› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Bogata jesień w teatrze w Elblągu

› bieżące 11 miesięcy temu    24.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Bogata jesień w teatrze w Elblągu fot. Nadesłane

Dzieje się w Teatrze Sewruka w Elblągu. Za nami premiera „Dajcie mi tenora”, entuzjastycznie przyjęta przez Widzów farsa autorstwa Kena Ludwiga. Do końca nie opadła jeszcze ekscytacja po tym wydarzeniu, a czekają nas kolejne emocje i wzruszenia.

Ostatnie weekendy października umilą nam bohaterowie najnowszego spektaklu. Natomiast listopad Teatr Sewruka rozpocznie klasyką. Narodowe Święto Niepodległości nie może obyć się bez tytułu, który porusza kwestię niepodległości państwa polskiego.

Na scenie zagości „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Cofniemy się w czasie i będziemy mogli rozważyć, co przeszkadzało Polakom w odzyskaniu wolności. Wyspiański pokazał społeczeństwo pokłócone i niechętne do zgody - takie jakim je widział. Czy od tamtego czasu coś się zmieniło?

Warto przy okazji 11 listopada przejrzeć się w tekście „Wesela” jak w lustrze, ale też docenić to, że w 1918 roku, po 123 lat zaborów i mimo wielu trudności, udało się odbudować państwo polskie.

Od 17 listopada na scenę Teatru powróci „Cabaret”, jeden z najgłośniejszych musicali świata. Tym razem przeniesiemy się do Berlina lat 30’ ubiegłego wieku. Tam w dekadenckiej atmosferze klubu Kit Kat narodzi się miłość amerykańskiego pisarza Cliffa Bradshawa i angielskiej tancerki kabaretowej, Sally Bowles. Brutalna przedwojenna rzeczywistość kontrastuje z głośną muzyką i bezwstydnym tańcem, beztroska zabawa i demoniczny Mistrz Ceremonii usypiają czujność. „Cabaret” to muzyczne widowisko, wspaniałe kostiumy, scenografia, choreografia i doskonała muzyka na żywo. Ta bogata oprawa sprawia, że to spektakl wyjątkowy, który nie pozwala o sobie zapomnieć.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.teatr.elblag.pl i zapoznanie się z aktualnym repertuarem. Do zobaczenia w Teatrze! „

Wesele”, reż. Mirosław Siedler, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu: 11.11, godz. 19:00, 12.11, godz. 18:00.

„Cabaret”, reż. Paweł Szkotak, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu: 17.11, godz. 19:00, 18.11, godz. 19:00, 19.11, godz. 18:00 20.11, godz. 17:00.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.