› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Było wspólne dzielenie się opłatkiem i życzenia... Zobacz zdjęcia

› bieżące ponad rok temu    16.12.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
Było wspólne dzielenie się opłatkiem i życzenia... Zobacz zdjęcia fot. Rafał Kadłubowski

Mimo, iż  pogoda nie zachęcała do niedzielnych spacerów, wielu z nas postanowiło, choć na chwilę wstąpić na Stary Rynek. II dzień Elbląskich Spotkań Elblążan upłynął pod znakiem wspólnych rozmów, zabaw, kolęd, malowania bombek i zewsząd płynących życzeń. Stałym akcentem drugiego dnia „Spotkań” jest żywa bożonarodzeniowa szopka i wspólna Wigilia. Można było napić się gorącego barszczu i posmakować tradycyjnych świątecznych specjałów. Na Wigilię Kawiarnia U Aktorów oraz Nowa Holandia przygotowały ponad trzy tysiące porcji.

- Po raz kolejny przekazujemy, że w te dni możemy być razem, wspólnie cieszyć się świętem Bożego Narodzenia. To czas, kiedy jesteśmy bliżej siebie bardziej niż kiedykolwiek, w tym duchu pozostańmy – mówił Prezydent Grzegorz Nowaczyk, składając elblążanom świąteczne życzenia. Życzę również, abyśmy lepiej przeżyli nadchodzący nowy rok, aby był bardziej optymistyczny, aby był lepszy niż ten, który za kilkanaście dni upłynie.

Dobrych słów nie szczędził również Biskup Diecezji Elbląskiej Jan Styrna: – Doświadczmy w naszych rodzinach i wspólnotach w czasie świąt tego szczególnego klimatu ciepła, dobroci i okazywania sobie serdecznej, szczerej życzliwości. Niech wszystkie nasze kłopoty wobec obecności Boga staną się łatwiejsze, a Nowy Rok 2013 będzie rokiem pomyślnym, dobrym, aby przez wszystkie nowe dni był czasem zwycięstwa.  

Po życzeniach był czas na dzielenie się opłatkiem. To ważny i niewątpliwie symboliczny moment dla wielu. Tego popołudnia bowiem każdy kto chciał, mógł podejść do włodarzy miasta i złożyć życzenia.

Również i dziś ze sceny płynęły kolędy, a wystawcy biorący udział w jarmarku, kusili swoimi wyrobami i rękodziełem. To taka jaśniejsza i weselsza strona świątecznych przygotowań.  

A jeśli już mowa o Wigilii, to nie można zapomnieć o Świętym Mikołaju. Nikt inny nie mógł z nim konkurować. Zdjęcie ze Świętym. Bezcenne wspomnienie.

Jedną z imprez towarzyszących było wielkie malowanie bombek. Akcji na rzecz podopiecznych Fundacji „Dlaczego pomagam” przewodził Prezydent Grzegorz Nowaczyk wraz z małżonką. W malowaniu świątecznych ozdób uczestniczyli również elbląscy sportowcy i dziennikarze. W sumie pomalowano sześćdziesiąt bombek. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie niepełnosprawnych dzieci.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.