› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Budżet Obywatelski. Zobacz jak zmienił się okręg 4

› bieżące ponad rok temu    13.12.2013
Małgorzata Łuczak
komentarzy 0 ocen 8 / 75%
A A A
Budżet Obywatelski. Zobacz jak zmienił się okręg 4 fot. Bartłomiej Ryś

Dobiega koniec roku 2013. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić czy zadania przewidziane do realizacji z Budżetu Obywatelskiego zostały już skończone. Jak przebiegały prace w okręgu nr 4?

Aby zgłosić swoją propozycję należało wypełnić odpowiedni wniosek. Wszystkie wnioski były analizowane przez urzędników pod kontem formalno-prawnym, finansowym i technicznym. Pozytywnie zaopiniowane dokumenty znalazły się w ankietach, które zostały rozesłane do mieszkańców w konkretnych okręgach wyborczych.

Mieszkańcy wiele pomysłów. Były to głównie remonty chodników, dróg, budowa miejsc parkingowych, placów zabaw, rewitalizacja terenów zieleni.

23 października 2012 rozpoczęło się głosowanie na propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec mający czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Elblągu mógł oddać głos wybierając maksymalnie 5 propozycji. W sumie oddano 5164 głosy.

Okręg numer 4 to przede wszystkim centrum Elbląga. Obejmuje też ulice Strażniczą znajdującej się w dzielnicy Zawodzie, całe Stare Miasto, oraz część ulicy Królewieckiej.

Zadanie nr 1: Utworzenie kreatywnego podwórka na Starym Mieście 
-To drugie tego typu podwórko w naszym mieście, jak sama nazwa wskazuje jest ono kreatywne, a więc zachęca najmłodszych elblążan do tego, aby samodzielnie decydowali o tym, w jakie zabawy chcą się bawić, jak wykorzystać dostępne urządzenia – mówił prezydent Elbląga Jerzy Wilk podczas otwarcia podwórka. Pomysłodawcą jest Karolina Śluz. Zaproponowała między innymi ustawienie tablic do rysowania kredą, możliwość gry w klasy, gumę i boule.

Zadanie nr 2: Utworzenie kreatywnego podwórka przy ul. Teatralnej
Projekt kreatywnego podwórka przy ulicy Teatralnej powstał w dość nietypowy sposób. O tym jak ma wyglądać zadecydowali mieszkańcy. Ocenie podlegały dwie propozycje koncepcji. Ostatecznie wybrano wersję podobną do podwórka na Starym Mieście. Zamontowane zostały bujaki sprężynowe, huśtawki, sześciokąt wielofunkcyjny z zamontowanymi ściankami do rysowania kredą, zjeżdżalnie, kreatywne urządzenie "kółko-krzyżyk". Wykorzystane zostaną już istniejące w tym miejscu urządzenia - "bocianie gniazdo" oraz drabinki.



Zadanie nr 3: Przebudowa drogi osiedlowej Odzieżowa 5-7 i 8-11
W maju został także ogłoszony przetarg na roboty drogowe, które wykonywane będą przy ul. Odzieżowej. Przy blokach nr 5, 6 i 7 powstały także nowe miejsca parkingowe. Wniosek o wykonanie inwestycji złożył pan Jan Pytliński. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy miasta będą mieli lepsze przejście oraz przejazd tą ulicą.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.