› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Budowa torowiska i trakcji tramwajowej rozpoczęta (+foto)

› inwestycje miejskie ponad rok temu    6.04.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Budowa torowiska i trakcji tramwajowej rozpoczęta (+foto) fot. Marcin Mongiałło

Dzisiaj, 6 kwietnia w godzinach porannych rozpoczęły się roboty związane z budową torowiska i trakcji tramwajowej w ciągu ul. Grota-Roweckiego. Polegają one w tej chwili na wywożeniu ziemi, co jest niezbędne celem przeprowadzenia dalszej części inwestycji.

Wykonawcą prac jest przedsiębiorstwo ZUE z siedzibą w Krakowie, która wygrała przetrag proponując nie tylko najniższą cenę ( 10,3 miliona zł), ale również 60 miesięcy gwarancji oraz zobowiązując się do zatrudnienia przy inwestycji 5 bezrobotnych. Termin zakończenia inwestycji został określony na 30 września 2017 roku.

Przepomnijmy w tym miejscu, że prace inwestycyjne opóźniły się, a to za sprawą odwołania firmy Tor Krak z Krakowa, które wpłynęło do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta co prawda je odrzuciła, ale prezes Urzędu Zamówień Publicznych odwołał się do Sądu Okręgowego w Elblągu. Ostatecznie wyznaczono termin rozprawy na dzień 27 kwietnia bieżącego roku. Odbędzie się ona w Sądzie Okręgowym w Gdańśku. Miasto wstrzymało się z rozpoczęciem prac, jednkaże prezydent Elbląga Witold Wróblewski wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie z zapytaniem, czy miasto może rozpocząć prace. Otrzymał odpowiedź, że odwołanie do sądu, które złożył prezes Urzędu Zamówień Publicznych nie wstrzymuje procedury.

Na zakres zamówienia składa się: budowa układu torowego wraz z odwodnieniem w ul. Grota-Roweckiego i ul. 12 Lutego, budowa sieci trakcyjnej w ul. Grota-Roweckiego i ul. 12 Lutego, budowa peronów przystanków tramwajowych, budowa kabli trakcyjnych na odcinku od stacji prostownikowej przy ul. Szpitalnej do granic przebudowy drogi wojewódzkiej nr 504, przebudowa stacji prostownikowej przy ul. Szpitalnej, przebudowa skrzyżowań ulic: 12 Lutego - Grota-Roweckiego - Armii Krajowej oraz 12 Lutego - Królewiecka - Teatralna - Nowowiejska – Płk. Dąbka, budowa i przebudowa sygnalizacji świetlnych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, a także zagospodarowanie terenów zieleni.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 5
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ krak
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  dlaczego zaczynają tramwaj budować? jak przegrają sprawę w sądzie, to Elbląg straci "tylko" dofinansowanie, przecież to nic takiego - mieszkańcy się zrzucą na najważniejszą inwestycję w mieście zaraz po wiadukcie ...., zresztą decyzja ZRID na wiadukt też została oprotestowana przez trzy firmy - zawiera dużo błędów formalnych, ale roboty EPWIK i EPEC już trwają ..., wcale bym się nie zdziwił jakby wojewoda ją uchylił ..., kolejne pytanie dlaczego EPWIK i EPEC wykonują już przebudowę swoich sieci pod wiadukt ze środków własnych - z miasta nic za to nie dostaną, czyli z kasy na bieżące remonty, za które płacą mieszkańcy w cenie wody i ciepła, a potem wszyscy się dziwią że mamy takie stawki, może nasi radni to wyjaśnią u źródła, może p. Klim się zajmie tematem, bo reszta jest bezradna ..
  ~ GK
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Bardzo interesujący temat poruszyłeś...
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.