› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Część pierwsza: jakie tajemnice skrywa spółdzielnia Zakrzewo?

› bieżące ponad rok temu    2.07.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 144 ocen 52 / 77%
A A A
Część pierwsza: jakie tajemnice skrywa spółdzielnia Zakrzewo? fot. Bartłomiej Ryś

Wbrew opinii, która się pojawia w komentarzach pod zapowiedzią reportażu, prośby o interwencję w spółdzielni Zakrzewo zostały do nas skierowane od kilkunastu członków. Od wielu lat walczą oni z Zarządem o swobodny dostęp do informacji, zmniejszenie wysokości czynszów i zmianę porządku obrad. Od wielu lat bezskutecznie. Zmienia się Prezes, zmienia się Zarząd, jednak problemy pozostają te same. Problemami Zakrzewa zajęli się dziennikarze z redakcji elblag.net, elblag24 oraz Twierdzy Elbląg.

 

Po raz pierwszy o problemach w spółdzielni Zakrzewo usłyszeliśmy na spotkaniu Prezydenta Miasta Jerzego Wilka z mieszkańcami Zawady. To właśnie wtedy padły ostre zarzuty w kierunku Prezesa Spółdzielni. Zebrani mieszkańcy prosili Prezydenta o interwencję. Twierdzili, że kontakt z Prezesem spółdzielni jest zerowy, przed mieszkańcami ukrywa się prawdę, a pieniądze z funduszu remontowego są w niejasny sposób rozdzielane na poszczególne budynki. Całej sytuacji dopełnił fakt, że Prezes Zakrzewa przegrał w sądzie sprawę właśnie w związku z funduszem remontowym niektórych bloków na ulicy Wiejskiej. Mieszkańcy przedstawili odpowiednie dokumenty i w obecności Prezydenta oczekiwali wyjaśnień ze strony Prezesa.

 

Problemy miały zostać rozwiązane poprzez rozmowę i dyskusję. Czasu na dyskurs na spotkaniu nie było, więc Prezes zobowiązał się przed wszystkimi zgromadzonymi, że zorganizuje w budynku spółdzielni zebranie, na którym szczegółowo wytłumaczy wszystkie niejasności. O takim spotkaniu miała zostać również poinformowana Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta, która miała się przyglądać całej sytuacji. W końcu problemy zostały zgłoszone po raz pierwszy właśnie panu Wilkowi. Pani Borzdyńska zobowiązała się również poinformować zainteresowanych dziennikarzy o dacie i godzinie spotkania. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?

 

Okazuje się, że Monika Borzdyńska nie została w ogóle poinformowana o spotkaniu. Po raz kolejny, według relacji naszych rozmówców, miało się ono odbyć „po cichu”, w prywatnym gronie członków spółdzielni. Bez prasy, bez rozgłosu i bez... prawdy? Dziennikarz Twierdzy Elbląg zdobył jednak informację na temat Walnego Spotkania. Jest on również mieszkańcem osiedla Zawada i podlega pod spółdzielnię Zakrzewo. Oczywistą rzeczą jest więc fakt, że na Walne powinien zostać wpuszczony bez problemu. Sprawa m.in. funduszu remontowego przybrała obraz medialny, więc byliśmy przygotowani, że na spotkaniu wszystkie wątpliwości Prezes spółdzielni rozwieje.

 

W międzyczasie spotkaliśmy się z kilkoma członkami spółdzielni, którzy w wywiadach opowiadali nam o wojnie, jaką toczą z zarządem spółdzielni Zakrzewo. Okazuje się, że wśród nich jest pan Witold Łada, właściciel firmy „Nauka Jazdy Łada”. Jest to osoba, która już od kilku lat walczy z zarządem spółdzielni. Swoją zaciętość przypłacił zdrowiem – jest po zawale serca. W kilkunastu segregatorach ma tysiące dokumentów, które są dowodem na jego walkę z nieuczciwością spółdzielni. Są tam m.in. wyroki sądu, odrzucone propozycje uchwał. Większość z dokumentów pan Łada publikuje na stronie internetowej http://www.uwlaszczenia.gabo.pl/ która jest swoistym archiwum całej batalii ze spółdzielnią Zakrzewo.

 

Powróćmy jednak do wspomnianego wyżej spotkania. Poinformował nas o nim Witold Łada. Zaprosił nas jako osoby postronne, które bez udziału w dyskusji i głosowaniu będą się przyglądały przebiegowi Walnego Zgromadzenia. Jak się okazało – na miejscu pojawili się dziennikarze również innych redakcji. Do nich jednak trafiły wiadomości od zupełnie innych członków spółdzielni, którzy również chcieli, aby na sali znajdowały się osoby bezstronne. Więc zarzuty, że wyłącznie „panu Ładzie nic się nie podoba i walczy do upadłego” są kompletnie nietrafione. Każdy z nas miał legitymację prasową, która znajdowała się w widocznym miejscu. Jako pierwszy wszedł dziennikarz naszej redakcji. Został on szarpnięty przez ochroniarza za rękę. Dopiero potem ochroniarz zaczął zadawać pytania. A właśnie pytanie: czy jestem członkiem spółdzielni? Zgodnie z prawdą powiedziałem, że nie. Zostałem wypchnięty za zewnątrz, a drzwi zostały zamknięte na klucz. Ochroniarze wpuszczali wyłącznie członków, a po wejściu każdego z nich do środka drzwi były zamykane. Z budynku „Zakrzewa” zrobiono twierdzę. Przy każdym z drzwi znajdował się ochroniarz, dodatkowo na środku korytarza była jeszcze jedna osoba z ochrony. Okna od sali konferencyjnej były szczelnie zamknięte i zasłonięte. Powtarzam: twierdza, tu nie można użyć innego określenia.

 

To, co wydarzyło się później Czytelnicy mogli przeczytać w poprzednim artykule (link: http://www.elblag.net/artykuly/wyzwiska-bojki-i-rekoczyny-w-spoldzielni-zakrzewo-,12600.htm) Po wejściu na korytarz została ponownie wezwana policja. W oczekiwaniu na jej przyjazd zaczęliśmy rozmawiać z członkami spółdzielni, którzy podobnie jak pan Łada od wielu lat walczą z zarządem. Walka jest oczywiście bezskuteczna. Jakie zarzuty padają pod adresem Zakrzewa?

 

Przeróżne. Najpoważniejszym z nich jest oczywiście brak jakiegokolwiek kontaktu pomiędzy członkami, a zarządem. Wiele z mieszkańców przygotowywało różne uchwały, które chcieli poddać głosowaniu na Zgromadzeniach Walnych. Dotyczyły one m.in. funduszów remontowych, zmiany porządku zgromadzeń walnych i innych ważnych rzeczy dla mieszkańców całej Zawady. Uchwały najczęściej były odrzucane przez Radcę prawnego spółdzielni. Dlaczego? A choćby dlatego, że propozycji uchwał było zapisanych 16 na 5 kartkach. Członkowie, zgodnie ze statutem, podpisali się na ostatniej stronie potwierdzając, że proszą, aby te propozycje poddano głosowaniu na Zgromadzeniu Walnym. Propozycje zostały odrzucone. Podpisy powinny być na każdej stronie. Wystarczyło o tym powiedzieć przed Walnym Zgromadzeniem, nie każdy to wie, nie każdy jest radcą prawnym.

 

Jedną z propozycji uchwał była prośba mieszkańców, aby głosowanie nad ich propozycjami przesunąć na początek Walnych Zgromadzeń. Te zazwyczaj trwają do późnych godzin nocnych, gdzie na sali pozostaje już tylko garstka członków. Garstka ludzi decyduje o losach mieszkańców całej Zawady. Propozycja została jednak odrzucona, więc w dalszym ciągu głosowanie nad propozycjami uchwał jest w punkcie 16. Zgromadzeń Walnych. Punkcie ostatnim.

 

Jeżeli natomiast już dojdzie do głosowania, a radca prawny łaskawie zaakceptuje propozycje, to proporcje głosów zazwyczaj są identyczne. Głosowanie odbywa się bardzo późno, więc na sali zostaje maksymalnie 20 osób. Witold Łada pokazał nam stosowne dokumenty, na których czarno na białym widać ile osób głosowało. 16, 17, czasem 20. Tyle osób decyduje o sprawach ważnych dla około 10.000 mieszkańców Zawady. Zawsze jeden głos na „TAK” i wszystkie pozostałe na „NIE”. Kilkanaście uchwał, wynik głosowania zawsze taki sam.

 

Radca prawny zatrudniony w spółdzielni jest utrzymywany z pieniędzy mieszkańców Zawady. Powinien więc być dla nich, służyć radą, organizować spotkania i bezpłatne porady. W końcu mieszkańcy za to płacą. Takich spotkań jednak nie było do momentu, kiedy zapadł wyrok przeciwko spółdzielni w sprawie funduszy remontowych bloków przy ulicy Wiejskiej. Według informacji pana Łady dopiero wtedy zawisła w budynku spółdzielni kartka, na której zapisano dni i godziny w których przyjmuje radca prawny. Wcześniej nie było o tym mowy. Radca prawny jest więc dla kogo? Dla spółdzielni, aby bronić jej interesów czy dla mieszkańców, którzy płacą m.in. na jego pensję?

