› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Budżet Obywatelski. Weź udział w głosowaniu

› bieżące 7 miesięcy temu    22.10.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Budżet Obywatelski. Weź udział w głosowaniu  fot. archiwum Elblag.net

Publikujemy poniżej o informację o Budżecie Obywatelskim Urzędu Miejskiego. 

To już IX edycja Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkańców do udziału w głosowaniu. Zdecydujmy, które zadania powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku.
Głosowanie startuje dziś - poniedziałek 12 października i potrwa do 25 października br.
Głosy można oddawać:
    • elektronicznie - przez stronę internetową: budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania.
    • tradycyjnie - ze strony budzetobywatelski.elblag.eu można pobrać i wydrukować papierowe karty do głosowania. Są one dostępne w zakładce: Dokumenty do pobrania.
    • tradycyjnie - poprzez karty do głosowania, które już od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) oraz w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25) czyli w tych samych miejscach co wnioski o ujęcie zadania w Budżecie Obywatelskim.
Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).
Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską. Głosując należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz swoją datę urodzin. W przypadku osób niepełnoletnich należy wypełnić oświadczenie o wyrażeniu zgody przez przedstawiciela ustawowego osoby niepełnoletniej na udział w głosowaniu na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Dane, które mieszkańcy przekazują w kartach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.
Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. Podział miasta na okręgi wyborcze dostępny jest w zakładce Dokumenty do pobrania. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

Ze względu na pandemię COVID-19 i bezpieczeństwo nas wszystkich zachęcamy Państwa do głosowania drogą elektroniczną. Czekamy na Państwa głosy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do_pomorskiego
8 miesięcy temu ocena: 0%  2
Jak zwykle najlepsze projekty odpadły, a wybrano remonty...chodników czy ścieżek rowerowych, żeby przyoszczędzić na środkach miejskich i wytrzeć sobie gębę budżetem . Tak to się u nas załatwia. Dobrze, że chociaż szkoły już z tego wykreślono. Czas na chodniki, drogi itd. To są rzeczy, które powinny być realizowane ze środków miasta, województwa itd.
~ toster
8 miesięcy temu ocena: 0%  1
Nie da się zagłosować.....Poza tym uzasadnienie odrzucenia ścieżki rowerowej w kierunku Dębicy z Łęczyckiej jest kłamstwem...a, nawet jeśli to wielki czas by powstała.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.