› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Castorama zrewitalizuje zieloną przestrzeń w Elblągu

› bieżące 2 miesiące temu    24.11.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Castorama zrewitalizuje zieloną przestrzeń w Elblągu fot. elblag.net/archiwum

Castorama przeznaczy aż 25 tys. zł na rewitalizację zielonej przestrzeni w Elblągu. Jest to nagroda w inicjatywie „Zieleń za elektrograty”, która odbyła się równolegle do akcji „Kwiaty za elektrograty”. Sklep Castorama w Elblągu zebrał największą ilość elektrośmieci – prawie 25 ton!

„Zieleń za elektrograty” to inicjatywa stworzona w ramach jesiennej edycji cieszącej się ogromną popularnością akcji „Kwiaty za elektrograty”. Nagrodzony miał zostać sklep Castoramy, w którym zebrano największą ilość odpadów podczas trwania „Kwiatów za elektrograty”. Dzięki zaangażowaniu pracowników i lokalnej społeczności sklepowi Castorama w Elblągu udało się zebrać prawie 25 ton elektrośmieci i to właśnie w Elblągu powstanie zrewitalizowana zielona przestrzeń zaprojektowana w duchu bioróżnorodności. Castorama przeznaczy na ten cel aż 25 tys. złotych, a realizacja projektu odbędzie się we współpracy z wygranym sklepem oraz lokalnym samorządem.

– Najlepszym wynikiem zbiórki może pochwalić się sklep Castorama w Elblągu. Zebrano tam prawie 25 ton elektrośmieci. Chcemy podziękować mieszkańcom Elbląga i pracownikom sklepu Castorama za ich zaangażowanie i współpracując z lokalnym samorządem przeprowadzić rewitalizację zielonej przestrzeni miejskiej – dodaje Paweł Świętochowski, Kierownik ds. Relacji Biznesowych i Projektów Społecznych w Castorama Polska.

Wspólna walka ze zmianami klimatu

Realizowana cyklicznie akcja „Kwiaty z elektrograty”, oprócz kształtowania proekologicznych zachowań, idealnie wpisuje się w działania Castoramy. Sieć realizuje strategię zrównoważonego rozwoju i wspiera inicjatywy związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, podejmuje aktywności na rzecz edukacji lokalnych społeczności oraz pomaga tworzyć bliskie naturze domy dostępne dla wszystkich.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.