› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Chciał popełnić samobójstwo. Zapobiegła temu kobieta i policjant

› bieżące miesiąc temu    17.04.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Chciał popełnić samobójstwo. Zapobiegła temu kobieta i policjant fot. KMP Elbląg

Policjant w czasie wolnym od służby zareagował na wołanie kobiety o pomoc, która próbowała zapobiec próbie samobójczej mężczyzny. Wspólnie z kobietą i innym przechodniem przeciągnęli mężczyznę na bezpieczną stronę mostu i udaremnili skok.

We wtorek (16.04.2024 r.) około godziny 10:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, o mężczyźnie, który stoi za barierkami ochronnymi mostu. Skierowani na miejsce policjanci na miejscu zdarzenia zastali funkcjonariusza policji, st. post. Jacka Sowińskiego.

Jak się okazało, w czasie wolnym od służby idąc w okolicach mostu usłyszał wołanie o pomoc. Nie zastanawiając się ani chwili pobiegł w kierunku dochodzącego krzyku i zauważył kobietę, która trzymała mężczyznę uniemożliwiając mu skok.

Natychmiast udzielił jej pomocy i wraz z innym przechodniem, który przybiegł z pomocą, przeciągnęli mężczyznę na bezpieczną stronę barierek, gdzie następnie bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.


Prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.