› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Biedronka kontra koronawirus

› zagrożenia i utrudnienia 10 miesięcy temu    18.03.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Biedronka kontra koronawirus  fot. archiwum Elblag.net

Biedronka informuje o wprowadzanych do sklepów: płynów dezynfekująch i chusteczek Dada dla klientów, zmianie czasu pracy i limitów osób przebywających na terenie placówek. Związkowcy twierdzą, że to trochę późno, ale to krok w dobrym kierunku. 

Kasjerki i kasjerzy jednego sklepu Biedronki obsługują około 1,2 tys. klientów, a podczas wzmożonego ruchu nawet 2,5 tys. 

Są więc bardzo narażeni na zakażenie koronawirusem. Docierają do nas sygnały od kasjerów o klientach, którzy podczas kwarantanny robili zakupy. Powiadomiono oczywiście policję

- wyjaśnia Piotr Adamczak,  przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Jeronimo Martins Polska. 

Wczoraj (17.03) wieczorem nasza redakcja otrzymała od Jeronimo Martins Polska informację o tym jak będzie przeciwdziałała zakażeniu koranawirusa:

Jedną z pierwszych nowości w sklepach Biedronka będą nawilżane chusteczki Dada przy sklepowych kasach i podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów w strefie wejścia. Ponieważ dostępność środków dezynfekujących jest ograniczona na rynku, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo.

To nie wszystko. Biedronka skróci godziny pracy sklepów w całym kraju – placówki będą otwarte dla klientów od godz. 8:00 do 20:00. Zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca.

Bierdronka wprowadza też działania dotyczące klientów:

Żeby ułatwić zachowanie odstępu między kupującymi, sklepy wprowadzą oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas. Pracownicy ochrony będą natomiast dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni.
Już teraz w Biedronce na tablicach informacyjnych znajdują się plakaty przygotowane przez Państwowy Zakład Higieny.


Piotr Adamczak,  przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Jeronimo Martins Polska zapytany o te zmiany  podkreśla, że już w 2017 roku związkowcy domagali się wyposażenia kasjerów w płyny odkażające i inne środki ochrony. 

Te proponowane zmiany to krok w dobrym kierunku

- mówi Piotr Adamczak. 

13 marca publikowaliśmy informację o tym, ze Handlowa „Solidarność” zaapelowała do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz o wprowadzenie jednolitych procedur bezpieczeństwa w placówkach handlowych na terenie całego kraju w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusem. Chodzi m.in. o obowiązek wyposażenia pracowników sklepów w odpowiednie środki ochronne. Czytaj tutaj.

O wytycznych władz dotyczących pracy w handlu podczas epidemii koronawirusa czytaj tutaj.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tentamten
10 miesięcy temu ocena: 0%  2
Już chociaż moglibyście podać jako źródło informacji portal w Olsztynie, na którym toczka w toczkę tak samo wszystko opisali, w dodatku już wczoraj. Co z tego, że parę sformułowań opisanych jest swoimi słowami, skoro reszta jest żywcem zerżnięta z innego tekstu.I na pewno nikt z Biedronki się z wami nie kontaktował. Tego jestem pewien. Pani Grażyno, co jak co, ale od Pani oczekiwałem rzetelności. Za czasów Pani działalności w Dzienniku Elbląskim kupowałem tę gazetę ze względu na Pani teksty. Tutaj, co przyznaję ze smutkiem, to już nie ta sama Pani Grażyna...
~ Grażyna Wosińska
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Panie Tentamten, pańskie słowa nie sa prawdziwe. Źródło jest podane to komunikat opublikowany przez Biedronkę. Dodatkowo rozmawiałam z panem z "S". A artykułu w portalu w Olsztynie nie czytałam. Dziękuję za uznanie za pracę w Dzienniku Elbląskim. Zapewniam Pana, że nic się nie zmieniło.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.