› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Bieżnia nad Jarem nabiera "formy". Ruszyła inwestycja obywatelska przy Korczaka (+foto)

› inwestycje miejskie ponad rok temu    10.03.2017
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Maciej Markowski

Wkrótce Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Korczaka zyska w miejsce żużlowego podłoża nową trzytorową bieżnię poliuretanową o długości 200 metrów. Właśnie ruszyły prace, za które odpowiedzialna jest firma "Bullait" Andrzej Ciuchta z Elbląga. Zgodnie z podpisaną umową cała inwestycja, która jest wynikiem wniosku złożonego przez Małgorzatę Dubnowską-Borczak do Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku, ma zostać zrealizowana do końca maja br. i kosztować niecałe 350 tys. złotych.

Pierwszy lekkoatletyczny orlik w naszym mieście znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 15 na ul. Modlińskiej. Jego budowa kosztowała niemalże 800 tysięcy zł. Aż 350 tysięcy Prezydent Miasta pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podobnego typu obiekt miał zostać wzniesiony przy Korczaka w ramach zadania pn. "Budowa obiektu lekkoatletycznego - w ramach zadania: Jar w formie - przebudowa bieżni przy Zespole Szkół przy ul. Korczaka w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 r.". Wniosek uzyskał 611 głosów i zwyciężył w okręgu drugim.

Okazało się, że inwestycja nie uzyskała - tak jak to było w przypadku orlika przy Modlińskiej - dotacji z ministerstwa i dlatego trzeba było znacznie pozmieniać wcześniejsze założenia i powrócić do początkowej wersji. Zamiast nowoczesnego kompleksu z 4-torową bieżnią o długości 200 metrów z nowym trawiastym boiskiem piłkarskim wewnątrz powstanie trzytorowa bieżnia poliuretanowa o długości ok. 200 metrów z przedłużeniem odcinka prostego wzdłuż budynku F do 60 metrów z przebudową oświetlenia terenu oraz odtworzeniem trawników sianych. Ponadto w zakresie zamówienia znajduje się: profilowanie terenu, odwodnienie bieżni i podłączenie odwodnienia do istniejącej kanalizacji deszczowej oraz wykonanie i zamontowanie tablic informacyjnych - z regulaminem użytkowani terenu oraz informacją o realizacji zadania z BO na rok 2016.

Dokładny termin oddania inwestycji mija 29 maja 2017, a koszt całej operacji wynosi 346 tys. 416 złotych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.