› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Chciał popełnić samobójstwo. Interweniowali policjanci

› bieżące miesiąc temu    24.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Chciał popełnić samobójstwo. Interweniowali policjanci fot. KMP Elbląg

Policyjny patrol prewencji został wysłany na interwencję, która dotyczyła młodego mężczyzny. Mężczyzna ten stał po zewnętrznej stronie barierek wiaduktu przy ul. Skrzydlatej.

Sytuacja miała miejsce w sobotę (21.05) około godz. 8.40 na wiadukcie przy ul. Skrzydlatej. Wcześniej dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie stojącym po zewnętrznej stronie barierek. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że stojącym na wiadukcie jest 23 latek. Policjanci zaczęli rozmawiać z mężczyzną i przekonali go, by przeszedł na drugą stronę bariery. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe a 23-latek w trafił pod opiekę lekarzy.

W trudnej chwili nie obawiaj się poprosić o pomoc!

Przypominamy, że działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych - to uruchomione w grudniu 2017 roku przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Centrum Wsparcia to projekt Fundacji "Itaka", realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

"Centrum Wsparcia" oferuje całodobową pomoc i wsparcie telefoniczne, a także możliwość kontaktu przez mail i czat.

Dyżurni eksperci w Centrum udzielają informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy specjalistów w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej się po pomoc. Wszelkie informacje na temat m.in. godzin dyżurów i kontaktu z ekspertami są dostępne na stronie https://centrumwsparcia.pl/ Na stronie znajduje się również bezpłatna aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.