› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Bicie kontrolowane - Seminarium MMA w Elblągu - zobacz zdjęcia

› sport ponad rok temu    26.11.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 9 ocen 88 / 94%
A A A
Bicie kontrolowane - Seminarium MMA w Elblągu - zobacz zdjęcia fot. Konrad Kosacz

Nowy obiekt sportowy przy Gimnazjum nr 9 w Elblągu gościł w sobotnie popołudnie gwiazdę MMA Aslambka Saidova oraz jego trenera Szymona Bońkowskiego, spotkanie zostało zorganizowane przez Taurus Team Krav Maga Elbląg.

Goście z olsztyńskiego Arrachiona nie przyjechali jednak, żeby rozdawać autografy. Trener ze swoim podopiecznym poprowadzili dla około pięćdziesięciu śmiałków seminarium MMA.
Wśród zdecydowanej przewagi liczebnej mężczyzn można było znaleźć kilka par kobiecych, co na pewno wzbudziło jeszcze większe zainteresowanie.
Po kilkunastominutowej rozgrzewce instruktorzy rozpoczęli część zasadniczą szkolenia- rzuty, elementy zapaśnicze, ćwiczenia wydolności, ciosy i kopnięcia, tak przez niespełna trzy godziny.
Uczestnicy nie mogli pozwolić sobie na taryfę ulgową, bo cały czas przyglądali im się specjaliści z Olsztyna, dawali cenne rady, pokazywali poprawną formę wykonania danego elementu.
 Warto wspomnieć, że Szymon Bońkowski poza wspomnianym Aslambkiem Saidovem, gwiazdą wagi półśredniej KSW, zajmuje się też treningiem samego Mameda Khalidova, który nota bene jest kuzynem Saidova.
Tego typu trening na pewno był ciekawą odmianą dla ćwiczących na co dzień Krav Magę (sztuka samoobrony) w elbląskim Taurusie.
Krótkie wypowiedzi na temat zorganizowanego spotkania, a także zbliżającej się gali KSW (1 XII 2012):

Miłosz Pawłowski (organizator, Taurus Team Krav Maga Elbląg)
„Popularność MMA jest coraz większa, czego dowodem może być frekwencja na seminarium prowadzonym przez Aslambka Saidova i Szymona Bońkowskiego.Jest to pierwsze spotkanie dotyczące MMA zorganizowane przez Taurus w naszym mieście, a wiedza przekazywana od takich autorytetów jak Saidov i Bońkowski sprawia, że szkolenie jest prowadzone na najwyższym poziomie. Cieszy mnie obecność kobiet, które ćwiczą też regularnie w sekcji Krav Magi w Elblągu. Może do nas zgłosić się każdy, bez względu na stan kondycji, czy wiek, a sama sekcja otwarta została we wrześniu tego roku. Ćwiczymy w szkole muzycznej w Elblągu, na treningach pojawia się ok. 30 osób.”

Szymon Bońkowski (prowadzący seminarium, trener Arrachion MMA Olsztyn)
„Uczestnicy dzisiejszego szkolenia prezentowali wysoki poziom sportowy, łatwo przyswajali nowe informacje, mimo tego, iż większość z nich trenuje Krav Magę. Co do MMA, to często widuję fighterów z Elbląga na zawodach amatorskich i galalch zawodowych, ekipa z Elbląga jako całość prezentuje się bardzo dobrze. Polskie KSW jest jedną z mocniejszych federacji MMA na świecie, oczywiście jeszcze trochę brakuje nam do UFC, czy Bellatora, ale w KSW też jest wysoki poziom sportowy, stąd też obecność zawodników ze wschodu jak Aslam, czy Mamed, którzy wkładają w treningi i pojedynki całe swoje serce. To jest ich klucz do sukcesu, są to zawodnicy walczący do końca."

Aslambek Saidov (prowadzący seminarium, zawodnik MMA, trenujący w Arrachion Olsztyn, kuzyn Mameda Khalidova)
„Przygotowanie do gali KSW było bardzo ciężkie, jestem gotowy do walki w 100%. Trenuję z Mamedem(Khalidovem- przyp. red.) dwa razy dziennie, dzięki temu mogę podpatrywać jego styl, technikę walki. Mamed namówił mnie, abym spróbował trenować i walczyć w MMA, zdecydowałem się i tak trenuję do dziś. Przygotowanie do walki to dwa treningi dziennie po dwie godziny każdy, jest to całodniowa, bardzo ciężka praca do wykonania, która mam nadzieję, że zaprocentuje na najbliższej gali KSW." (Saidov będzie bronić pasa federacji KSW w kat. półśredniej)

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (9)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Artur
  ponad rok temu 9
  po pierwsze - to seminarium a nie zaawansowany trening przed galą UFC. Uczestnicy byli na różnym poziomie i pokazywanie im technik jeśli nie mają podstaw mija się z celem . Po drugie - komentarz, że sala była nie właściwa mija się z celem. Owszem mogły boleć momentami kolana ,jednak czy to w MMA czy w KM ból jest często spotykany więc nie wiem czego się czepiać? Że nie można było partnera przewrócic na podłogę? hm...patrz punkt pierwszy. Po trzecie - Seminarium było dla chętnych. Niekórzy byli pierwszy raz i trenowanie z zawodnikiem takiej klasy jak p.Saidov czy jego Trener jest samym w sobie motywacją do dalszego i mocniejszego wysiłku. Nie widzę nic złego w zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia i po czwarte - nie rozumiem skąd te hejtowanie :-) poproszę o argumenty, którą przemówią ,że seminarium te było na niskim poziomie [ proszę pominąć informacje dotyczące podłogi :)))) ] pozdrawiam
  ~ - KM -
  ponad rok temu 8
  Seminarium bardzo udane,dobra organizacja,fajne pamiątki .Więcej się dzieje w Elblągu tym lepiej,a marudy niech po prostu nie przychodzą to nie obowiązkowe spotkania
  ~ x
  ponad rok temu 7
  seminarium było rewlacyjne :) oby takich wiecej
  ~ aaaa
  ponad rok temu 6
  tak na prawde to pierwszy w elblagu zawital mamed. Na otwarcie Fight club elblag...
  ~ Hejter KM
  ponad rok temu 5
  To nie jest pierwsze seminarium MMA w Elblągu. Najpierw byl Antoni Chmielewski potem Drwal, Bońkowski i Jakubowski. Pokazali krav magowcom podstawy, a ci sie podniecaja. Wydaje mi sie, ze ludzie tam przybyli tylko po to by sobie z Saidovem i Bońkowski porobic zdjęcia.
  ~ Antyhejter
  ponad rok temu 4
  tak jak Bońkowski zaznaczył zaawansowanie technik będzie dostosowane do grupy ćwiczących. Z tego co dało się zauważyć hejterzy :) zbytnio od niej nie odstawali umiejętnościami. Co gorsze na seminarium w zdecydowanej większości były grupy początkujące KM co w zderzeniu z sportowcami wypada śmiesznie
  ~ hejter km2
  ponad rok temu 3
  czy chcac robic seminarium z bjj, ktore de facto sprowadzi sie do totalnych podstaw, tez bedziecie prowadzic zajecia na parkiecie jak w tym przypadku? kogo macie w planach na poprowadzenie seminarium z bjj?
  ~ hejter km2
  ponad rok temu 2
  kogo chcecie sprowadzic na seminarium z bjj?
  ~ Milosz
  ponad rok temu 1
  Pierwsze zorganizowane przez Taurus Team, reporter sie pomylil. Nastepne w styczniu BJJ oraz uderzenia w parterze :) pozdrawiam
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.