 

Ile czasu na wypowiedź ma członek spółdzielni? 3 minuty. I ani sekundy dłużej. Jeżeli przewodniczący na Zgromadzeniu Walnym udzieli głosu, to dany członek może bronić siebie lub propozycji swoich uchwał wyłącznie przez 3 minuty. Według posiadanych przez nas informacji jest to zgodne ze statutem spółdzielni. Pytanie: kto tworzy tak nieprzyjazny dla członków statut? Między innymi tę informację chcieli sprawdzić dziennikarze pojawiając się na Zgromadzeniu Walnym. Niestety, jak informowaliśmy o tym wcześniej, nie zostali wpuszczeni na salę.

Pensje Zarządu. Okazuje się, że Prezes spółdzielni może zarobić nawet 8000 zł. Z informacji, co widać na poniższym materiale video, dowiedzieliśmy się, że niektórzy pracownicy mogą zarobić jeszcze więcej. Propozycja uchwały, aby pensje te zmniejszyć o 50% została oczywiście odrzucona przed Radcę prawnego i tym samym nie została dopuszczona do głosowania.

 

Wynajem sali. Salę konferencyjną może wynająć każdy za odpowiednią sumę. Można wyprawić w niej urodziny, imieniny, imprezę okolicznościową. Nie jest natomiast dostępna dla członków lub mieszkańców Zawady. Nie mogą oni spotkać się porozmawiać o statucie spółdzielni. Członkowie twierdzą, że taką odpowiedź otrzymali od zarządu na piśmie. Dokumenty gromadzili w domach, spotykali się również w domach prywatnych. Zakrzewo najwidoczniej boi się jakichkolwiek rozmów, które dotyczą jej działalności. Mieszkaniec musi płacić czynsz i o nic nie pytać. Tak jest najlepiej.

 

To, jak podsumował pan Łada i inni członkowie, którzy zgodzili się na rozmowę z nami, jedynie 5 procent nieprawidłowości, jakie są w spółdzielni Zakrzewo.

 

Po wejściu na salę przewodniczący bardzo szybko zorganizował głosowanie na temat jawności Zgromadzenia. Sala się podzieliła, jednak więcej osób zagłosowała za wyproszeniem dziennikarzy. Zgodnie z głosowaniem opuścili salę. Następnego dnia po raz kolejny pojawiliśmy się na ostatniej części Zgromadzenia Walnego. Po raz kolejny próbowaliśmy wejść, aby przysłuchiwać się i przyglądać obradom. Jerzy Jedynak zaprosił po dość sporym czasie przedstawicieli dziennikarzy, aby byli obecni podczas głosowania na temat jawności spotkania. Tym razem przewaga głosów była miażdżąca. Około 40 osób zdecydowało, że dziennikarze na sali nie powinni się znajdować. Co więcej – na salę nie została wpuszczona mieszkanka ulicy Wiejskiej, która po publikacjach w mediach chciała przyjrzeć się Zgromadzeniom Walnym. Dlaczego mieszkanka, która regularnie opłaca czynsz nie może wejść na Zgromadzenie? Przecież są tam podejmowane decyzje, które mają odzwierciedlenie bezpośrednio na jej życie na osiedlu Zawada. Oficjalna odpowiedź: nie jest członkiem spółdzielni, więc nie wejdzie.

 

Po głosowaniu, przed wejściem do budynku, dziennikarzy zagaił mężczyzna, który pokazał nam pismo napisane przez mamę mężczyzny. Pismo te to nic innego, jak pełnomocnictwo upoważniające mężczyznę do wejścia na Zgromadzenie Walne. Mama mężczyzny nie mogła być obecna, więc upoważniła syna do UCZESTNICTWA w Zgromadzeniu. Również i on nie mógł wejść na salę. Usłyszał, że „przepisy się zmieniły, zmienił się statut spółdzielni”. Kiedy się zmienił? Wszystko wskazuje na to, że po naszej interwencji to kolejne „zabezpieczenie” zarządu spółdzielni.

 

Mężczyzna określił Zakrzewo tymi słowami: „wszystko jest tajne, nie mam dostępu do żadnych informacji. Gorzej, niż w Pentagonie.”.

 

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnego wyjaśnienia ze strony spółdzielni, żadnego pisma. Wyłącznie pan Jerzy Jedynak przesłał wezwanie, w którym wzywa naszą redakcję do zaprzestania rozpowszechniania jego wizerunku na naszej stronie internetowej. Jeżeli nie będzie żadnej reakcji z naszej strony – skutkować to będzie podjęciem stosownych kroków prawnych w celu ochrony dóbr osobistych pana Jedynaka.

 

