› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Chciała tylko sprzedać buty. Teraz ma kredyt do spłacenia

› bieżące ponad rok temu    15.02.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Chciała tylko sprzedać buty. Teraz ma kredyt do spłacenia fot. KMP Elbląg

Elblążanka wystawiła na portalu sprzedażowym buty sportowe. Po pewnym czasie skontaktował się z nią kupujący i zadeklarował, że je kupi. Wyśle tylko link poprzez który przeprowadzą transakcję. Okazało się, że link, który otworzyła kobieta był fałszywy. W konsekwencji sprawca uzyskał dostęp do jej bankowości elektronicznej i zaciągnął w jej imieniu kredyt.

Sytuacja miała miejsce niedługo po tym jak kobieta zamieściła w Internecie ogłoszenie dotyczące sprzedaży butów sportowych. Poprzez internetowy komunikator skontaktował się z nią „kupujący” i wysłał jej link do rzekomej firmy kurierskiej, przez którą zrealizuje płatność. Link okazał się być fałszywy a kobieta wypełniając formularz, najprawdopodobniej podała zbyt dużo danych dotyczących jej bankowości internetowej.

Oszust dostał w ten sposób dostęp do jej konta. Zamiast wpływu pieniędzy za sprzedane buty kobieta otrzymała informację o dwóch zaciągniętych kredytach na kwotę 4300 złotych. Sprawca następnie wypłacił z jej konta kwotę około 4000 złotych.

Policjanci przestrzegają przed otwieraniem nieznanych linków. Jeżeli korzystamy z portali sprzedażowych przeczytajmy regulamin korzystania a także zamieszczane na stronach informacje o sposobach wyłudzeń. Wtedy nie staniemy się ich ofiarą.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.