› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Cerkiew Greckokatolicka poświęcona

› bieżące miesiąc temu    24.06.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Cerkiew Greckokatolicka poświęcona fot. UM Elblag

Dziś w Elblągu odbyła się konsekracja cerkwi greckokatolickiej Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W uroczystości uczestniczył Prezydent Elbląga Michał Missan.

Uroczystość konsekracji to wielkie święto elbląskiej Parafii Greckokatolickiej, która świętuje także jubileusz 50-lecia istnienia. Poświęcenie cerkwi polegało na umieszczeniu w ołtarzu relikwii biskupa przemyskiego, błogosławionego Jozafata Kocyłowskiego. Poprzedzone zostało uroczystą procesją.

- Nowa świątynia to zasługa całej społeczności Parafii Greckokatolickiej z księdzem Mitratem Andrzejem Sroką na czele. Serdecznie gratuluję! Cerkiew w naszym mieście jest nie tylko ważnym obiektem sakralnym, w którym odbywają się nabożeństwa religijne. To również bardzo ważny ośrodek integracji członków społeczności ukraińskiej, która od wielu lat stanowi jedną z większych grup w naszym mieście. Świątynia stała się również ważnym punktem świadczącym pomoc uchodźcom, którzy uciekając przed wojną na Ukrainie właśnie w Elblągu znaleźli bezpieczne schronienie. Serdecznie dziękuję za tę pomoc Księdzu Mitratowi i wszystkim parafianom. Na dalsze lata życzę wszelkiej pomyślności. Niech dzisiejsza uroczystość będzie dla Państwa umocnieniem duchowym oraz potwierdzeniem przywiązania do najtrwalszych – napisał Prezydent Michał Missan w liście skierowanym do Proboszcza Parafii Greckokatolickiej – Ks. Mitrata Andrzeja Sroki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.