› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Coraz większy skandal ze skażoną uranem wodą. Urzędnicy zataili informację?

› region 21 dni temu    4.09.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Coraz większy skandal ze skażoną uranem wodą. Urzędnicy zataili informację?

Niepokojąca informacja o skażeniu wody wodociągowej uranem dotarła do mieszkańców Dolic (zachodniopomorskie). Informacja brzmi sensacyjnie, a to, że znalazła się na oficjalnej stronie gminy Dolice tylko ją uwiarygodniło.

"Z powodu wzrostu aktywności szkoleniowej Wojska Polskiego i wojsk amerykańskich na polskich poligonach, w wodach gruntowych ujawniono dużą zawartość uranu zubożonego. W związku ze skażeniem wody w sieci wodociągowej decyzją Sanepidu woda nie nadaje się do spożycia. Użycie wody może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu. W związku z tym na terenie całej gminy wprowadza się, aż do odwołania, zakaz zużycia wody wodociągowej do celów socjalno-bytowych. Jednocześnie przypominamy, że używanie wody z hydrantów dla innych celów niż przeciwpożarowe jest wykroczeniem i podlega karze. Zalecamy korzystanie z wody butelkowanej. Liczymy na zrozumienie mieszkańców, zapewniając jednocześnie, że dołożymy wszelkich możliwych starań, aby rozwiązać tę sytuację".

Wójt Gminy Dolice zdementował tę informację.
Jednak mimo wielu zapewnień ludzie, którzy otrzymali wiadomość, że woda w kranach jest niebezpieczna dla ich zdrowia, są teraz nieufni. Po takich komunikatach, mieszkańcy drżą o swoje zdrowie. - Tej z kranu absolutnie nie używamy do celów spożywczych. Jest strach przed tą wodą – podkreśliła Katarzyna S., mieszkanka wsi Żalęcino. - W pewnym momencie poinformowano nas o tym, ale kto wie, być może pijemy skażoną wodę. I skąd mamy pewność, że to się nie odbija na naszym zdrowiu? - dopytuje.

Podobne obawy mieli również inni mieszkańcy gminy Dolice, których poinformowano o zanieczyszczeniu wody. Mimo wielu zapewnień ze strony wójta, że woda jest przydatna do spożycia mieszkańcy chcą iść jeszcze dalej -  zbadać wodę wodociągową w niezależnym laboratorium badawczym. Postanowili też napisać list do Ministra Zdrowia i do pana Prezydenta Andrzeja Dudy.
Czekamy na rozwiązanie sytuacji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ iiiiuh
16 dni temu ocena: 100%  1
A z tak zwanych "prepersów" którzy robią zapasy przetrwania na wszelki wypadek to się wszyscy śmieją i pukają w czoło.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.