› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Budy dla psów i kotów wykonali skazani

› bieżące miesiąc temu    6.03.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Budy dla psów i kotów wykonali skazani fot. mjr Marek Stuba i mjr Kamil Dobrzyński

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj" w Pasłęku prowadzone przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Obrońców Praw Zwierząt dostało wsparcie od Służby Więziennej. Budy dla psów i kotów wykonane przez skazanych uczących się w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym w Sztumie oraz zbędne koce z Aresztu Śledczego w Elblągu zostały przekazane na rzecz bezdomnych zwierzaków z Pasłęka i okolic.

To kolejne przedsięwzięcie w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga

Przekazanie odbyło się w obecności Pana Michała Gzowskiego – asystenta społecznego Ministra Michała Wosia, ppłk. Adama Poćwiardowskiego – Zastępcy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku, ppłk. Marka Sokoła Dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu oraz Pana Leona Misiuka Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym w Sztumie.

Sytuacja schronisk dla zwierząt w czasie epidemii COVID-19 jest bardzo trudna z uwagi na fakt zamykania ich dla osób z zewnątrz. Zwierzęta, które przebywają w schroniskach potrzebują bardzo często specjalistycznej czy weterynaryjnej karmy z uwagi na ich podeszły wiek i choroby. W samym schronisku „Psi Raj" w Pasłęku przebywa obecnie 260 psów i kotów.

Jak mówi ppłk Adam Poćwiardowski Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku: „Służba Więzienna współpracuje z wieloma różnymi instytucjami, także schroniskami dla bezdomnych zwierząt. Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku płk Andrzej Tesarewicz odpowiedział na apel Pana Michała Gzowskiego i chętnie włączył się w akcję wsparcia schroniska w Pasłęku. Podziękowania należą się także Dyrektorowi CKU w Sztumie Panu Leonowi Misiukowi, pod którego okiem osadzeni wykonali tak solidne, ocieplane budy dla psów i kotów"

Barbara Zarudzka kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj" w Pasłęku tak mówiła: „Jestem bardzo wdzięczna Służbie Więziennej, że zauważyła potrzeby naszego schroniska. Nie tylko zauważyła, ale zadzwoniła, wykonała, przywiozła i przekazała budy dla psów i kotów, karmę oraz koce, których nigdy dosyć."

Zachęcamy wszystkich do pomocy, ale chcąc pomóc warto wcześniej skontaktować się ze schroniskiem i przekazać karmę dobrej jakości jak to wcześniej zrobili funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Gdańsku: https://sw.gov.pl/aktualnosc/areszt-sledczy-w-gdansku-podsumowanie-akcji-funkcjonariusz-pomaga 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.