› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Był największym w Europie powodem do dumy

› bieżące ponad rok temu    8.07.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 12 ocen 5 / 100%
A A A
Był największym w Europie powodem do dumy fot. Mateusz Milanowski

O kim, a raczej o czym mowa powinni domyślić się wszyscy elblążanie, którzy wakacje w mieście spędzali nad wodą. Jedyne takie miejsce, gdzie w bezpieczny sposób można było zażywać kąpieli wodnych i słonecznych. Dzisiaj wspominamy jak jeszcze niedawno funkcjonował odkryty basen miejski.

82 lata temu, dokładnie w 1934 roku został wybudowany największy odkryty basen w Europie. Funkcjonował nieprzerwanie przez 78 lat. Ostatni raz mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych już wówczas kąpieli w 2011 roku. Oficjalnym powodem zamknięcia basenu były względy higieniczne. Te najwyraźniej w ciągu sezonu letniego mocno zmieniły się, skoro do 2011 roku elblążanie mogli bez obaw korzystać z uroków basen pod chmurką, a rok później już nie.

Na terenie basenu były dwa boiska do piłki siatkowej, boisko do piłki koszykowej i kilka urządzeń do ćwiczeń rekreacyjnych. Akwen wodny podzielony został na dwa sektory - dla kąpiących się i do korzystania ze sprzętu pływającego takiego, jak kajaki. Oczywiście największą atrakcją była możliwość zażywania kąpieli w upalne dni. Nad bezpieczeństwem gości czuwali ratownicy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt do ratowania życia topiących się osób.

W sezonie letnim można było spędzić na terenie basenu aż 8 godzin. Na miejscu do dyspozycji był bufet gastronomiczny, łazienki, przebieralnie i punkt sanitarny z ciepłą wodą. Czyli wszystko, co było potrzebne do spędzenia miłego czasu w gronie znajomych. Jedynym warunkiem przebywania dzieci na terenie basenu była opieka osoby dorosłej.

Dzisiaj w ramach miłych wspomnień pokazujemy zdjęcia z ostatniego sezonu, kiedy można było skorzystać z kąpieli w basenie. Jutro z wielką przykrością pokażemy, jak obecnie wygląda teren basenu miejskiego.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (12)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Cheetah
  ponad rok temu ocena: 100%  12
  Kiedyś to działaliśmy z rozmachem nie to co teraz.
  ~ nimfa
  ponad rok temu ocena: 100%  11
  Myślą, że jak otworzą nową inwestycję na Moniuszki ludzie będą walić drzwiami i oknami . Tylko kto będzie miał na to kasę. Wszystkie miasta które maja wybudowany aquapark zysku z tego nie mają tylko dokładają do tego interesu. Szkoda takiej kasy można byłoby przeznaczyć na coś innego miasto ma tyle potrzeb.
  ~ tajpan
  ponad rok temu 10
  no nie wiem czy tak bezpiecznie :)!!! już wchodząc można było "orła" wywinąć a płynąć załapać "batonika :)!!! ale nie powiem mamuśki można było pooglądać :)!!!
  ~ nik jak byk
  ponad rok temu ocena: 100%  9
  O likwidacji basenu zdecydował jeden człowiek. Potem jego podwładni wykonali polecenie. Potem z uporem godnym urzędnika nic nie zrobili w kolejnym sezonie. Proszę dopasować konkretne nazwiska do tej układanki. Bo ci ludzie nadal decyduję o tym co mamy w mieście mieć.
  ~ kowalski
  ponad rok temu 8
  a komu zależało na pozbyciu się żeglugi pasażerskiej z Elbląga do Krynicy Morskiej i Stegny ????
  ~ Do pomorskiego
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  Olsztynowi a komu? Dla nich rozwój turystyki jest ważny tylko na faktycznej Warmii i Mazurach, a więc nie w Elblągu. Elbląg trzymają tu tylko na siłę, bo dzięki naszemu miastu to województwo istnieje. Karmią więc nas kwiecistymi frazesami o "województwie z największa dotacją Unii", o tym, że "Elbląg jest ważnym miastem dla województwa", o tym, "mamy tutaj perspektywy rozwojowe"...a większość Elblążan daje sie na to nabrać...
  ~ ikiv
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  dla współczesnych włodarzy jedynym wyznacznikiem do dumy jest stan konta....
  ~ KENARF
  ponad rok temu ocena: 90%  5
  ponad 100-tysieczne miasto,przez ktore przeplywa nawet rzeka aniema zadnego kapieliska.TAKA JEST TROSKA WLADZ MIASTA O MIESZKANCOW
  ~ spidi
  ponad rok temu ocena: 77%  4
  Paranoją jest to, że wybraliście na prezydenta osobę bezpośrednio odpowiedzialną za obecny stan basenu. Ten totalny ignorant nawet nie kiwnął palcem żeby remontować basen na bieżąco, dlatego też oprócz basenu likwidujemy teraz amfiteatr. Myślę że odwołanie Wróblewskiego jest konieczne aby Elbląg powstał z kolan i zaczął żyć. !!!
  ~ Do pomorskiego!
  ponad rok temu ocena: 93%  3
  Tak się kończy pobyt Elbląga w woj. warmińsko-mazurskim. Wszystko czym możemy się pochwalić i czego nie ma Olsztyn, jakimś "dziwnym" zbiegiem okoliczności upada. Najpierw kolej nadzalewowa, potem największy basen w Europie. Co będzie dalej? Likwidacja tramwajów? Musimy stąd uciekać!
  ~ Elg.
  ponad rok temu ocena: 85%  2
  Basen popadał w ruinę a kolejni prezydenci wraz ze swoimi urzędniczymi świtami pobierali za nic nie robienie sute wynagrodzenia.Karma wraca
  ~ sokrates
  ponad rok temu ocena: 92%  1
  Pozostał wspomnień czar. A winnych jak zwykle nie ma. I to by było na tyle.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.