To pierwsza część obszernego materiału na temat spółdzielni Zakrzewo. W kolejnej zaprezentujemy pisma uzbierane przez pana Witolda Ładę, opublikujemy wywiad z nim przeprowadzony oraz opowiemy o tym ile potrafi kosztować zwykłe ocieplanie budynku. Jak się okazuje – nawet kilka milionów złotych.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (144)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ uczestnik zebrania
ponad rok temu ocena: 33%  144
CAŁĄ ROZRÓBĘ WYWOŁAŁ PAN WITOLD ŁADA WRAZ Z PODOBNYM MU PIENIACZEM, MARIUSZEM LEWANDOWSKIM. TEKST WYJĄTKOWO TENDENCYJNY, SZKODA NA TO SŁÓW. CZY OBAJ CI JEGOMOŚCIE KIEDYKOLWIEK PÓJDĄ PO ROZUM DO GŁOWY I ZDADZĄ SOBIE SPRAWĘ Z NIKCZEMNOŚCI DZIAŁAŃ, OBY.
~ Królowa Bona
ponad rok temu ocena: 50%  143
" z biurowca spółdzielni " mocne... jaki przekaz ! Ale niestety ...nieprawdziwy. Zwykły słowny jad , nic więcej . Ale mnie to już od REFERENDUM nie dziwi.
~ xyz
ponad rok temu ocena: 56%  142
Kliknijcie sobie na "odznacz wpisy tej osoby" w komentarzu niejakiego ~o nie. Blisko 20 wpisów pod różnymi nickami. I tak sobie można pisać i pisać...
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 38%  141
No cóż Pan Prezes zapomniał poprosić informatyka o emulator zmiennego IP i wszystkie wpisy z biurowca społdzielni lecą jako wpisy jednej osoby . Miejmy nadzieje że Pan Prezes nie zakupi teraz 20 modemów radiowych i nie wpisze tych wydatków w koszty funduszu remontowego....
~ o nie !
ponad rok temu ocena: 41%  140
Niestety nie Panie Mariuszu też u Nas Pan mieszkał , cieszymy się , że jest Pan na Zawadzie i oby jaaak najdłużej . : ) Miłego dnia.
~ Nad Jarem
ponad rok temu ocena: 70%  139
Powiadasz najdroższą to się przeprowadź Nad Jarem , właśnie spłacana jest termomodernizacja " taniej " . Żebyś tylko nie się nie zdziwił . Pseudo skandalisto , też mi hasło populistyczne . Podobne padło na świetlicy w czasie jednego z walnych zgromadzeń . Przypadek ?
~ skandal
ponad rok temu ocena: 38%  138
Nie będę bulił starym mocherom nie wiadomo ile kasy do kieszeni za koszenie trawy, wywóz, zbiórke i może jeszcze za utylizacje? Na co pieprzysz mieszkańcu Nad Jarem jak nie wiesz jak jest?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 45%  137
Mogę prosić o przesłanie materiałow w sprawie "Nad Jarem" na moj adres mariuszlewandowski1966@gmail.com Byłbym też wdziączny za skan zestawienia opłat czynszowych.....
~ skandal
ponad rok temu ocena: 50%  136
To co się dzieje w tej spółdzielni to masakra. Nie dość, że jest najdroższą spółdzielnią w Elblągu to jeszcze tyle kasy burżuje przytulają... Powinni się rozprawić z meliną obok miejsca spółdzielni, nie wstyd im? A Ci co nie płacą za czynsz powinni zapieprzać i wykonywać prace społeczne!
~ Www
ponad rok temu ocena: 50%  135
Co do tej meliny obok spoldzielni to prosze kierowac sie do prezydenta bo to zbk moze w koncu cos zrobi dla mieszkancow oprocz spotkan
~ skandal
ponad rok temu ocena: 46%  134
To co się dzieje w tej spółdzielni to masakra. Nie dość, że jest najdroższą spółdzielnią w Elblągu to jeszcze tyle kasy burżuje przytulają... Powinni się rozprawić z meliną obok miejsca spółdzielni, nie wstyd im? A Ci co nie płacą za czynsz powinni zapieprzać i wykonywać prace społeczne!
~ Wew
ponad rok temu ocena: 38%  133
Dalej czekamy na te konkrety Panie Mariuszu bo jak dotychczas to uslyszelismy jeden i do tego bez potwierdzenia
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 50%  132
Proszę przeczytać Statut SM... Protokoły Wlanego opracowywuje się 10 dni i niestety nie można oczekiwać że Zarząd zrobi je szybciej - dura lex sad lex. Proszę się uzbroić w cierpliwość tak jak my ....
~ witold łada
ponad rok temu ocena: 58%  131
Zamiast wchodzić do lodówki wejdź jednak do aktu notarialnego jeżeli taki posiadasz. Może tam przeczytasz coś ciekawego i podzielisz się tym.Witold Łada
~ O to jest pytanie
ponad rok temu ocena: 43%  130
Ale na jedno pytanie dalej brak odpowiedzi czy tak prawy czlek Pan Mariusz zalega z czynszem czy nie?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 60%  129
Proszę zapytać Pana Prezesa SM Zakrzewo....
~ : )
ponad rok temu ocena: 29%  128
Otwieram lodówkę a tam.... witold ??
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 33%  127
A ja? Znajdzie się jakaś salaterka dla mnie ? Ja też chętnie POstraszę w Pana lodówce....
~ witold_lada@tlen.pl
ponad rok temu ocena: 59%  126
Proponuję dokładnie przeczytać akt notarialny, może kilka razy ale na siedząco, a później dyskutować. Bo na pewno niektórzy nie wiedzą co podpisywali . Witold Łada
~ as
ponad rok temu ocena: 37%  125
Seppuku zadymiłes w miescie i wyszło g... no , teraz w Spółdzielni. Weź sie chłopie za uczciwą robotę.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 40%  124
Wyszło ale skoro tego nie widzisz wydłub sobie oczy .
~ ????
ponad rok temu ocena: 30%  123
Z racji tego, iż dom skłócony , pełen niedomówień bo głowy za gorące były , może są, nie służy nikomu i niczemu . Może stać się łatwym celem nieprzychylnych z zewnątrz przykład Krymu . Licho nigdy nie śpi . Zdarzenie w SM Zakrzewo, zostanie pewnie zapamiętane , jako lekcja , a uczymy się całe życie . Mimo , że powiada się " że człowiek głupim się rodzi i głupim umiera " A co do "mamy czas" , już mi Pan tak raz napisał w sprawie " Przekręty " Oj Panie Mariuszu , nie mi się głowa zapaliła.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 47%  122
Drogi Panie już byłem na kilku salach sądowych w sprawach Zakrzewa i moja opinia o " przekrętach " jest co najmniej uzasadniona. Ale ma Pan racje że to ma być nauczka i ma Pan rację że Referendum na Krymie miało frekwencję ponad 100 procentową jak gdzieś czytałem,,,,/hehe/. Wbrew Pana opinii jestem zupełnie spokojny i moje rozmowy z Panem Jedynakiem są bardzo spokojne bo pomimo sporu bardzo go szanuję co nie znaczy że mam mu ustąpić gdy widzę że się myli i niestety działa na szkodę interesu spółdzielców. Nie trzeba się denerwować być uparcie dązyć do celu a cel jest jasny -pokazanie prawdy o SM Zakrzewo jaka by ona nie była....
~ ????
ponad rok temu ocena: 19%  121
Co do Mozambiku.... to może i tam wszyscy mają osły ale na Zawadzie , osiedlu wielu emerytów, wielu nie ma internetu , więc aby coś wprowadzać . Trzeba wpierw umożliwić . O czym Pan zapomniał . Unia wprowadza takie procedury jak i wiele innych tyle ,że nie zawsze do zrealizowania Bynajmniej teraz .Jak nic zupełnie nie czuje Pan klimatu społeczności Zawady , ich problemów itp. Ja tu się wychowałem itp.itd. Sorry ale wychodzi na to , że Pan po prostu chce zwracać na siebie uwagę . Czy to ludzie lubią ?? Wątpię . Tak to Panie Mariuszu wygląda a wielokrotnie prowadziłem z Panem dialog na innych portalach w bardzo różnych tematach . Nie róbmy z Unii autorytetu , nie wszystko z niej jest dobre. zastanowiłem się przez moment nad tym słowami Pana " czy taka czysta złośliwość ? " Hmmmm.." w trudzie i bólu rodzi się demokracja" a nawet, jak już jest , nie wszędzie jest lub będzie stosowana . Co widać po Polsce i innych krajach, nawet tych które powołują się na nią , jako ojcowie np USA
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 50%  120
Per aspera ad astra. Skoro Zarząd SM Zakrzewo wprowadza system informatyczny to powienien to robić dobrze - to pierwsza zasada dobrej roboty chcieć ją zrobić dobrze. Ja tu mieszkam kilka lat więc może nie rozumiem mentalnosci ludzi którzy tu mieszkają ale zawsze patrzę na tych co chcą żebym im płacił i pytam za co . Zwariowałem ?
~ ????
ponad rok temu ocena: 36%  119
"Ale może Pan powie czego bała się rada i prezes że nie wpuścił nas na walne ? Rada I Prezes ?? " Pewnie zostali zaskoczeni całą sytuacją ale to nie powód aby zaraz coś podejrzewać .Nie życzyli sobie tego też mieszkańcy , którzy w końcu na dwóch częściach podziękowali dziennikarzom za ewentualną obecność. Też są podejrzanymi ?? Chociaż to takie popularne w Polsce , taaa... narodowa podejrzliwość , może nabyta z czasów PRLu . Zna Pan wysokość płacy Prezesa ? Że Pan tak twardo twierdzi !? Zna czy nie ? Rady to oczywiste jest ujęte w Statucie i obowiązuje w SM Zakrzewo od bardzo wielu lat , oczywiście co roku są wnioski za zmianą . Ale nie przechodzą . I to jest interes prywatny ??? Żenada te Pańskie wypowiedzi , bardzo ale to bardzo naciągane i nie uzasadnione.Tak, jak już pisałem bełkot i to niskich lotów wyssany z palca.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 64%  118
