› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Bycie przedszkolakiem to poważna sprawa...

› rozrywka ponad rok temu    31.10.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 0 ocen 9 / 100%
A A A
Bycie przedszkolakiem to poważna sprawa... fot. Konrad Kosacz

Idzie sobie przedszkolaczek, śpiewa, tańczy oraz skacze. Dziś też powód ma do śmiania, bo to dzień jest pasowania.
 
Maluszki z Niepublicznego Przedszkola "Wesołe Nutki" w Elblągu zostały pasowane na przedszkolaka. Uroczystość przyjęcia dzieci do społeczności przedszkolnej odbyła się wczoraj 30 października w obecności rodziców i gości. Dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, to niewątpliwie niezwykłe przeżycie. Z pewnością to wydarzenie będą wspominać przez długie lata.
 
Pasowanie na przedszkolaka to także ogromne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Dzieci po raz pierwszy spędzają kilka godzin w gronie rówieśników, bez opieki rodzica i kontaktu z najbliższymi. Od tej chwili przedszkolaki zawiązują pierwsze przyjaźnie głównie – ze swoimi opiekunkami.
 
Uroczystość pasowania rozpoczęła dyrektor Przedszkola, która z wielką żółtą, czarodziejską kredką podchodziła do każdego malca, pasując go na przedszkolaka. W oczach niejednego malucha można było dostrzec zaciekawienie i przejęcie. Pasowanie jest takim symbolicznym momentem w życiu każdego dziecka i potwierdza fakt, że jest się już prawdziwym przedszkolakiem.
 
Na znak przyjęcia w poczet przedszkolaków, dzieciaczki otrzymały okolicznościowe dyplomy i słodkie upominki. Po zakończeniu oficjalnej części, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i ruchowe we wspólnych zabawach i tańcach. 
 
Z pełnymi brzuszkami, w radosnych nastrojach dzieci i rodzice wracali do domów, a niezapomniane przeżycia na długo zostaną zachowane w pamięci i na fotografiach.
 
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.