› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Choć Święta za nami to nadal słychać śpiew kolęd - koncert chórów pod dyr. Bożeny Belcarz

› relacje ponad rok temu    21.01.2013
Konrad Kosacz
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
Choć Święta za nami to nadal słychać śpiew kolęd - koncert chórów pod dyr. Bożeny Belcarz fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Choć Święta już za nami, to atmosfera bożonarodzeniowa nadal trwa. W niedzielny wieczór (20 stycznia) w katedrze Św. Mikołaja odbył się niesamowity koncert dwóch połączonych chórów: elbląskiego chóru PWSZ i malborskiego chóru Lutnia.

Wspólny koncert był dla organizatorów o tyle łatwiejszy w realizacji bo jednym i drugim chórem kieruje dyrygent Bożena Belcarz. Koncert odbył się jeszcze w świątecznej atmosferze dekoracji kościoła św. Mikołaja. Choć na dworze skrzypi mróz to w wnętrze katedry zgromadziło całkiem liczną publiczność. Chóry wykonały kolędy zarówno tradycyjne polskie jak i kolędy w innych językach.

Koncert odbył się z towarzyszeniem elbląskich muzyków jazzowych: Bartosza Krzywdy – elbląskiego pianisty, kompozytora, aranżera, Szymona Zuhelke – saksofonisty i pedagoga z MDK oraz Krzysztofa Narodowskiego – perkusisty i pedagoga ze szkoły Muzycznej w Elblągu.

Pani Bożena Belcarz, kierownik obydwu chórów buduje atmosferę koncertów poprzez rozstawianie  chórzystów po całym kościele. Raz słyszymy ich tradycyjnie z przodu, by w następnym utworze część śpiewających ustawiła się symetrycznie w nawach. Innym razem ustawia solistów by śpiewali z podwyższenia ambony. Całość tworzy niesamowity klimat przestrzenności dźwięków co z akustyką wnętrza daje bardzo przyjemny dla ucha efekt. W czasie koncertu pani dyrygent zachęcała także licznie zgromadzoną publiczność aby włączyła się do śpiewu.

Muszę przyznać, że szedłem na ten koncert nieco z obowiązku, a spotkała mnie miła niespodzianka i od tej pory będę w szczególny sposób rekomendował czytelnikom koncerty Chórów: PWSZ z Elbląga i Lutnia z Malborka.

Zapraszam do obejrzenia relacji fotograficznej z koncertu, by choć trochę poczuć atmosferę tego wspólnego śpiewania.  

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (1)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ PWSZ Elbląg
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Krótkie nagranie z koncertu dostępne pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v...
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.