Dziękuję za krytykę przemyślę Pana tezy . Ale pytanie o powody dla których członkowie głosowali za wyłączeniem jawności postaram się postawić im samym. Ludzie co najmniej dorośli więc pewnie każdy z nich sam powie dlaczego tak zdecydował.... Proszę się nie gorączkować - mamy czas i nigdzie się nam nie śpieszy.
~ watan
ponad rok temu ocena: 44%  117
Panie Lewandowski! Zamiast pisać te durne odpowiedzi, weź się Pan do jakiejś roboty i zarób Pan pieniądze na ten zaległy czynsz w Zakrzewie.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 56%  116
Jaki zaległy czynsz ? Może Pan podać więcej konkretów ? Pan Prokurator będzie wdzięczny ....
~ Hmm ???
ponad rok temu ocena: 32%  115
W której SM w Polsce głsuje się za pomocą internetu ?? No dobrze w Eblagu , województwie ??
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 72%  114
A w Mozambiku podróżują na osłach.... Unia wprowadza takie procedury od lat... Widać beton zastygł nie tylko w Zakrzewie...
~ ?????
ponad rok temu ocena: 22%  113
Proszę bardziej dokładniej Panie Mariuszu Lewandowski napisać na czym miałby polegać interes prywatny Prezesa I Rady Nadzorczej ?? Odwagi . Rozumiem , że jest Pan w posiadaniu dowodów , takich konkretnych . Nie jakieś tam wypociny , jakieś , że coś tam usłyszałem . Bo takie gadanie dla gadania .....to nudzące jest , rzekłbym, próżny bełkot. Moim zdaniem. I patrz.... pojawił się ad , wiecznie nie zadowolony z SM Zakrzewo , ciekawe Kim był a może jaką funkcję kiedyś pełnił ??
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 58%  112
Część ale nie wszystkie , Na przykład na Protokoły z Walenego czekamy boie SM ma 10 dni na ich sporządzenie....
~ Www
ponad rok temu ocena: 43%  111
To sporo tych konkretow szczegolnie te i tak dalej i tak dalej przeciez niedawno rzetelni dziennikarze twierdzili ze maja domumenty to jak to jest?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 60%  110
Choćby na wysokości ich płac... Warunkach zatrudnienia , I tak dalej i tak dalej... Konkrety pojawią się jak dostaniemy się do akt spółdzielni a to może wymagać interwencji Prokuratora ... Ale spokojnie mamy czas a jak coś robić to dobrze i dokładnie. Proszę nie ferować wyroku przed otwarciem śledztwa - to bywa głupie.... Ale może Pan powie czego bała się rada i prezes że nie wpuścił nas na walne ? Miał w tym chyba jakiś cel czy taka czysta złośliwość ?
~ Aaa
ponad rok temu ocena: 42%  109
Ludzie w czym jest problem jezeli dziennikarze pan Ł, pan L, pani Sz i inni wiedza o nieprawidlowosciach to po prostu powinni powiadomic odpowiednie instytucje. A tak to jest kolejne robienie dymu i tyle. Tak na marginesie to pewnie z wielkiej chmury spadnie kropelka
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 56%  108
Jeśli wydrąży tę postkomunistyczną skałę to wystarczy,,,,,
~ nibyco
ponad rok temu ocena: 25%  107
Zjadliwe komentarza wg mnie pochodzą od pracowników spółdzielni. Pan Łada pewnie ma dobre pomysły ale mam wrażenie, że przemawia za nim prywata.
~ Aaa
ponad rok temu ocena: 44%  106
popieram szczegolnie dobre ostatnie slowo (czytaj ze zrozumieniem panie L)
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 54%  105
I to najlepszy dowód że kto broni swojego jest zawsze lapszy od tego co chce go czegoś pozbawić.... Liczy się interes prywatny 4000 tysięcy spółdzielców a nie biznes Prezesa i Rady Nadzorczej ....
~ ad
ponad rok temu ocena: 78%  104
Działaniem Zarzadu tej Spóldzielni to powinna sie zainteresować Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Olsztynie.
~ Ss
ponad rok temu ocena: 22%  103
Wiesz cos na ten temat to zos w czym problem
~ ad
ponad rok temu ocena: 71%  102
Brawo dla dzennikarzy: elblag.net, elblag24 oraz Twierdzy Elbląg. Dziękuje w imieniu mieszkanców osiedla za interwnecję. W SM ZAKRZEWO od lat dochodzi do marnotrawienia pieniedzy mieszkańców osiedla. Trzeba w końcu zrobić tam porzadek i skonczyc z tą kliką, zwykłą niegospodarnością i układami.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 73%  101
To mogą zrobioć tylko członkowie społdzielni - dziennikarze i politycy mogą w tym tylko pomóc - nawet powinni moim zdaniem....
~ Eee
ponad rok temu ocena: 46%  100
Panie Ł zdecyduj sie w koncu na cos raz piszesz ze nie zostales wpuszczony innym razem potwierdzasz ze nie bylo glosowania a bylo. To jak to bylo.
~ to się łączy?
ponad rok temu ocena: 50%  99
Czy to prawda, że pewien dziennikarz mieszkający w Zakrzewie próbował dwukrotnie wyłudzić od Spółdzielni gigantyczne odszkodowanie za fikcyjne szkody? Czy aktywność dziennikarzy w Zakrzewie ma związek z tą sprawą?
~ Aaa
ponad rok temu ocena: 67%  98
Moze chlop chcial po prostu miec na splate zedluzenia o ktorym tu sie pisze. :-)
~ to się łączy?
ponad rok temu ocena: 44%  97
Czyżby znowu to samo nazwisko dziennikarza?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 67%  96
Ale poproszę o szczególy bo sam zamierzam pozwać Zakrzewo za wypadek jaki na jej terenie miałem - może dowiem się kto za niego odpowiada i moze moje szacunki okazały się skromne.... Chętnie coś o tym poczytam ......
~ no nie wiem...
ponad rok temu ocena: 40%  95
Panie Mariuszu Lewandowski ' proszę się nie bać " , nie ma powodu aby Ktoś miał się bać ?? Ja nie widzę . 1 , 5 % , 2 , 5 % co to zmienia ?? I tak bardzo mało Ile było przy wyborze Radnych przed referendum . Ilu głosami Radni dostawali się do Rady Miejskiej ?? Śmieszyło mnie to . Sensacji w tym żadnej , nie mniej należałoby pracować nad tym aby społeczności chciały bardziej brać czynny udział w wszelkich zebraniach, wyborach . Nad tym trzeba by było się nachylić . A według Statutu Spółdzielni , gdyby przyszło tylko 10 to uchwały by zostały przegłosowane tak czy inaczej . Zaś gdyby zmienić , że musi być nie mniej niż ... to znowu by się nie potrafili zebrać w odpowiedniej ilości . W braku chęci ruszenia się z domów jest problem , musiałby być jakiś przymus. .Inną rzeczą jest to , że frekwencje Walnych porównywać do wyborów Europarlamentu i innych politycznych to nie bardzo, inne podłoże inne motywy i cele a zwłaszcza idee , których przy walnych nie winno być .
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 63%  94
Szanowny Panie od kilku lat istnieje Dyrektywa unijna o głosowaniu przez sieć interenet. SM Zakrzewo pozyskała środki na moduł elektroniczny o ile pamiętam ale oczywiście o umieszczeniu w Statucie możliwości głosowania przez internet zapomniała . Możliwośći wpisywanie pod jej publikacjiami komentarzy brak,,,, Jeśli dziś w sprawach Zawady ma decydować kołko taneczne to za dwa lata decyzje będzie podejmował stolik pokerzystów . Rolą Zarządu jest aktywizacja mieszkańców i stawianie ich projektów na PIERWWSZYM punkcie każdych obrad a nie ich marginalizacja . Walne to właśnie liczenie głosów za poszczególnymi ideami w sprawach spółdzielni - naprawdę nie rozumie Pan co to demokracja i myli Pan rolę Walnego Zgromadzenie z teatrem kukiełkowym.... Ale debata o zminach statutu powinna trwać non stop 365 dni w roku i być wymianą argumentów a nie inwektyw. Na dziś wieksze gwarancje wyborcze ma Ordynacja Wyborcza niż Statut SM Zakrzewo....
~ księgowy biegły
ponad rok temu ocena: 43%  93
Panie Mariuszu Lewandowski! Odwagi! Niech Pan odkryje największą tajemnicę skrywaną przez Spółdzielnię Mieszkaniową Zakrzewo przed opinią publiczną, bo my - Pana czytelnicy i wielbiciele chcemy wiedzieć czy to prawda, że zalega Pan z czynszem do Zakrzewa? (I ile tysięcy?)
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 60%  92
Skoro jesteś Pan psychiatrą to powinien Pan sam to wiedzieć .... Nie uważa Pan że pytając wariata czy jest wariatem wychodzi Pan na ...wariata ?
~ PSYCHIATRA
ponad rok temu ocena: 19%  91
Panie Mariuszu Lewandowski a ja i wielu pana czytelników chcemy wiedzieć czy to, że jest pan idiotą to choroba nabyta czy ma pan taki stan od urodzenia ?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 62%  90
Panie prze Biegły pozostawiam to Panu ,,,, Jeśli uważa Pan że to takie ważne prosże napisąć a ja Panu wstawię odpowiedni rachunek i się skwitujemy . Wydaje mi się tylko że moje sprawy osobiste specjalnie ważne tu nie są....
~ polubiłem elblagnet
ponad rok temu ocena: 60%  89
