› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Bielizna termoaktywna i jej zalety

› bieżące 5 miesięcy temu    7.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Bielizna termoaktywna i jej zalety

Bielizna termoaktywna jest specyficznym rodzajem odzieży funkcyjnej, do której zadań należy zarówno pomoc w zachowaniu stałej, optymalnej temperatury ciała, jak i ochrona przed wilgocią. Tą drugą funkcję bielizna wykonuje odprowadzając pot na zewnątrz, co jest możliwe dzięki jej wykonaniu.

Czym się wyróżnia bielizna termoaktywna?

Jest ona produkowana ze specjalnych materiałów. Czasem są to materiały sztuczne: poliamid czy polipropylen, a czasem materiały naturalne - pochodzenia zwierzęcego, na przykład wełna merynosów. Sposób wykonania sprawia, że bielizna ta nie grzeje, ale za to utrzymuje ciepło wyprodukowane przez organizm, nie pozwala jednocześnie na to, by chłód z powietrza przeniknął pod materiał. W czasie treningu i wzmożonego pocenia się, bielizna ta sprawi zaś, że wilgoć szybko i skutecznie zostanie odprowadzona na zewnątrz. Takie właściwości sprawiają, że termoaktywna bielizna jest idealna dla osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza tych, które swoje treningi odbywają na świeżym powietrzu. Szczególnie poleca się ją: biegaczom, narciarzom, rowerzystom, a także osobom uprawiającym nordic walking. Mogą z niej korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni - i to o każdej porze roku.

Zalety płynące ze stosowania bielizny termoaktywnej

Termoaktywna bielizna zapewnia:

 • swobodę ruchów - świetnie dopasowuje się ona do ciała i dzięki temu nie ogranicza ruchów,
 • doskonałą izolację termiczną - bielizna reguluje temperaturę ciała, ponieważ zatrzymuje wytwarzane przez nie ciepło, a zarazem zapobiega przenikaniu zimna,
 • oddychanie skóry - materiał bielizny przepuszcza powietrze,
 • przyjemną suchość skóry - wilgoć jest odparowywana z bielizny termoaktywnej szybciej, niż jest absorbowana, co daje prawdziwy komfort i jednocześnie nie pozwala na wyziębienie się organizmu.

Taka bielizna dla sportowców jest komfortowa i co ważne, chroni ciało przed podrażnieniem skóry oraz otarciami, ponieważ zazwyczaj jest bezszwowa. Jest ona też lekka i wykonana z dość cienkiego materiału, dlatego nosi się ją z dużą wygodą.

Bielizna termoaktywna- www.zielonysklep.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.