› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Co z rokiem akademickim? Nowe informacje

› rozwój i edukacja 10 miesięcy temu    2.05.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Co z rokiem akademickim? Nowe informacje

Wiemy już, że szkoły wyższe pozostaną nieczynne co najmniej do 24 maja 2020 r. Pytaniem otwartym pozostaje, kiedy uczniowie wrócą do klasycznej formy kształcenia. 

Termin matur został określony na czerwiec, ale też w tym czasie powinny odbyć się egzaminy dyplomowe na uczelniach. Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego, rekomenduje władzom uczelni, aby maksymalnie korzystały z rozwiązań, które umożliwiają naukę zdalną. W taki sam sposób rekomenduje odbycie egzaminów.

W indywidualnych przypadkach, kiedy nie ma takich możliwości, władze poszczególnych uczelni mogą zastanowić się nad wprowadzeniem alternatywnych rozwiązań 

– dodaje, w rozmowie z Łukaszem Szpyrką, dziennikarzem portalu Interia.pl.

Z pełnym tekstem rozmowy możecie zapoznać się tutaj.

Co więcej, w rozmowie z dziennikarzem Super Expressu, minister Wojciech Murdzek powiedział, że w tym roku w indywidualnych przypadkach wakacje na uczelniach będą najprawdopodobniej krótsze, dodając, że decyzje będą podejmowali rektorzy poszczególnych uczelni. Oznacza to, że prawdopodobnie studenci nie wrócą na uczelnie w czerwcu, jednocześnie będą mieli krótsze wakacje.

Przypomnijmy, że już 27 kwietnia 2020 r. Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk zdecydował, że tegoroczne obrony prac licencjackich i magisterskich mogą odbyć się w całości zdalnie. Wiele wskazuje na to, że ten scenariusz zostanie wprowadzony w życie. 

Zobacz zarządzenie rektora PWSZ w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marek
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Wykończą nas skurr
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.