Monlibden ale skąd te nerwy ?? Od 30 lat mieszkam na Zawadzie i tu oprócz odwołania Pani Budo przychodziła "garstka" mieszkańców . Tak to już tu jest . Ale skąd TY możesz to wiedzieć skoro jak piszesz nie mieszkasz na Zawadzie ?? ' Niby : ) " nieświadomie ' mocne za to Ty jako najbardziej świadomy ..i wiesz .... Jesteś jasnowidzem a może chociaż psychiatrą, księdzem ?? " Tajne przez poufne ' napisz prawdę , gdzie Cie nauczono tego sloganu ??
~ dokładnie
ponad rok temu ocena: 57%  88
Dziennikarze powtarzają bezmyślnie wszystkie bzdury opowiadane przez Witolda Ładę, człowieka który Spółdzielni Zakrzewo próbuje zaszkodzić od wielu lat. Drugim medialnym autorytetem jest Elżbieta Szneidrowska, była przewodnicząca Rady Nadzorczej, wywalona z hukiem rok temu przez członków spółdzielni na Walnym Zgromadzeniu. Gratuluję takich źródeł informacji.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 75%  87
Oj zaraz ,,,, widać lepiej czytam jak piszę....
~ Miodek
ponad rok temu ocena: 29%  86
Jak Ty Lewandowski możesz czytać dokładnie dokumenty jak Ty nie umiesz ani czytać ani pisać ? Przecież każdy widzi, że jesteś totalnym analfabetą !
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 60%  85
Nie chodzi o to kto co zrobił ale jak to naprawić i jak nie popełniać podobnych gaf w przyszłości. Tylko niezależny audyt członków i rada nadzorcza złożona z ludzi wzajemnie patrzących sobie na ręce ma sens . A bez jawnosci i pełnej informacji nikt nie moze ocenić które decyzje SM są dobre a które złe. Tylko tyle - każdy sam oceni co jest dobre dla niego ale by tak się stało trzeba kazdy projekt mieszkańców zaprezentować i omówić a na to kilka godzin Walnego to zbyt mało. Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł jak mawiał śp prof. Sadocha. Miał rację.
~ dokładnie
ponad rok temu ocena: 36%  84
Szneidrowska przez kamerami przewraca kartki sprawozdania z zeszłego roku kiedy była przewodniczącą Rady Nadzorczej i opowiada jakie tam są przekręty. To ona tam robiła te przekręty?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 64%  83
Nasze informacje sprawdzimy dośc dokładnie z dokumentami . Proszę się nie bać czytamy je dość dokładnie. Społdzielnia to nie owe 150 osób które brało udział w Walnym i to piersza rzecz która jest oczywista i aż bije w oczy. A ilośc głosów liczyła komisja skrótacyjna - 20 plus 11 to 31. Razy 5 części to powiedzmy 160 osób.... 160 z 4 000 daje - 4 %. Coś to Panu mówi w skali wyborczej ? Europarlament to frekwencja 20 %..... proszę nie żartować z siebie samego....
~ polubiłem elblagnet
ponad rok temu ocena: 67%  82
Molibden czy Ty myślisz nad co piszesz ?? Istotne jest, że coś jest na rzeczy skoro zebrania WZ są tajne dla dziennikarzy, a ludzie w tej organizacja mają się dobrze kosztem mieszkańców ". O ile o tajności zdecydowali koniec , końców mieszkańcy . Bo taki był finalny rezultat, to już kompletnie nie zrozumiałym są słowa ' organizacja " może jaśniej ?? ' kosztem mieszkańców " Kto kosztem mieszkańców ?? Konkretniej ? Ja też wiele rzeczy zasłyszałem o bardzo wielu sprawach , osobach ale moja kultura słowa, wychowanie wyniesione z domu , szkoły , wiara , nie pozwala mi na pochopne ich publikowanie . Byłby to zwykły brak szacunku jaki przysługuje każdemu obywatelowi Polski , Elbląga . A czego zupełnie nie znajduje w Twojej osobie . Pisz dalej , trochę info , elblag odpocznie ode mnie.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 75%  81
konstatacja - stwierdzenie faktu. Czasem też wniosek lub spostrzeżenie....
~ ja
ponad rok temu ocena: 11%  80
Lewus, konsta co ???
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 44%  79
Zdanie Pana szanuję i faktycznie trnasmisja obrad byłaby lepsza ale to Zarząd o niej nie pomyślał. Ponadto jednak coś Pan pomija - Pan jest w 4 % ubecnych a jakieś powody istnieją że pozostąłe 96 % nie było obecnych na Walnym. Rozumiem że miło jest decydować za innych ale proszę wybaczyć nikt nie wchodziłby na siłę gdyby Pan Jedynak przestrzegał prawa . Osobiście przedstawiłem mu stanowisko Pana Komendanta zresztą jako szef Rady Nadzorczej winien znać Prawo Społdzielcze lepiej niż ja. Niestety albo go nie zna / w co nie wierze / albo je zna ale celowo łamie / w co jednak wierzyć nie bardzo chcę/. Najpierw trzeba wprowadzić dobre mechanizmy decyzyjne a potem oczekiwać słusznych decyzji - inaczej się nie da. Złe drzewo dobrych owoców zrodzić nie może jak śpiwała kiedyś Kora . Czasem warto posłuchać melodii i zapamiętać słowa...
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 42%  78
Leśne dziadki ,,,, dobre ale to niestety słuszna konstatacja.
~ spółdzielca
ponad rok temu ocena: 45%  77
Obrady Walnego Zgromadzenia i wszystkie dokumenty są jawne dla mnie, bo ja jestem członkiem tej spółdzielni. Ale ja nie życzę sobie obradować w towarzystwie chuliganów dziennikarzy, którzy siłą wdzierają się na salę i ryczą jak stado bydła.
~ Molibden
ponad rok temu ocena: 25%  76
Chyba kolego nie czytasz tego co piszesz. Nie zadecydowali mieszkańcy, tylko ich garstka zadecydowała za większość i to prawdopodobnie nieświadomie. Wnisokuje, że broniąc tego stanowiska jesteś jednym z tych lesnych dziadków, ktorym stołek przyrósł do czterech liter. Odpocznij zatem, zwolnij stołek, tym którzy chcą coś zrobić dla społdzielni i mieszkańców, PRL już minąl (na szczęście) - tajne przez poufne - też!
~ księgowy biegły
ponad rok temu ocena: 30%  75
Redaktorze Bartłomieju Rysiu! Zadaj pytanie swojemu koledze redaktorowi Mariuszowi Lewandowskiemu ile wynosi jego zadłużenie czynszowe w Zakrzewie, bo my zwykli zjadacze chleba, którym wy robocie wodę z mózgów chcemy wiedzieć jakie są wasze prawdziwe intencje. to znaczy ile wy zalegacie z czynszem do swoich spółdzielni!
~ Www
ponad rok temu ocena: 22%  74
Pan dziennikarz pewnie nie zada. Ale chetnie bym uslyszal czy to prawda tak samo jak nastepny dziennikarz z e24 czy to tez praeda ze oszukal rodzicow jak niby mial zbierac pieniadze dla dziecka. Jesli tak to zaczynaloby byc ciekawie jeden dluznik drugi oszust a obaj maja najwiecej do powiedzenia. Panowie jest tak czy nie
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 50%  73
Mało coś Pan biegły ale proszę biegać dalej ,,,, Tylko może nie koniecznie w koło Macieja .....
~ Coś mi tu nie pasuje.
ponad rok temu ocena: 50%  72
" Polityka mnie nie interesuje wcale '... Panie Lewandowski , Pan sobie żartuje ?? Ja większość pańskich postów czytam . I proszę bardzo ostatni z Info . elblag " Platforma ma jednak fatalne mechnizmy wewnetrzne zbliżóen do selekcji negatywnej i rok po totalenj porażce nie wyciągneła z niej żadenej nauki i żadnych wniosków - ów brak reakcji na fakty powoduje że jest stracona." w tej wypowiedzi jest też słowo napisane przez Pana " PO-zostało ' przypadek ?? To takie... apolityczne . Moim zdaniem nie . I uważam , że ma Pan poglądy zbliżone do PISu . Takich wypowiedzi na info elblag w tym klimacie , zapewne znalazłbym więcej .Chyba, że to się podpisuje inny M.L , bo tak też może być . To się wtedy mylę ... ale... no nie wiem....
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 60%  71
Drogi Panie moje poglądy są apolityczne ale zdecydowanie konserwatywne choć w pewnych dziedzinach ultralewicowe. Daltego jestem bezpartyjny i taki pozostanę. Co nie znaczy że mam zamknąć oczy i udawać głupka, Platforma nadal udaje że referendum było akcją marsjan i nie rozumie że bez ich błedów i wypaczeń nikt by ich nie pokonał. Szkoda że Pan spał na lekcjach....
~ alo alo
ponad rok temu ocena: 33%  70
Panie Ł proszę nie opowiadać bzdur bo na piątej części byłem i głosowanie się odbyło jeżeli już chce być Pan tak bardzo prawy to niech Pan pisze prawdę a nie głupoty i jeszcze jedno dziwię się, że po zawale tak Pan szaleje a co na to lekarz? A te 8000 tys Prezesa to skąd Pani S powinna dokładnie wiedziec ile zarabia proszę ją zapytac, wyprowadźcie się gdzieś daleko i przestańcie się opluwac
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 30%  69
Powiem tak jak sa dowody proponuje zlozyc odpowiednie zawiadomienia wiedzac o przestepstwie mamy wrecz obowiazek w przeciwnym razie jest to zwykle oczernianiea moze po prostu komus mocno zalezy zeby spoldzelnia nie dostala dotacji z UE i chca zalatwic jakies swoje porachunki ze spildzielnia powoli takie mozna odniesc wrazenie
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 57%  68
Dotacje z unii nie są zagrożone - wnioski składać będzie mozna w najszybciej w końcu roku .... Wystarczyło posłuchać Pana Protasa na konferencji w Hotelu Elbląg....
