› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Chcą zasypać prezydenta listami. Walka o oficera rowerowego trwa

› bieżące ponad rok temu    20.06.2015
Joanna Siudak
komentarzy 8 ocen 28 / 68%
A A A
na zdjęciu po lewej Marek Kammna zdjęciu po lewej Marek Kamm fot. elblag.net

Pierwszy był Jan Kozłowski. Poruszony faktem, że w Elblągu nie ma eksperta, który będzie reprezentować miasto w ogólnopolskim projekcie Green Velo, postanowił wysłać do Witolda Wróblewskiego list, w którym apeluje o przywrócenie funkcji Oficera Rowerowego. Za elblążaninem mają pójść kolejne osoby. Plan jest następujący: wysłać jak najwięcej maili do prezydenta i pokazać, że mieszkańcy nie zgadzają się z decyzją włodarza miasta.

Szanowny Panie Prezydencie! 

Zwracam się z prośbą o rozważenie kontynuacji współpracy projektu Oficera Rowerowego przy Urzędzie Miejskim w Elblągu. Przez wiele lat wiedza, zapał i zaangażowanie Oficera Rowerowego pozytywnie zmieniało wizerunek miasta. Niech Elbląg będzie dalej przykładem dalekowzrocznego myślenia o swoich mieszkańcach. W Elblągu miało miejsce spotkanie poświęcone największemu projektowi rowerowemu w Polsce – szlakowi Greek Velo. Szlak rowerowy o długości prawie 2000 km, prowadzi przez pięć województw Polski Północno-Wschodniej, a zaczyna się w Elblągu !!! Szlak ma wystartować w przyszłym sezonie i powinien być bardzo atrakcyjnym projektem dla naszego regionu i miasta !!! Wydaje się, że właśnie teraz funkcja Oficera Rowerowego będzie potrzebna dla Elbląga jak nigdy dotąd !!!

Taki list wpłynął na skrzynkę mailową prezydenta Elbląga w połowie czerwca. Jan Kozłowski podkreśla, że zaangażowanie się we wspomniany projekt jest niepowtarzalną okazją do promocji Elbląga. Potrzebna jest wiedza ekspercka i wsparcie osoby, która rozumie na czym polega turystyka rowerowa i zagadnienia z nią związane.

Marek Kamm jako osoba znana, która postrzegana jest jako autorytet w kwestii rowerów spisałaby się w tej roli doskonale. Apeluje do prezydenta by zastanowił się nad możliwością utrzymania tej funkcji, a co najważniejsze włączenie Oficera Rowerowego w inwestycje Greene Velo. Początek szlaku, czyli okolice Elbląga, to jedna z najatrakcyjniejszych części tego szlaku. Turyści mogliby przyjąć nasze miasto jako miejsce startowe, a co za tym idzie – mogliby zwiedzać miasto i zatrzymywać się w naszych hotelach.


- komentuje Jan Kozłowski. Decyzję o likwidacji funkcji oficera rowerowego Witold Wróblewski podjął w marcu. Wówczas tłumaczył, że zmiany podyktowane są oszczędnościami. Tyle, że oficer rowerowy swoją funkcję sprawował…społecznie. Krytyczne głosy internautów i oburzenie środowiska rowerowego nie poskutkowały. Z dniem 1 kwietnia Marek Kamm ostatecznie pożegnał się ze swoją rolą.

Być może jest to brak świadomości wśród władz miasta. Namawiam rowerzystów by włączyli się do akcji i wysyłali do prezydenta maile z prośbą o przywrócenie stanowiska Oficera Rowerowego. – W przyszłym roku czeka na niego mnóstwo pracy.

- dodaje Kozłowski. Kwestią przywrócenia etatu Oficera Rowerowego zainteresowała się również radna Maria Kosecka, która złożyła do prezydenta wniosek o ponowne przeanalizowanie zasadności zlikwidowania powyższej funkcji.

Do sprawy będziemy wracać.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kowalski
ponad rok temu ocena: 50%  8
skoro miasto powołuje takiego ludka jak oficer rowerowy to dlaczego taki ktoś organizując spotkania i szkolenia dla dzieci w knajpie u swojego kolesia na Starówce a nie organizuje tego w pomieszczeniach np. Ratusza Staromiejskiego ????.
~ dsds
ponad rok temu ocena: 50%  7
tym z gren Velo ten oficer pasuje, to własnie przez niego z tych milionów na wyznaczanie tras, na budowę nowych Elblag dostanie g....., trasy tak wyznaczyl, że nie mamy z tego projektu dosłownie nic, żadnego bezpiecznego wjazdu do miasta, żadnego bezpiecznego wyjazdu, trasa poprowadzona absolutnie tak aby mieszkańcom nie zbudowac żadnej infrastruktury rowerowej, za to ten pan powiniem przeprosić rowerzystów i nie pachac znowu do koryta bo nie umie nic poza gadaniem
~ AR
ponad rok temu ocena: 54%  6
Panie Prezydencie, to była bardzo dobra decyzja. Niech Pan nie ulega kilku rowerzystom, to zbędna funkcja, która generuje dodatkową biurokrację. Nic nie zdziała ten "oficer", a wręcz przeciwnie - razem z Turlejem wymyślili durne kontrapasy, na Kościuszki była ulica dwupasmowa, mamy jednopasmową + kontrapas, zero rowerzystów i korek samochodowy.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 44%  5
A oficer rowerowy niczego istotnego niestety nie zrobił na plus natomiast kilka minusów się znajdzie - pierwsza z kontr to kontraps ,,,,
~ BARON
ponad rok temu ocena: 60%  4
Mariusz w szkodach które ty narobiłeś temu miastu i jego mieszkańcom nie ma się z kim równać. Więc bądź tak miły i nie krytykuj ludzi, którzy akurat robili pożyteczne rzeczy dla tego miasta, bo po twoim bajzlu miasto to długo się jeszcze nie pozbiera.
~ robert
ponad rok temu ocena: 64%  3
Oficer po co,chyba ,że będzie malował za swoje
~ NoName
ponad rok temu ocena: 80%  2
Chyba raczej sami kumple oficera rowerowego chcą jego powrotu. To kółko wzajemnej adoracji na forach dyskusyjnych atakuje każdego kto ma odmienne zdanie niż oficer rowerowy.
~ onci
ponad rok temu ocena: 65%  1
pedalarze - najbardziej roszczeniowa grupa społeczna
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.