› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Co elblążanie sądzą o pracy naszych policjantów? Zobacz wyniki

› bieżące ponad rok temu    4.11.2013
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 6 / 100%
A A A
Co elblążanie sądzą o pracy naszych policjantów? Zobacz wyniki fot. Marcin Walędzik

W październiku br. uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych przeprowadzili wśród mieszkańców Elbląga ankietę, dzięki której poznaliśmy jak oceniają oni pracę elbląskich funkcjonariuszy prawa. W badaniach wzięło udział 497 osób.

Ankieta pokazała, że bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania czuje się 77,47% osób, co stanowi wzrost pozytywnych ocen w stosunku do ubiegłego roku o 2,17 punktu procentowego. Zmniejszył się odsetek osób, które stwierdziły, iż „raczej nie czuje się bezpiecznie” i "zdecydowanie nie czują się bezpiecznie"- o 2,8 punktu procentowego.

Na pytanie czy ankietowani dziś czują się bezpieczniej niż rok temu, pozytywnej odpowiedzi udzieliło – 44,27 %, stanowi to spadek o 0,7 punktu procentowego, 13,28% respondentów udzieliło odpowiedzi, że nie czują się bezpieczniej niż rok temu i jest to spadek o 0,17 punktu procentowego do roku ubiegłego. Nie potrafiło udzielić zdecydowanej odpowiedzi na to pytanie 42,45 % respondentów. Jeżeli chodzi o zagrożenia przejawami patologii i zachowań przestępczych, które stanowią największy problem w miejscu zamieszkania, respondenci wymienili agresywnie zachowująca się młodzież – 41,45% wzrost o 2,29 pkt. procentowych, osoby nietrzeźwe – 8,25% spadek o 4,8 pkt. procentowych, wandalizm –7,24 % spadek o 5,41 pkt. procentowych, piratów drogowych –14,08 % wzrost o 1,84 pkt. procentowych.

Na pytanie czy kontaktował(a) się Pan(i) z dzielnicowym w ciągu ostatniego roku – 68,21 % respondentów stwierdziło, iż nie kontaktowało się z nim w ogóle. Na pytanie, czy kontakt z dzielnicowym jest im potrzebny – 53,32% respondentów stwierdziło, że taki kontakt nie jest im potrzebny, 25,15% respondentów uznało, że kontakt z dzielnicowym jest potrzebny, a 21,53% nie miało zdania. W zakresie znajomości dzielnicowego i możliwości skontaktowania się z nim – 27,75 % respondentów wie jak nazywa się dzielnicowy z ich rejonu, w tym 16,90 % - wie również jak się z nim skontaktować, 31,59 % respondentów odpowiedziało, że nie wie jak nazywa się ich dzielnicowy, ale wie jak się z nim skontaktować. Nie zna swojego dzielnicowego i nie wie jak się z nim kontaktować – 35,54% respondentów.

Bardzo dobrze i dobrze pracę elbląskich policjantów oceniło 67,61 % osób. Mieszkańcy miasta uznali, że patrole piesze są w 57,55% ważniejsze od patroli zmotoryzowanych.

Ankieta oceny pracy elbląskiej Policji jest przeprowadzana co roku. Badana jest w ten sposób grupa blisko 500 osób napotkanych na ulicach. To oni oceniają Policję oraz wyrażają opinię na jej temat. Celem ankiety jest zbadanie opinii mieszkańców, a także porównanie ich odczuć z wynikami statystycznymi uzyskiwanymi przez komendę oraz opiniami przekazywanymi przez samorządy i instytucje współpracujące z Policją. Głos mieszkańców w dyskusji nad stanem bezpieczeństwa traktujemy bardzo poważnie, a samo badanie miało na celu poznanie zdania i opinii obywateli. Pojawiające się uwagi definiują obszary, które można usprawnić, jak również wskazują kierunki pracy Policji

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ odeonia
ponad rok temu ocena: 33%  1
Ja , jak Ich widzę np. w oznakowanych samochodach z napisem Policja to odbieram to przychylnie, nie tak jak jeszcze 20 lat temu. Obecnie również rozmowa w różnych sprawach, to rozmowa ze strony Policjantów jest bardziej taka profesjonalna, czego nie mogę powiedzieć,że dawniej tak było. Widocznie teraz w Policji pracują ludzie odpowiednio przygotowani do tego zawodu.Piszę to z obserwacji i sporadycznego kontaktu kiedyś i teraz.. To trudna Ich praca.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.