~ księgowy biegły
ponad rok temu ocena: 41%  67
Redaktorze Lewandowski! Podobno zalegasz z czynszem do Zakrzewa na grube tysiące. Czy dociekliwi dziennikarze ujawnią tę tajemnicę skrywaną przez spółdzielnię.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 50%  66
Podobno księgowi to ludzie inteligentni i plotkami się nie zajmują... To mam czy nie mam - zechciej odpowiedzić dokładnie....
~ Z Nad Jaru
ponad rok temu ocena: 50%  65
Ale Kogo to obchodzi ?? Mnie interesuje dlaczego Prezydent miasta nie zrobił żadnej debaty z mieszkańcami miasta na temat Straży Miejskiej i czy będzie w tej sprawie Referendum ?? Bo się zbliżają wybory samorządowe . A co bolączek Zawady za piękne te osiedle to nie jest , więc zawsze można zamieszkać , gdzie indziej . Sztuczne problemy tam macie i tyle...
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 43%  64
Odpowidam - debatę powinna zorganizować Maria Kosecka jako przwodnicząca Komisji Bezpieczeństwa. Zresztą Pan Łukasz Nosarzewski z KNP zaprosił ją publicznie do takiej debaty - niestety zdezerterowała. To nie sztuczne problemy ale sprawy ważne - widac nie dla Pana .
~ Leonard
ponad rok temu ocena: 38%  63
Szanowny Panie redaktorze, autorze tego tekstu! Spółdzielnie mieszkaniowe są stowarzyszeniami prywatnych osób, które same się rządzą i swój rozum mają. Nic do tego prezydentowi miasta i redaktorom. Dobrze wam powiedział przewodniczący Jedynak w czasie awantury jaką urządziliście we czwartek: "Jesteście na terenie prywatnym. Proszę go opuścić".
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 50%  62
Walne zgromadzenie nie może ustalić Statutu bo to robi tylko Zgromadzenie Założycielskie, Walne może co najwyżej dokonać w nim zmian. Obecność dziennikarzy reguluje prawo prasowe a nie statut. Zabronić czegoś obywatelowi Unii może tylko ustawa lub rozporzędzenie wydane na podstawie delegacji z ustawy. Statut wiąże wyłącznie członków....
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 27%  61
Dokladnie Walne Zgromadzenie wlasnie uchwalilo statut w ktorym nie widze slowa o obecnosci dziennikarzy.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 43%  60
Proponuję poczytać prawo społdzielcze - najwyższą władzą jest walne i w jego trakcie nikt poza jego przewodniczącym nie ma prawa poddawać nic pod głosowanie. Pan Jedynak mogł wieć rządzić jedynie własnym mieszkaniem . Własność społdzielni jest wspólna i dlatego tylko wynik głosowanie walnego w jego trakcie daje zarządzenie zarządcze które ma moc prawną jako oświadczenie wlaściciela. Ale dziennikarz nie ma większych uprawnień dlatego poproszono o wykładnie prawa Komendanta Policji...
~ Aaa
ponad rok temu ocena: 57%  59
Nie no podobno dziennikarz na legitymacje prasowa ma wieksze uprawnienia od policji bo moze wejsc wszedzie
~ witold_lada@tlen.pl
ponad rok temu ocena: 60%  58
Witold Łada To przewodniczący RN Jerzy Jedynak buntował zgromadzonych aby nie wpuścili dziennikarzy.Oskarżał Witolda Ładę ,ze to on sprowadził dziennikarzy aby sparaliżować prace spółdzielni. Apelował aby głosować przeciwko pozostania dziennikarzy. Było to nie legalne ,nie były wybrane jeszcze osoby na Walne Zgromadzenie.. Nie było jeszcze wybrane prezydium ani komisje. Kto za tym stał?Przewodniczący RN.Dlatego słuszne pytanie.;Co ukrywają władze spółdzielni? Na przewodniczącego zebrania został przedstawiony Jerzy Chrabaszcz który nie dopuścił do głosu Witolda Ładę aby uzasadnił projekt uchwały. Wkrótce obszerny materiał na stronie uwłaszczeniowej Witold Łada
~ witold_lada@tlen.pl
ponad rok temu ocena: 60%  57
Witold Łada.To co czytam w tym artykule potwierdzam w 90 procentach.Przykro ,że to dzieje się w naszej spółdzielni.W poniedziałek nie chciano mnie wpuścić do mojej spółdzielni na Walne Zgromadzenie. Miały tam być glosowane projekty uchwał których byłem współwnioskodawcą. Na moją trzecią część przyszedłem z osobą zgodnie z art 36 Prawa spółdzielczego Zabroniono mi.Mogłem wejść sam. Dlaczego? Najbardziej przykro mi jak na moich oczach dziennikarz przyszedł do budynku administracji aby spotkać się z Prezesem. Przedstawił się ochroniarzowi pokazując legitymację dziennikarską. W tym momencie ochroniarz powiedział do dziennikarza, że nie wejdzie. Złapał go mocno za rękę i ,,wyrzucił" za drzwi..Czy tak postępują władze spółdzielni. Na moje pytanie kto wydal takie polecenie usłyszałem , że nie może mi powiedzieć bo chce tu pracować. Na piątej części Walnego Zgromadzenia nie było glosowania czy dziennikarze mogą uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu. dcn
~ Wry
ponad rok temu ocena: 40%  56
Czyli co dziennikarz przychodzi i prezes wszystko rzuca przerywa walne bo pan dziennikarz przyszedl kultrura wymaga aby przychodzac do kogos w odwiedziny przynajmniej go wczesniej powiadomic a po 2 jak ktos juz pisal to byli blogerzy
~ Mieszkaniec Zawady
ponad rok temu ocena: 67%  55
Molibden problem tkwi w tym ,że ja wiem ile wynoszą czynsze w mieszkaniach dwupokojowych , bo w takim mieszkam . Chyba, że Ktoś liczy sobie z kredytem zaciągniętym w banku na jego zakup , Ja płacę 540 za trzy osoby a budynkach ocieplonych , gdzie mieszka mój syn z rodziną , jeszcze mniej . Więc, zejdź na Ziemię , bo fantazjujesz . Ciekawo po co i dlaczego ?? Oczywiście to pytanie retoryczne.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 38%  54
A ile płacą w innych SM ?
~ z Zawady
ponad rok temu ocena: 75%  53
Dajcie ludzie spokój, takie opluwanie sie to tylko u nas. Jeśli są przekręty to zgłosić do prokuratury , urzędu skarbowego i gdzieś tam jeszcze. Wyjasnią to. Nie chce sie mieszkać na zawadzie bo ttu zawsze jakaś afera, a ta pani co to przed kamera udziela wywiadu co to ona zrobiła i jaka była dobra a teraz są źli. Nie chce sie tego słuchać, walczy o stołek nic wiecej.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 43%  52
Drogi Panie żaden z dziennikarzy nie jest członkiem SM Zakrzewo i żaden z nas nie ma prawa nawet złozyć kandydatury do władz SM. Od wyjaśnień jest nie tylko Policja ale i dziennikarze którzy sledzą sprawy dla organów ściganie nie zawsze wygodne .... Proponuję poczytać kartę etyczną mediów...
~ Molibden
ponad rok temu ocena: 33%  51
Nie mieszkam w Zakrzewie i nie wiem jakie sa czynsze, strzeliłem kwotą jaką usłyszałem gdzieś tam, nie to jednak jest istotne. Istotne jest, że coś jest na rzeczy skoro zebrania WZ są tajne dla dziennikarzy, a ludzie w tej organizacja mają się dobrze kosztem mieszkańców. Tym bardziej uważam, że dziennikarze powinni wyjaśnić i opublikować w mediach, co ukrywają ci ludzie za zamkniętymi drzwiami!
~ Molibden
ponad rok temu ocena: 31%  50
Rzadko kiedy zgadzam się z Mariuszem Lewandowskim, ale akurat w tej sprawie ma racje jak rzadko kiedy. To członkowie spółdzielni powinni decydować o własnych losach a nie jakieś walne zgromadzenie! Zadyma dziennikarska w tej sprawie jest jak najbardziej uzasadniona bo dotyczy interesów mieszkańców, którzy wiedzą co się dzieje,ale z nadmiaru obowiązków lub nie znajomością całej tej spółdzielczej machiny nie zajmują się tymi sprawami. Mimo wszystko czynsze po 800 zł za 2 pokojowe mieszkania w wieżowcach to nie jest normalna sprawa, kiedy zarząd się świetnie bawi, a mieszkańcy cierpią. Panie Mariuszu tymi sprawami się Pan zajmuj, bo z polityką marnie Panu idzie, ale ze sprawami społecznymi sobie Pan radzi, tym Pan zyska w oczach mieszkańców, polityka ciągnie Pana tak jak i innych na dno!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 50%  49
Polityka mnie nie interesuje wcale. W samorządzie loklanym nie ma miejsca na politykę - ZBK dobił do tych stawek proszę się więc nie wiedzić reakcji Wolnego Elbląga. A że to wygląda na politykę ,,, trudno Problem jest ten sam tylko lokale nieco inne i tu nie trzeba odwoływąc Prezydenta czy Radnych ale Prezesa i Radę - dla mnie analogia jest pełna tylko podstawy prawne nieco inne .....
~ cwaniak
ponad rok temu ocena: 0%  48
jak zobacza pania policjantke to az przeklne aby dostac mandac ;]
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 38%  47
Proponuje poprosic o pouczenie i numer telefonu.
~ obiektywny..
ponad rok temu ocena: 50%  46
