› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Co warto wiedzieć o kuponach rabatowych?

› bieżące ponad rok temu    7.06.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Co warto wiedzieć o kuponach rabatowych?

Kupony rabatowe to specyficzna forma promocji, dzięki której ich posiadacz może skorzystać z rabatu na określone produkty. Często są one zamiennie nazywane kodami rabatowymi. Zwykle udostępniają je zewnętrzne serwisy internetowe, współpracujące z określonymi sklepami.

Darmo, czy odpłatnie?

Cechą charakterystyczną wszelakich kuponów i kodów rabatowych, jest to, że są one udostępniane całkowicie za darmo. Jeśli jakikolwiek serwis pobiera opłaty za udostępniane kody, nie warto mu ufać. Zwłaszcza, że to on sam rozlicza się z określonym sklepem i otrzymuje z tego tytułu stosowne dochody.

Dlaczego tak to działa?

Ktoś mógłby się zastanawiać, dlaczego sklepy tak ochoczo generują zniżki na swoje towary. Powodów jest tu co najmniej kilka:

1. Często się zdarza, że sklep chce się pozbyć jakiegoś towaru z magazynu i zastąpić go inną formą asortymentu. Szybsza sprzedaż (nawet za niższą cenę) będzie o wiele korzystniejsza dla jednostki gospodarczej, niż przetrzymywanie towaru w nieskończoność.

2. Wprowadzenie kodów rabatowych pozwala na zwiększenie elastyczności sprzedaży konkretnego produktu. Jeśli np. jakaś firma zajmuje się dystrybucją opon zimowych, może - stosując odpowiednio przemyślaną kampanię reklamową - zwiększyć zainteresowanie swoimi produktami również poza okresem późnej jesieni. 

3. Wreszcie kupony rabatowe są ogromną korzyścią również i dla samych serwisów internetowych, które z tytułu określonej liczby wydanych kodów otrzymują stosowne wynagrodzenie. 

Najpopularniejsze rodzaje kuponów rabatowych

Serwisy z kuponami wyróżniają co najmniej kilka ich form, zależnie od sposobu naliczania rabatu id kwot nim objętych.

1. Kupony procentowe - to najczęściej spotykane formy rabatówek. Po skorzystaniu z nich, sklep nalicza określony rabat w wysokości podanej na kuponie (np. 5 procent). Często zdarza się, że taki kupon jest naliczony wyłącznie na określony fragment asortymentu sklepu.

2. Darmowa dostawa - sporo kodów promocyjnych obejmuje darmową dostawę towaru, na warunkach określonych przez sprzedawcę. Oznacza to, że od łącznej sumy należnej za towar, odejmuje się koszty transportu. Jest to bardzo korzystna opcja, gdyż pozwala na zaoszczędzenie nawet kilkunastu złotych.

3. Określona kwota - kody promocyjne niekiedy mają też formę konkretnego rabatu kwotowego. Jest to najczęściej kilkanaście, bądź niekiedy kilkadziesiąt złotych. Często jednak się zdarza, że promocje te dotyczą wyłącznie tych zakupów, które są realizowane do określonej kwoty.

5. Gratisowe upominki - niektóre kupony promocyjne obejmują tak zwane gratisy, czyli upominki, za darmo dodawane do określonych towarów. Często mają one dedykowany charakter, będąc przeznaczonymi np. dla kobiet (kosmetyki).

Czy warto korzystać? 

Na pierwszy rzut oka, rabaty uzyskane za pośrednictwem kodów są stosunkowo małe. Warto jednak brać pod uwagę fakt, że rosną one zwłaszcza w okresie świątecznym. 

Dlatego - w dalszej perspektywie - warto korzystać z tych form rabatu. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które dużo kupują za pośrednictwem internetu.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Terdeals.com.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.