› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Bogactwo sztuki wizualnej

› rozwój i edukacja ponad rok temu    30.12.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. archiwum CSE Światowid

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu ogłasza nabór do sekcji plastycznej „Świat Sztuk Wizualnych”. Sekcja plastyczna tworzona jest głównie z myślą o młodzieży, zarówno tej młodszej jak i starszej. 18.01.2017 r. zapraszamy zainteresowanych uczestnictwem na pierwsze, bezpłatne zajęcia.

Podczas zajęć sekcyjnych (luty – czerwiec 2017 r.) uczestnicy zapoznają się z malarstwem farbami akrylowymi, akwarelowymi oraz olejnymi, papieroplastyką, ekoplastyką, podstawami ceramiki oraz szkła artystycznego, Program zajęć pozostaje elastyczny względem preferencji i zainteresowań uczestników, aby każdy znalazł teren plastyki w którym czuje się najlepiej. Zajęcia praktyczne wspierane będą wzbogacane o wiedzę i inspirację z zakresu historii sztuki i wiedzy o kulturze.

Celem stworzenie sekcji plastycznej dla młodzieży jest pielęgnowanie i odkrywanie ich pasji i zainteresowań oraz poszerzanie horyzontów poprzez ukazanie bogactwa świata sztuk wizualnych.

- W szkołach ponadpodstawowych niewiele jest godzin zajęć artystycznych, co wcale nie oznacza, że młode osoby nie są zainteresowane sztuką i tworzeniem – mówi Paula Załuska – pracownik CSE „Światowid” - chcemy stworzyć miejsce w którym młodzież odkryje, że plastyka to nie tylko malarstwo i rysunek, ale również wiele innych technik, które mogą stać się hobby.

Dla kogo? - Dla młodzieży od 13 lat. - Dla osób, które mają uzdolnienia plastyczne, dla tych, które podejrzewają, że je mają, a także dla tych przekonanych o braku predyspozycji plastycznych.. - Dla osób, których zainteresowania oscylują wokół zagadnień sztuki i twórczości. - Dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących, którzy myślą o podjęciu studiów na kierunkach artystycznych.

Zajęcia będą się odbywać w pracowniach plastycznych CSE „Światowid” w Elblągu. W środy od godziny 16.30 – 18.30 od pierwszej środy lutego do ostatniej środy czerwca 2017 r. Zajęcia poprowadzi Paula Załuska, pracownik działu Edukacji Kulturalnej, CSE „Światowid”. Koszt zajęć za 1 miesiąc to 50 zł

Pierwsze, bezpłatne zajęcia o charakterze pokazowym i organizacyjnym odbędą się 18.01.2017 r. w sali 46 (II piętro budynku) o godzinie 16.30. To spotkanie jest okazją do pierwszej styczności z farbami i sztalugą, rozmowy z instruktorem oraz zwiedzenia pracowni. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt się telefoniczny: 55 611 20 64, lub poprzez e-mail: paula.zaluska@swiatowid.elblag.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.