troll... może właśnie dla tego , że całe to zdarzenie to pic bez merytorycznych podstaw jakichkolwiek . Same te opisy stanowią dla organów ścigania podstawę do kontroli , czy to zrobią ?? A jak np : za rok może nawet krócej okaże się ,że wszystko jest OK . To co ?? Ktoś przeprosi ??? Sprostuje ,że jednak nie było nic " tajemniczego " Wątpię . Ta cała sytuacja to przekaz aby był tylko medialny czy prawdziwy ?? Lepiej się sprzedają informacje złe niż dobre . W naturze człowieka jest szukanie nowego w tym sensacji . Ale to może nieść tylko zamęt i nic więcej . Czy jest to robione celowo ?? Nie wiem .
~ doradca
ponad rok temu ocena: 30%  45
Jakie zarobki ma prezesina Waszej spółdzielni ? Takie jaki uchwaliście ! Jeźeli tak chodzicie na zebrania jak na wybory to nic dziwnego, źe taką dziadoską spółdzielnię i osiedle macie. Jesteście / ci co macie gdzieś zebrania / BEZNADZIEJNI !!!
~ troll
ponad rok temu ocena: 71%  44
Spółdzielnia mieszkaniowa Śródmieście,w Łodzi. Tam prezes został aresztowany wraz z całym zarządem. Czemu nie zawiadomicie prokuratury ,NIK i CBŚ,CBA?
~ Taka prawda
ponad rok temu ocena: 60%  43
No widzi Pan Panie L. zbyt słabo Pan zna Zawadę . Inaczej by się Pan nie dziwił , że 150 czy inna liczba.... te liczby nie przekraczały 300 na Walnych a w poprzednich latach , różnie było 200 itp . Ludzie są mało aktywni , może z tego powodu , że są zadowoleni ? Więc po co wychodzić domu ? Ten problem małej frekwencji dotyczy całego życia politycznego i społecznego Polaków. O czym wszystkim doskonale wiadomo . Prawda czy nie ???
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 40%  42
Ponieważ sprawozdanie to już przeszłość a zmiany statutu to przyszłość. Zwyczajowo sprawozdania się podaje do wiadomości w sieci lub przekauzje wcześniej - sprawozdanie z roku pracy nie może trwać godzinę i nie można w godzinę nad nim dyskutowąć - chyba że zgromadzenia są " ustawieni " a "głosowanie" to zabieg pro forma... Prosze sprawdzić czas sprawozdań Prezydenta i interpelace 25 radnych ,,,, Pic na wodę fotomontaż...
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 29%  41
To skoro rozmawiamy o finansach to chyba wie pan ze sprawozdanie finansowe jest jedna z najwazniejszych czesci Walnego a wlasnie nie wiedziec czemu kilkanascie osob chcialo ja przesunac na dalsza czesc zebrania i to nie byl zarzad ani rn
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 50%  40
Tu rozmawiamy o finansach. Jedni oszczedzają na pietruszce kupowanej na rynku a inni z kasy od nich zarabiają jak Prezydent Elbląga.... patologia....
~ ????
ponad rok temu ocena: 21%  39
Panie M. L. od ilu lat jest Pan dziennikarzem ?? Jakim dziennikarskim doświadczeniem może się Pan pochwalić , w jakich mediach Pan pracował ?? Może jakieś studia Pan skończył w tym kierunku ?? Jakby Pan coś w tym temacie napisał ?? Bo ja jako dziennikarza to zupełnie nie kojarzę.... a może po prostu nie wiedziałem . Hmm ???
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 50%  38
Proponuję zajrzeć do rejstru Sądu Okegowego w Elblągu - jest jawny. Studia / byle jakie / nie są wymogiem do pracy w zawodzie dziennikarza - zresztą to takie hobby przy okazji tego co wyszło z Referendum.... Moje doświadczenie jest skromne ale materiał Furia Marii obejrzało 33 000 internautów.... Jak na początkującego pół amatora nie jest źle...
~ Mieszkałem tu
ponad rok temu ocena: 60%  37
"Pan Prezydent Elbląga ma być ojcem mieszkanców " Panie L. i ten inny tekst z Pańskiej strony internetowej " Pierwszy z Elblążan " Co tu komentować .Może dla Pana ?? Ale czy dla innych ???? Takie wypowiedzi stawiają w wielką wątpliwość Pański dziennikarski obiektywizm do całej tu opisanej sytuacji . Wiele tui rzeczy jest na " dzień dobry " sprzeczne ze sobą i bardzo " naciągane ' ? Kto to kupi ?? Jaką są niejasności to są od tego odpowiednie organa . A co Pana Witolda , to przecież zawsze miał zastrzeżenie do Spółdzielni , jest z tego znany . Czasami odnosi się wrażenie , że po prostu to lubi . Może a może nie ?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 29%  36
Dziennikarz nie musi być obiektywny i ma prawo do własnego zdania a jego obowiązkiem jest jedynie rzetelny przekaz z faktów i zapewnienie każdej ze stron sporu równego dostępu do czytelników. Prawo do posiadania poglądów zalicza się do praw podstawowych chronionych Konwencją Praw Człowieka. Mój pogląd na rolę Prezydenta jest taki jaki przedstawiam - Pan może mieć inny. Co do niejasności to jest to sprawa Członków Spółdzielni i to oni mają to wyjaśnić na podstawie własnych uprawnień statutowych i zdecydować co jest patologią a co leży w ich własnym interesie. 150 osób to próbka absolutnie nie reprezentatywna nawet do badań sondażowych nie mówiąc o podejmowaniu Uchwał za kilka tysięcy osób. To są procedury rodem z Krymu .
~ Rozmaryn
ponad rok temu ocena: 44%  35
Za termoizolację kilku budynków płacą wszyscy mieszkańcy Zawady, został na to wzięty kredyt z banku. Teraz ci, którzy mają ocieplone budynki płacą mniejszy czynsz - czy to prawda? I czy to prawda, że były premie dla Zarządu SM za termoizolację? spytajcie prezesa SM, czy to prawda. Bo jeśli tak, to byłby skandal. Pożyczkobiorcami są członkowie spółdzielni, więc im się należałaby premia.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 57%  34
Odsetki od kredytu na fundusz remontowy zalicza się w koszty tego funduszu a że fundusz remontowy jest jednakowy w całej społdzielni nie ma podstaw do wydzielania jednej stawki dla jednych budynków a innej dla drugich. Proponuję przejrzeć orzeczenia TK. Zresztą za kilka dni opublikujemy pewnie fragmenty ustnego uzasadneinia Sądu Okegowego w Elblągu .....
~ Zawada
ponad rok temu ocena: 67%  33
Nie trzeba pytac prezesa mieszkam w ocieplonym budynku i kredyt jest placony z funduszu budynku a odsetki mamy dodatkowo doliczane do czynszu.
~ Zawada
ponad rok temu ocena: 60%  32
Nie trzeba pytac prezesa mieszkam w ocieplonym budynku i kredyt jest placony z funduszu budynku a odsetki mamy dodatkowo doliczane do czynszu.
~ Zzz
ponad rok temu ocena: 70%  31
Jednego nie rozumiem jak spotkanie mialoby sie odbyc po cichu skoro kazdy czlonek spoldzielni otrzymal zawiadomienie o terminie malo zawiadomienia byly rozwieszane tez na klatkach co do pani rzecznik i prezydenta to oni moga tyle samo do spoldzielni co prezes spoldzielni do miasta. Co prezydent przyjedzie wyrzuci zarzad spoldzielni myslec, myslec prezydent przyjechal poopowiadal polansowal sie przed wyborami i tyle.
~ Fff
ponad rok temu ocena: 67%  30
Jrzeli pan prezydent chce byc ojcem to niech tak sie zachowuje a nie jak lanser
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 33%  29
Pan Prezydent Elbląga ma być ojcem mieszkanców jak Prezydent Polski winien stać na straży praw Polaków. Nie chodzi o udzieł w walnym czy głosowanie ale o pomoc w omówieniu proponowanych zmain statutu i ich bezstronną ocenę na przykład przez prawników Urzędu Miasta i Radnych - jest tam paru naprawdę kompetentnych ludzi ....
~ też wiem
ponad rok temu ocena: 56%  28
Była przewodnicząca Sz. chciała sprzedać wspólny majątek. Wiadomo komu! Nie udało się przejąć majątku za złotówką - Pani kochana! No i stąd cała awantura
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 21%  27
Czlonkow spoldzielni jest mniej niz 4000 jezeli piszemy i mowimy o faktach i jesli chcieli by wiefziec to po prostu by przyszli i watpie aby co najmniej eiekszosc z nich chce byc uszczesliwiona przez jakas dziwna zorganizowana grupe osob walczaca zekomo o ich prawa ja bynajmniej nie
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 50%  26
Poproszę o szczegóły - to bardzo przypomina sprzedaż "Promyka" ...
~ xyz
ponad rok temu ocena: 50%  25
Jak napisali w artykule. Głosowanie często późną nocą więc zostaje garstka i ta garstka decyduje. Dlaczego nie chcieli odwrócić kolejności i głosować na początku? Ktoś dupą o stołek trzęsie. A jeszcze jedno pytanie jak są obsadzane komisje np. rewizyjna? Czy nie ma kumoterstwa?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 38%  24
4850 nieobecnych ma prawo wiedzieć jak zapadają decyzje za które oni potem płaca. Jeśli to " zadyma" to słuszna i w słusznej sprawie. Proponuję posłuchać wykładu o prowokacji dziennikarskiej - https://www.facebook.com/pages... . Jak Pan zrozumię treść opinii gości Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka chętnie podyskutuję... Jak nie to nie.
~ Aaa
ponad rok temu ocena: 18%  23
A zadymiarzy kilkunastu :)
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 40%  22
Szacuje że całe walne to 150 głosów .....
