› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Braniewo pokonało Olsztyn

› region ponad rok temu    23.01.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułuZdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu fot. archiwum elblag.net

Braniewo pokonało stolicę regionu i inne miasta w województwie warmińsko-mazurskim, w VIII edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Świeć się z Energą". Zwycięstwo to dla miasta nagrody dobroczynne – energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 zł oraz awans do II etapu zabawy. Spośród 16 miejscowości wyłoniony w finale laureat, otrzyma nagrody od Grupy Energa o łącznej wartości 50.000 zł. Czy Braniewo pokona m. in. Częstochowę i Radom, i zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski"? Głosy w ogólnopolskim etapie plebiscytu "Świeć się z Energą" można oddawać codziennie na SwiecSie.pl i przez SMS-y do 31 stycznia br.

„Świeć się z Energą" to odbywająca się już od 8 lat ogólnopolska zimowa zabawa organizowana przez Grupę Energa, w której wybierane są najpiękniej oświetlone miasta w Polsce. Te, które zdobędą najwięcej głosów mieszkańców i sympatyków, zdobywają nagrody z przeznaczaniem na cele dobroczynne. Plebiscyt podzielony jest na dwa etapy, a od 19 do 31 stycznia trwa finałowe głosowanie

Z ponad 100 miast z całej Polski, biorących udział w plebiscycie „Świeć się z Energą" wyłoniono 16 miast reprezentujących każde z województw, które powalczą o tytuł „Świetlnej stolicy Polski" oraz kolejne nagrody dobroczynne od Grupy Energa, których łączna pula to aż 50.000 zł. Na kandydatów oddano łącznie ponad 50 tys. głosów wybierając najpiękniej rozświetlone miasta w regionie, a tym samym – 16 finalistów. Każda ze zwycięskich miejscowości zdobyła nagrody o wartości 10 000 zł i zakwalifikowała się do II etapu.

To jednak nie koniec zimowej rywalizacji. 16 miast współzawodniczących w finale, ma szansę zdobyć dodatkowo nowoczesny sprzęt AGD (m.in. lodówki, zmywarki i kuchenki marki Electrolux) o wartości 40 000 zł i możliwość pomocy kolejnym potrzebującym ze swojego miasta. Głosowanie w ostatecznej rozgrywce etapu ogólnopolskiego trwa do 31 stycznia. W finałowej rozgrywce wszystkie 16 miast biorących w niej udział, będzie zabiegać o głosy Internautów z całej Polski, a jest o co walczyć!

Do tegorocznego finału plebiscytu miast „Świeć się z Energą" awansowały: Legnica, Inowrocław, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Rzgów, Bobowa, Radom, Nysa, Stalowa Wola, Łomża, Wejherowo, Częstochowa, Starachowice, Braniewo, Kalisz, Połczyn-Zdrój.

Braniewo zwycięża w regionie

Mobilizacja mieszkańców i sympatyków Braniewa zapewniła miastu awans do finału ogólnopolskiego akcji „Świeć się z Energą". W zabawie na etapie regionalnym Braniewo pokonało m.in. Ełk, Nidzicę, Olsztyn oraz zeszłorocznego laureata - Bartoszyce, a dzięki oddanym głosom zdobyło nie tylko awans do finałowej rozgrywki, ale również nagrody charytatywne dla miasta o wartości 10.000 zł. W finale powalczy o więcej, bo o dodatkowe nagrody o wartości 40.000 zł! Głosowanie trwa od 19 do 31 stycznia.

- Dzięki zaangażowaniu społecznemu wyjątkowych osób, nasze miasto Braniewo zwyciężyło w I etapie 8. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą". Tym samym przeszliśmy do II etapu ogólnopolskiego. Dzięki głosowaniu internetowemu i SMS-om zdobyliśmy nagrodę na cele społeczne o wartości 10 tys. złotych. Wystarczyło kilka zdjęć z pięknie oświetlonego Braniewa i troszkę chęci, aby zdobyć nagrodę. II etap przed nami, zachęcam wszystkich mieszkańców miast i powiatów z terenu województwa warmińsko – mazurskiego, aby oddawać codziennie głos na Braniewo w plebiscycie „Świeć się z Energą" – mówi burmistrz Braniewa Monika Trzcińska.

Jak zagłosować na miasto?

To, czy Braniewo - reprezentant Warmii i Mazur ma szansę na wygraną w II etapie rywalizacji i pomoc potrzebującym mieszkańcom z placówek społecznych, zależy od głosowania mieszkańców i sympatyków miasta z całej Polski. Głosować na Braniewo można codziennie bez ograniczeń przez stronę internetową SwiecSie.pl, w zakładce „Plebiscyt Świetlna stolica Polski", poprzez aplikację „Plebiscyt miast" oraz poprzez SMS-y, wysyłając wiadomość o treści MIASTO269 na nr 71750 (koszt sms to 1,23 zł z VAT).

W obiektywie

Oprócz finałowej rywalizacji miast trwa również głosowanie w II etapie równolegle rozgrywanego indywidualnego konkursu fotograficznego „Świeć się z Energą". Od połowy grudnia amatorzy fotografii zgłaszali do konkursu rozświetlone zdjęcia zrobione aparatem lub smartphonem. Do konkursu zgłoszono łącznie ponad 1800 zdjęć. W I etapie oddano prawie 45 tys. głosów. Te zdjęcia, które zdobyły najwięcej głosów Internautów oraz zostały docenione przez jury, zostały nagrodzone i przeszły do finału zabawy. Finałowa rozgrywka wśród autorów zdjęć przyniesie kolejne emocje – oprócz profesjonalnych aparatów, iPadów i 12 bonów do sklep.energa.pl po 500 zł każdy. Prace konkursowe będzie oceniać zarówno publiczność jak i jury. Nagroda Grand Prix – warsztaty fotograficzne z przewodniczącą jury Lidią Popiel, powędruje do autora najpiękniejszego zdjęcia spośród wszystkich nadesłanych do konkursu. Na fotografie głosować można na stronie SwiecSie.pl w zakładce „Konkurs fotograficzny Świeć się" do 31 stycznia. Konkurs fotograficzny to także zabawa w mediach społecznościowych – biorą w niej udział wszystkie zdjęcia oznaczone #SWIECSIE do 31 stycznia.

Oprócz głosowania na najładniej oświetlone miasta oraz konkursowe fotografie, swoje głosy można oddać do 31 stycznia, również na ulubione miejsce zakupowe, w plebiscycie „Jaśnie galeria".

Harmonogram „Świeć się"

II etap: Głosowanie na finałowe miasta i zdjęcia w konkursie fotograficznym trwa od 19 do 31 stycznia, na galerie handlowe od 24 do 31 stycznia. Oficjalne ogłoszenie wyników: 10 lutego 2017 r.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.