwa Rycerskiego XXVI Chorągwi Zamku Bratjan i Nowego Miasta.  

Wydarzenie było bogate w różnego rodzaju atrakcje. Uczestnikom dopisała piękna pogoda.

Członkowie Elbląskiego Bractwa Historycznego przekazali na ręce organizatorów upominki z historii z naszej ziemi, wśród nich m.in. piekarczyki. Uczestnicy pikniku, którzy dwiedzali stoisko EBH otrzymywali publikacje o skarbach architektonicznych naszej ziemi, wydane przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu .

Podczas tego plenerowego wydarzenia Piotr Cimofiej oraz Marcin Stępkowski wykonali pokaz walki harcowników, który zazwyczaj odbywał się przed rozpoczęciem bitwy walnej. Zaprezentowano wyposażenie i uzbrojenie występujące na naszych terenach w wieku XIII i XIV oraz omówiono różnice i charakterystyczne elementy występujące na ziemiach plemion pruskich.

Panie wykonywały koncerty, w których dominowały klasyczne pieśni patriotyczne oraz polskie piosenki z XX wieku o podobnym charakterze.

Jak poinformował nas Tomasz Marecki z EBH:

Organizator częstował gości darmową grochówką, regionalnymi wypiekami własnej roboty oraz napojami, kawą i herbatą. Czas zleciał błyskawiczne, pamiątkami przypominającymi bardzo mile spędzony czas będą Nasze koszulki.

 

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 4
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.