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 23%  21
Czyli co 150 osob nie ma prawa decydowac a kilkanascie tak litosci
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 54%  20
Na jednej z części głosowało 31 osób. 20 za utajnieniem 11 za ich jawnością. 150 osób ma decydować o sprawach 11 000 Elblążan ? Kogoś tu zdrowo powaliło jeśli sądzi że wszyscy przymkną na to oko...
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 23%  19
Na jednej z czesci bylo odwrocone i co i nic
~ Robert
ponad rok temu ocena: 47%  18
Tak się składa,że była przewodnicząca to główna księgowa i próbowała ograniczyć koszty m.innymi przez redukcję zatrudnienia i likwidację bazy remontowej(Sielanka dawno zlikwidowała).Za to została przez pracowników ich rodziny i znajomych odwołana a zwolnionych pracowników i kolejnych znajomych przyjęto z powrotem.Szefem Rady został pracownik W.Komunikacji UM prowadzący wcześniej kiosk z drukami w US.Prezesem jest inż.mechanik który po Zamechu nie załapał się do Alstom.Vice ds technicznych jest babka po organizacji zarządzaniu UWM której pozbyło się Nad Jarem.Koszt termomodernizacji obejmował ponadto wymianę wszystkich instalacji wewnętrznych,wind ,balkonów,nowe trawniki,podprowadzenie CO i CW pod budynki.Od wyboru nowej rady termomodernizacja zakończyła się.Za nowej nie docieplono ani nie wyremontowano ani jednego budynku i nie ma takich planów z powodu braku pieniędzy.Te wpłacane przez spółdzielców idą na najwyższe w Elblągu wynagrodzenia (względem poziomu kwalifikacji) i zabawy.
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 24%  17
A jeszcze co do planow na sali gdzie bylo walne bylo wyraznie opisane ktore ulice i kiedy ale coz jakbysbyl czlonkiem spoldzielni to pewnie bys wiedzial
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 25%  16
Tak sie sklada ze za czasow tej ksiegowej technicznym nie byla ta babka tylko byl kto inny i tak sie sklada ze za czasow tej ksiegowej wiekszosc przetargow na termomodernozacje wygrywala 1 firma nie zawsze najtaniej to pewnie z dbalosci o kase czlonkow spoldzielni i czemu ta pani wtedy nie interweniowala nie zmieniala np. regulaminu przetargu a sory zmienila ze czlonrk rady nie mial prawa glosu podczas przetargu
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 29%  15
A i tak gwoli to wlasnie ta glowna ksiegowa przyjmowala wlasnie tego inz. na stanowisko Prezesa.
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 29%  14
Termomodernizacja wykonywana za srodki miedzyinnymi unijne a jakbys poczytal od kiedy jest otwarcie nowej puli srodkow to bys nie pisal bzdur zreszta bylo to wyjadnione na walnym a tak na marginesie to Pan Protas gdybys nie wiedzial Marszalek byl w spoldzielni wlasnie w sprawie srodkow z UE ale coz lepiej pisac dla pidania. Tak na na marginesie to jeszcze duzo wczesniej niz zadzila pani sz. przygotowywano juz projekty. Widsc duzo wiesz ale tylko to co przeczytasz w komentarzach w necie
~ urnochód
ponad rok temu ocena: 64%  13
Ale mętlik chłopie!!! Tu cytuje "...Radca prawny jest więc dla kogo? Dla spółdzielni, aby bronić jej interesów czy dla mieszkańców, którzy płacą m.in. na jego pensję?..." oczywiście jeśli jest zatrudniony przez spółdzielnie ma dbać o interesy spółdzielni, a to nie idzie równolegle z interesami jej członków-mieszkańców. Jak to sobie wyobrażasz, że prawnik ma doradzać mieszkańcom we wtorki, a w środę będzie odpisywał na to pismo które radził mieszkańcowi? To konflikt interesów!! Czy prawnicy zatrudnieni przez UM są dla mieszkańców Elbląga? NIE! Podaj mail to doradzę tobie w kilku kwestiach bezpłatnie, a więcej nie będziesz wypisywał takich głupotek.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 50%  12
Jeśli chce - już jeden "komentator" się nabrał na tę tajemnice.... Może zjawią się i następni. Poczekam jeszcze z publikacją....
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 10%  11
Panie Mariuszu Pan ma prawo opublikowac swoje dane gdzie chce i co chce i GIODO nie ma nic do tego co innego jak ktos by opublikowal i doskonale pan o tym zapewne wie to moze opublikuje pan swoje zaleglosci wobec spoldzielni bo ja np jestem bez zadnej zaleglosci
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 56%  10
Zapraszam do debaty w tej sprawie z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych .... Ja jestem za szybkim wykreślaniem z członków spółdzielni tych co notorycznei nie płacą i tych co stosują terror domowy ale widać Pan Prezes i Pan Jedynak są odmiennego zdania.... Poczekamy
~ Moje zdanie
ponad rok temu ocena: 56%  9
Jeszcze jedno skoro pan Mariusz chce dbac o wszelka jawnosc to czemu wprost nie poda ile zalega w spoldzielni. Chyba ze po prostu jest to zadyma dla zadymy. Ja osobiscie uwazam ze kazdy kto zalega z czynszem powinien byc wywieszony na klatkach z Imienia i Nazwiska bo dziala przeciw tym mieszkanca osedla ktorzy placa. Skoro chcemy pelnej jawnosci tzw. finansow to chciejmy pelnej a nie wyrywkowej
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 36%  8
Zarząd który nie dba wyłacznie o interes członków społdzielni działa wbrew jej istocie i statutowi. Doskonale wskzał Pan powody dla jego natychmistowej zmiany i postawienie w stan oskarżenia o złamanie statutu. Nie może być konfliktu interesów a skoro on istnieje to Zarząd Rada Nadzorcza i Radcowie winni stanąć przed Sądem .
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 21%  7
Najpierw twierdzone bylo ze o losie kilkutysiecy odob decyduje garstka 200 czy 300 osob s teraz z artykulu wynika ze kilkanascie osob walczy z zarzadem i rada czyli jak kilkaset osob decyduje to zle a jak kilkanascie w tym czlonkowie bylej rady walczcza tak naprawde o powrot do wladzy i tez chca decydowac za tysiace co jest dla nich dobre to dobrze troche konsekeencji i proponuje poczytac statut kto jest kim uchwalony przez najwyzsza wladze w spoldzielni walne zgromadzenie. Nie jestem ani stary ani mlody po prostu mieszkam i obserwuje dzialania co niektorych.
~ tu i tam
ponad rok temu ocena: 50%  6
Dziennikarz Twierdzy Elbląg mieszka na Zawadzie niezameldowany i zalega z czynszem na grube tysiące. Nic dziwnego, że walczy ze spółdzielnią.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 42%  5
O ile Statut pozwala wykreślać dłużników to Zarząd i Rada nadzorcza wiedzą lepiej i tolerują ludzi co całe lata nie wpłacili ani złotówki . To się nazywa łamanie statutu i dyskryminacja płatników przez nie przestrzeganie statutu. Zarząd łamiący statut nie ma prawa żądać przestrzegania wygodnych dla niego jego zapisów i łamania tych nie wygodnych. Na tym polega prawo
~ Ojojoj
ponad rok temu ocena: 50%  4
Czyli idac pana Mariusza tokiem myslenia ja chce piekne krzaki przed oknem a sasiad nowe drzwi do klstki skoro nie mozemy wymoc tego na spoldzielni to powinnismy przestac placic. Niezle widze to tak ma tak byc jak chce ja nie inni a jak tak nie befzie to nie place
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 33%  3
Szanowny Panie płacę to wymagam . Nie mogę wymagać to nie zamierzam płacić. Zapomniał Pan że ustrój socjalistyczny padł a do komunizmu nawet się nie zbliżyliśmy. Zwracam też Panu uwagę że ujawnia Pan dane wrażliwe objęte bezwzględną tajemnicą . Ale wielkie dzięki ponieważ jutro zgłoszę w prokuraturze fakt naruszenia prawa a Pana lub Panią zwolni się z zajmowanego w spółdzielni stanowiska w trybie dyscyplinarnym . Widzę że uważając Pana Radcę Prawnego za osobę pozbawioną kompetencji znacznie go przeceniłem.
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 42%  2
Co do ocieplenia budynkow proponuje zapytac sie bylej pani przewodniczacej rady nadzorczej ktora to tak ochoczo wypowiadala sie przed kamera a wlasnie dzialo to sie za jej rzadow oraz odwolanego przez obecna rade nadzorcza bylego prezesa ds. technicznych ktory pracoeal wgedy w spoldzielni.
~ Nnn
ponad rok temu ocena: 37%  1
Chlopie jak piszesz to powinienes wiedziec o czym pan Ł. Sadzi sie ze spoldzielnia od bodajze kilkunastu lat i ten pan walczyl z kazdym zarzadem rada nadzorcza tak na marginesie byl obecny na wszystkich czesciach bylem w spoldzielni i sprawdzilem co do uchwaly to nie slyszalem o uchwale o obnizeniu wynagrodzen pracownikom o 50 % za to byla uchwala o zmianie naliczenia wynagrodzena RN mala roznica coz myslenie nie boli i proponuje zaczac myslec chociaz co trzeci raz.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.