› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Biedronka będzie otwierała małe sklepy. Czy powstaną w Elblągu?

› bieżące ponad rok temu    7.01.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. elblag.net

Już nie tylko Żabka, ale wkrótce także sieć Biedronka będzie tworzyła niewielkie, osiedlowe sklepy w polskich miastach. Te niewielkie sklepy mają dać możliwość Biedronce wejść do centrów miast, gdzie brakuje już dużych nieruchomości do wynajęcia.

Pod koniec listopada w trakcie dnia inwestora w Portugalii Jeronimo Martins oficjalnie poinformowało, że uruchomi w Polsce nowy format sklepów. Zmodyfikowane Biedronki mają opanować duże miasta. Ponieważ trudno znaleźć tam lokale o powierzchni ok. 700 mkw., więc zdecydowano, że dyskonty się skurczą. Nowe sklepy mają mieć nawet mniej niż 200 mkw.

- Mamy już sklepy o powierzchni ok. 300 mkw. Jesteśmy gotowi inwestować w jeszcze mniejsze sklepy, które będą mieć około 200 mkw. Dzisiaj nasz standard to średnio 650 mkw, stąd wspomniane bardzo małe lokale wcześniej były poza kręgiem naszych zainteresowań - mówi szef Biedronki Tomasz Suchański w wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polski.

To oznacza, że Jeronimo Martins chce wejść w rynek convenience, czyli małych sklepów do których wpadamy po szybkie zakupy. Dziś liderem jest tu Żabka Polska. Jej standardowa placówka ma ok.100-150 mkw. Także w tym formacie i należące do Żabka Polska sklepy pod marką Freshmarket zazwyczaj mają 150-250 mkw. Jak zapewnia Suchański, nowe Biedronki nie będą miały innej nazwy. Nie będzie więc ani mini-Biedronki, ani Biedroneczki. Zmienić ma się natomiast asortyment. Ceny mają pozostać nadal niskie.

Już dziś takich małych sklepów jest kilkanaście. Można je spotkać m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku czy Katowicach. Już dziś tzw. mini-Biedronki nie są wliczane do statystyki otwarć sklepów. Nie wiadomo więc dokładnie ile ich jest. Według analityków Espirito Santo sieć dyskontów powinna dążyć do 3850 placówek. Dzięki temu jeden sklep obsługiwałby ok. 10 tys. Polaków.

Tomasz Suchański nie chce się odnosić do tej liczby. Podkreśla, jednak że jego firma nadal zamierza inwestować w Polsce. Na 3 tys. sklepów plus mini-Biedronki pewnie się nie skończy. Tym bardziej, że Jeronimo Martins ma w naszym kraju liczącą już sto placówek sieć drogerii Hebe. W fazie testów są też kawiarnie Kropka Relaks.

Wkrótce postaramy się dowiedzieć, czy tego typu sklepy sieci Biedronka zamierza uruchomić również w Elblągu.

źródło: wp.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Brunszwik
ponad rok temu ocena: 67%  1
Słyszałem, że wkrótce Elbląg ma zmienić nazwę na Elbląska Bieda!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.