› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Bliżej natury z firmą Complex...

› moda i styl życia ponad rok temu    7.03.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Bliżej natury z firmą Complex...

Człowiek, wraz z niepowstrzymanym rozwojem technologicznym i cywilizacyjnym, zaczął stopniowo zatracać kontakt z naturą. Z coraz bardziej zorganizowanymi nowoczesnymi społeczeństwami, zastąpił naturę sferą kultury i w niej zaczął się urządzać. Powrót na łono matki natury jest już niemożliwy, ale wciąż z jej szczodrości i dobrodziejstw korzystamy na co dzień. Często także poszukujemy ukojenia w ramionach natury. Wyjeżdżamy poza miejskie aglomeracje, aby odzyskać siły witalne, które wyczerpują się każdego dnia. Staramy się również na maksymalną odległość ponownie zbliżyć do przedspołecznego stanu wolności oraz koegzystencji. Jednym z takich sposobów na powrót jest stworzenie własnego „magicznego ogrodu”, w którym moglibyśmy spędzić miło czas oraz jednocześnie odpocząć od życiowego zgiełku. Wtedy warto zaufać komuś, kto od wielu lat działa na rynku z sukcesami, a to z pewnością Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Complex.

Najlepszym sposobem, aby odpowiednio zagospodarować przestrzenią własnego poletka jest „ubranie” go w piękne, drewniane elementy, które nadadzą tworzonemu przez nas miejscu naturalny, ale i dekoracyjny rys szlachetności. Jeżeli chodzi o drewnianą architekturę ogrodową to nie ma solidniejszej i bardziej renomowanej firmy niż Complex. Wysoka jakość oferowanych produktów i obsługi, opinia solidnego i godnego zaufania partnera, szeroka gama produktów, umiejętność dostosowania oferty do indywidualnych oczekiwań klientów sprawiają, że produkty robią furorę nie tylko w kraju nad Wisłą, lecz jak Europa (a nawet Świat) długa i szeroka. Wszystkie te produkty dostępne są w hurtowni materiałów budowlanych MDM w Elblągu przy ulicy Pasłęckiej 3 oraz Żeromskiego 1.

Pracownicy firmy Complex pomogą stworzyć unikatowe i jedyne w swoim rodzaju miejsce, które zmieni nasz ogród w prawdziwą idyllę. Drewno to jednak materiał „żywy”, którego znajomość jest kluczem do powodzenia. Jest bardzo wiele wad i defektów, które wynikają z naturalnych cech drewna, np. sęki, wycieki żywicy, wykwity polne, niebieskie przebarwienia, pleśnie, nierówności, pęcznienie czy kurczenie. Szeroka wiedza dotycząca produkcji wyrobów z drewna pozwala specjalistom radzić sobie z każdym z tych problemów, dzięki czemu możemy bez żadnych przeciwwskazań cieszyć się celebrowaniem wolnego czasu w naszym domowym naturalnym królestwie, bez zastanawiania się, czy aby na pewno wszystko jest w należytym porządku.

Jeżeli zaś chodzi o sam asortyment, to firma Complex zapewnia praktycznie wszystkie niezbędne elementy, jak chociażby: PALISADY, ROLLBORDERY, PALIKI (minipalisady, palisady, półpalisady, paliki, rollbordery, płotek trawnikowy), OGRODZENIA (płot z półwałków, płoty sztachetowe, sztachety, słupki, płoty), DONICE I KRATKI (donice, donice z kratką, donice z peroglą, obelisk, kratki), PROGRAM DZIECIĘCY (huśtawki, wieże, domki, stół piknikowy, piaskownice, bramki sportowe), ARCHITEKTURA OGRODOWA (łuki, perogle, pawilony, altany, mostki), PODESTY, TARASY I KORA (bruk, podesty, deski podestowe, deski tarasowe, kantówki, łaty, kora sosnowa), MEBLE OGRODOWE (ławki, stoły, krzesła, ławki zawieszane, hamak), DOMKI GOSPODARCZE, DODATKOWE WYPOSAŻENIE OGRODU (warzywnik, zielnik, stolik ogrodniczy, kompostownik, obudowa śmietnika, karmniki, budy dla psa), WIATY I DREWNO KOMINKOWE, PŁYTY KLEJONE I PARAPETY, OSTRZA I PODPORY oraz DOMKI WYPOCZYNKOWE I GARAŻE.

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Complex Sp. z o.o. rozpoczęło działalność w 1989 roku, specjalizując się głównie w remontach międzyrejsowych statków. Z uwagi na głęboki kryzys na polskim rynku żeglugowym, coraz silniejszą pozycją w działalności firmy stawała się produkcja wyrobów z drewna w posiadanym Zakładzie Drzewnym w Trzebuniu koło Dziemian. Z czasem, w 1997 roku, firma wzbogaciła się o drugi Zakład Drzewny w Dziemianach. W 2004 roku rozpoczął działalność trzeci zakład – w Borkowie, który specjalizuje się w konstrukcjach drewnianych budowanych na bazie płytek kolczastych firmy Mitek.

Firma zatrudnia obecnie ponad 400 pracowników.

Complex od początku swojej działalności stawia na rozwój i ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych tak, aby produkty firmy coraz lepiej zaspakajały rosnące potrzeby klientów. Park maszynowy firmy to między innymi nowoczesne linie traków, w tym automatyczna linia firmy STENNER, zespół ekologicznych automatycznych kotłowni opalanych trocinami oraz zespół suszarni o pojemności 700 m3.

W 2005 roku firma wdrożyła w życie i certyfikowała w BVQI System zarządzania jakością i środowiskiem 9001:2000 oraz ISO 14001 w zakresie „Produkcji wyrobów drewnianych do ogrodów, drewna budowlanego, drewna klejonego” w głównej siedzibie w Gdańsku oraz w zakładach w Trzebuniu i Dziemianach.

Strona internetowa firmy: www.complex.gda.pl

Strona internetowa hurtowni materiałów budowlanych MDM: www.mdm.elblag.pl

 

PODBITKA PŁASKA 14X121 /4,6464/ 4,8m    -  36zł / 1m2

 

 

 

 

 

Płot Jantar 180x180 P (2124) - 144zł/ 1 szt

 

 

 

 

 

 

 

 

PŁOT LAMELOWY 180X180  (2006)   - 47zł /1szt

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.