› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Chciała sprzedać wózek dziecięcy, straciła 1600 zł

› bieżące 2 miesiące temu    6.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Chciała sprzedać wózek dziecięcy, straciła 1600 zł fot. elblag.net/archiwum

Brak ostrożności powoduje, że jesteśmy podatni na działania oszustów. O tym, w jaki sposób przestępcy wykorzystują znane komunikatory przekonała się pewna mieszkanka powiatu braniewskiego. Kobieta wystawiła na sprzedaż dziecięcy wózek, a zamiast zyskać straciła ponad 1600 złotych. Bądźmy czujni w sieci i nie klikajmy w nieznane linki !

W czwartek (01.09.2022r.) do braniewskiej jednostki zgłosiła się mieszkanka powiatu braniewskiego, by powiadomić, że została oszukany. Sprawą zajęli się kryminalni. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało że, na jednym z portali społecznościowych do pokrzywdzonej odezwał się potencjalny kupiec.

W trakcie korespondowania że zgłaszającą nieznana osoba przekonywała, że warunkiem koniecznym do sfinalizowania zakupu i otrzymania zapłaty za wystawioną rzecz jest kliknięcie w nadesłany link. Pokrzywdzona postępowała zgodnie z instrukcjami i jeszcze tego samego wieczoru zorientowała się, że z jej konta zniknęły pieniądze.
Policjanci przestrzegają :

Nie przekazuj pieniędzy obcym osobom; zawsze zweryfikuj tożsamość znajomego/członka rodziny, który prosi cię o finansowe wsparcie nie przesyłaj pieniędzy na podane przez obce osoby numery kont; nie podawaj nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe; nie przekazuj obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Nie klikajmy w linki w wiadomościach czy e-mailach wysłanych przez nieznane nam osoby. A jeśli nam się to zdarzy, dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy.

Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów.

Apelujemy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci!

Nie klikajmy bez zastanowienia w nieznane linki! Zachowajmy ostrożność po otrzymaniu linku z przekierowaniem do innej witryny internetowej, szczególnie jeżeli przenosi ona nas do stron logowań do kont bankowych, portali społecznościowych czy aukcyjnych. Nie udostępniajmy swoich poufnych danych m.in. numeru PESEL, numeru karty płatniczej czy kodu CVV. Należy również zweryfikować nadawcę otrzymanej wiadomości. W tym celu można przeanalizować adres strony. Często są one tworzone przez oszustów i do złudzenia przypominają istniejące legalne witryny. Różnić się mogą jednak jedną literą, kropką czy podkreślnikiem.

Pamiętajmy, że zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym to my sami w pierwszej kolejności musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych danych osobowych oraz finansów.

Policja Braniewo

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.