› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Coraz bliżej budowy tunelu dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową w ciągu ul. Lotniczej

› inwestycje miejskie 12 miesięcy temu    12.12.2017
Informacja prasowa
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Coraz bliżej budowy tunelu dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową w ciągu ul. Lotniczej  fot. PKP PLK

Budowa tunelu dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową w ul. Lotniczej coraz bliżej. Wczoraj, 11 grudnia, w Warszawie Prezydent Witold Wróblewski podpisał porozumienie z PKP Polskie Linie Kolejowe o wspólnej realizacji  i współfinansowaniu przez PLK tego przedsięwzięcia.

Planowana inwestycja zakłada między innymi budowę podziemnego przejścia pieszo – rowerowego, powiązanie go z istniejącym układem ulic, likwidację przejazdu kolejowo – drogowego w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej, oświetlenie, czy budowę infrastruktury kanalizacyjnej w zakresie odwodnienia przejścia. Przedsięwzięcie jest zadaniem komplementarnym do realizowanej budowy wiaduktu na Zatorze.

Realizowana budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi, łącząca dzielnicę Zatorze z centrum miasta to inwestycja długo oczekiwana przez elblążan. Skorzystają na niej nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści, którzy dzięki podziemnemu tunelowi otrzymają bezkolizyjną i bezpieczną przeprawę przez tory. Bardzo się cieszę, że w tym projekcie  współpracujemy z PLK i wspólnie możemy zadbać o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga

– powiedział Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

"PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podejmują współpracę, która zwiększa bezpieczeństwo i rozwiązuje problemy komunikacyjne. Wiadukt pozwoli na sprawniejsze prowadzenie ruchu pociągów i ułatwi przejazd samochodów. Przejście podziemne dzięki współpracy PLK i Elbląga zapewni pieszym i rowerzystom bezpieczne i sprawne połączenia w mieście

– mówi Jolanta Pawluk, dyrektor Centrum Realizacji Inwestycji w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A.

Zgodnie z podpisanym dziś porozumieniem Polskie Linie Kolejowe współfinansować będą inwestycję w kwocie 1,5 mln złotych netto. Środki te zostaną przeznaczone na roboty ziemne pod konstrukcją tunelu, wykonanie płyty fundamentowej żelbetowej wraz z palami i izolacją, oraz wykonanie ramowej konstrukcji tunelu.

Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla inwestycji. Na przełomie grudnia i stycznia planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację robót budowlanych.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (3)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ mieszkanka
  11 miesięcy temu 3
  tylko niech będzie oddzielony jeden od drugiego jak należy
  ~ rowerowy
  12 miesięcy temu ocena: 67%  2
  Ten tunel dla pieszych i rowerzystów jest bardziej potrzebny niż wiadukt. Bardzo się cieszę z tej inwestycji.
  ~ Jacoby
  12 miesięcy temu ocena: 67%  1
  No i gutek !
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.