› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Braniewo. Obchody 24. rocznicy powstania 9BBKPanc.

› region 7 miesięcy temu    27.09.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Braniewo. Obchody 24. rocznicy powstania 9BBKPanc. fot. arch. 9BBKPanc.

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej świętuje w tym roku 24. rocznicę swojego powstania. Na wspólne obchody zapraszamy już  w piątek, 28 września. Spotykamy się w centrum Braniewa: na placu przed Bazyliką Mniejszą i w  Amfiteatrze Miejskim. 
 
Program obchodów 24. rocznicy powstania 9BBKPanc. 

godz. 09:30 w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie zostanie odprawiona msza święta, 

godz. 11.00 na placu przed Bazyliką Mniejszą odbędzie się uroczysty apel zakończony defiladą wojskową, 

godz.  12.00 - 16.00  - zapraszamy na Piknik Militarny w Amfiteatrze Miejskim w Braniewie. W ramach  pikniku zaplanowaliśmy: 

pokaz sprzętu i wyszkolenia żołnierzy ( walka wręcz, prezentacja dynamiczna działań kompanii zmechanizowanej),

prezentację sprzętu wojskowego 9  brygady i jednostek zaprzyjaźnionych ( czołgi PT-91 i LEOPARD,BWP, samobieżne haubice typu KRAB i DANA,  wyrzutnia rakietowa LANGUSTA,  samobieżny moździerz RAK ),

w  trakcie festynu w Amfiteatrze Miejskim funkcjonować będą m.in.: ogródek saperski, strzelnica polowa i kuchnia wojskowa, w której serwowana będzie żołnierska grochówka,

gry i zabawy oraz bezpłatne „dmuchańce” dla dzieci, 

koncert  Reprezentacyjnego  Zespołu  Artystycznego  Wojska Polskiego. Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godz. 14.00. W razie niesprzyjającej pogody, koncert może zostać przeniesiony do Braniewskiego Centrum Kultury. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Dowódca, żołnierze i pracownicy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej zapraszają do wspólnego świętowania. 

Jednocześnie informujemy, że w związku z organizacją tegorocznego święta w Braniewie, w czwartek ( 27 września ) i w piątek (28 września) mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane przemieszczaniem się wojska i ciężkiego sprzętu wojskowego z koszar przy ul. Sikorskiego i przy al.  Wojska Polskiego  na plac przed Bazyliką Mniejszą. Przemarsz kolumn ulicami: Sikorskiego i Fromborską przez rondo gen. Andersa w kierunku Bazyliki Mniejszej, planowany jest w czwartek (27 września) w godz. 11:00-11:30 i 12:30 – 13.00 oraz w piątek (28 września) w godz. 10.00 – 10.30.  

Przejazd pojazdów gąsienicowych na gumowych nakładkach  realizowany będzie w piątek (28 września) w godz. 7.00 – 9.00 z koszar przy ul. Sikorskiego w kierunku Bazyliki Mniejszej i z koszar przy al. Wojska Polskiego w kierunku Amfiteatru Miejskiego i Bazyliki Mniejszej, ulicami:  Wileńską, Morską, Kromera i z powrotem w godzinach 17.00 – 18.00. 

W związku z organizacją święta oraz koniecznością przeprowadzenia próby generalnej, w czwartek (27 września) i w piątek (28 września) zamknięty zostanie parking przy Bazylice Mniejszej w Braniewie. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. 

Marta Hajkowicz, 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.