› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Coraz więcej śniegu na Górze Chrobrego. Kiedy w Elblągu pojeździmy na nartach? (+ zdjęcia)

› bieżące ponad rok temu    9.01.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Góra ChrobregoGóra Chrobrego fot. Marcin Mongiałło

Dzisiaj i wczoraj w nocy (z 8 na 9 i z 7 na 8 stycznia) pracownicy Przedsiębiorstwa Turystycznego Góra Chrobrego naśnieżali stok narciarski na Górze Chrobrego. Kiedy nastąpi jego otwarcie? Wszystko zależy od pogody, która jest kapryśnia. Nie dość, że pod znakiem zapytania stoi minusowa temperatura, to sprawy nie ułatwia wigotność powietrza, która od kilkunastu godzin utrzymuje sie na bardzo wysokim poziomie. 

Armatki na Górze Chrobrego pracują głównie w nocy, gdy temperatura jest najniższa. Pokrywa śniegu jest już całkiem przyzwoita, ale warunki atmosferyczne w dalszym ciągu nie sprzyjają otwarciu stoku. Kiedy zatem będziemy mogli pojeździć na nartach – to pytanie zadaliśmy Elżbiecie Junkier, menadżerce obiektu sportowo-rekreacyjnego Góra Chrobrego.

Wszystko zależy od pogody, która jest kapryśna. Naszym działaniom nie sprzyja również wilgotność, która jest bardzo wysoka. Możemy niemal z pewnością powiedzieć, że w najbliższy weekend stok nie zostanie jeszcze udostępniony miłośnikom białego szaleństwa. Wszystko wskazuje na to, że zima przyjdzie, podobnie jak w poprzednich latach. Może jeszcze w styczniu, może w lutym, ale przyjdzie. Z mojego doświadczenia wynika, że co roku przez co najmniej 3 – 4 tygodnie stok jest czynny.  

Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Pick
  ponad rok temu 2
  Gdzie przehandlowaliscie 4 - ta armatke ? Roznica jest kolosalna !!! Tracicie cale dni pracujac tylko 3 - ma armatkami !!!
  ~ Pick
  ponad rok temu 1
  Jak byly 4 - ry armatki to praca sprawniej szla ! 3 armatki to troche za malo na taki stok. Gdzie sie podziala 4 - ta armatka ?
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.