› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Braniewianka Aleksandra Bogdan nową Miss Warmii i Mazur. Marlena Tokarewicz z czterema tytułami (+ zdjęcia)

› strefa miss ponad rok temu    25.03.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Od lewej: Marlena Tokarewicz, Aleksandra Bogdan i Ewelina Maciaszek,Od lewej: Marlena Tokarewicz, Aleksandra Bogdan i Ewelina Maciaszek, fot. Marcin Mongiałło

W sobotę, 24 marca, około godziny 22.00  w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zakończyła się się gala Miss Warmii i Mazur 2018. O tytuł ubiegało się 26 finalistek – 14 nastolatek i 12 pełnoletnich kobiet.

W poprzednich latach w naszym mieście był organizowany konkurs Miss Ziemi Elbląskiej. W tym roku został zmieniony organizator (odtąd DGM Anna Samsel i Anna Malinowska) i ranga konkursu, który odtąd jest.wojewódzkim finałem Miss Warmii i Mazur. Tegoroczną galę finałową poprowadziła Ewa Kalka. 

Miss Warmii i Mazur 2018 została braniewianka Aleksandra Bogdan. Tytułem najpiękniejszej w kategorii nastolatek została uhonorowana również braniewianka – Wiktoria Pogorzelska. Warto nadmienić, że obie zwyciężczynie w tym samym miesiącu (3 marca) zdobyły tytuły odpowiednio: Miss Ziemi Braniewskiej i Miss Ziemi Braniewskiej Nastolatek. Najwięcej tytułów podczas gali finałowej Miss Warmii i Mazur, bo aż cztery, otrzymała 21-letnia Marlena Tokarewicz pochodząca z miejscowości Wilczęta.

W przerwach między kolejnymi wejściami widzowie mogli podziwiać występy zespołów Szalone i Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury oraz tancerki Latin Show ze Szkoły Tańca Broadway (w tym drugim prypadku choreografię występów tanecznych przygotowała Katarzyna Gorzka).

Finalistki biorące udział w konkursie oceniało jury, w którym zasiedli: Marta Babij, Dorota Badora, Kamila Świerc (Miss Polski 2017), Gerhard Parzutka von Lipiński, Anna Kucewicz, Barbara Hildebrandt, Wojciech Żylis, Tomasz Miłosz, Zbigniew Samsel, Monika Wasilewska, Emilia Pasoń i Edyta Jeziorska. 

Tytuły podczas wyborów Miss Warmii i Mazur zdobyły: 

 • Miss Warmii i Mazur – Aleksandra Bogdan
 • I Wicemiss Warmii i Mazur – Marlena Tokarewicz
 • II Wicemiss Warmii i Mazur – Ewelina Maciaszek
 • Miss Nastolatek Warmii i Mazur – Wiktoria Pogorzelska
 • I Wicemiss Nastolatek Warmii i Mazur – Ines Browarska
 • II Wicemiss Nastolatek Warmii i Mazur – Marlena Piróg
 • Miss Publiczności – Marlena Tokarewicz
 • Miss Pięknych Włosów – Karolina Sobucka
 • Miss Pięknej Urody – Marlena Tokarewicz
 • Miss Czytelników portEl.pl – Marlena Tokarewicz
 • Miss Czytelników Dziennika Elbląskiego – Kinga Maciejewska

Wszystkie kandydatki z tytułem miss i wicemiss wezmą udział w ćwierćfinale wyborów Miss Polski. Organizator przyznał ponadto dwie tzw. „zielone karty”, które dają awans do kolejnego – ogólnopolskiego etapu konkursu. Otrzymały je Maria Wróblewska i Maja Wadecka. 

Aleksandra Bogdan ma 20 lat, pochodzi z Braniewa. Obecnie studiuje kosmetologię w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Swoją przyszłość zawodową więże z wizażem.

Wiktoria Pogorzelska ma 16 lat. Jest uczennicą Gimnazjum nr 2 w Braniewie. Jej wielką pasją jest muzyka. Śpiewa od najmłodszych lat. Swoja przyszłość wiąże z wizażem, którym również się interesuje. 

Marlena Tokarewicz ma 21 lat, pochodzi z miejscowości Wilczęta. Jest aboslwentką ZSEiT im. Stanisława Mikołajczyka w Pasłęku. Przez wiele lat trenowała lekkoatletykę (Piast Wilczęta). Może się poszczycić dobrymi wynikami w skoku wzwyż.

Zachęcamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 6
   ZADOWOLONY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ hoss
  ponad rok temu ocena: 0%  2
  Te dziewczyny sa mocno przeciętne.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rsm.
  ponad rok temu ocena: 20%  1
  Jedno wielkie oszustwo... konkurs ustawiony. Jak Braniewo może rządzić Elblągiem. Wstyd... Szkoda naprawdę ładnych dziewczyn. Uwaga na portelu cenzura. Usuwają komentarze.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.