› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Biblioteka Elbląska wdraża nowy system wypożyczania książek

› bieżące 10 miesięcy temu    16.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Biblioteka Elbląska wdraża nowy system wypożyczania książek fot. Nadesłane

Od 24 listopada w Bibliotece Elbląskiej będzie działać nowoczesny informatyczny system biblioteczny ALMA. Ze względu na konieczność przeniesienia danych z dotychczasowego systemu do nowego Biblioteka Elbląska będzie zamknięta dla czytelników w dniach 19-23 listopada 2022 r.

Ponadto pragniemy poinformować:

- termin zwrotu wszystkich aktualnie wypożyczonych książek zostaje automatycznie ustalony na 31 grudnia 2022 r.
- na konta Czytelników w nowym systemie nie zostanie przeniesiona historia dotychczasowych wypożyczeń, ani złożone w aktualnym systemie zamówienia
- od 14 listopada 2022 r. do momentu wdrożenia nowego systemu nie będzie możliwości zdalnego rezerwowania i zamawiania książek i audiobooków; nadal będzie można przeszukiwać katalog, lecz wypożyczeń będzie można dokonywać tylko bezpośrednio w Bibliotece
- aby zachować sprawną komunikację z Biblioteką prosimy o sprawdzenie aktualności na kontach czytelniczych adresów e-mail, na które przychodzą informacje o zamówieniach i wypożyczeniach
- karta biblioteczna uprawniająca do korzystania z Biblioteki zachowuje swoją ważność
- po 24 listopada, czyli po wdrożeniu nowego systemu, konieczne będzie zalogowanie się na nowe konto: zgodnie z instrukcjami, które pojawią się po kliknięciu w przycisk “zaloguj”.

W Polsce system Alma użytkują już z powodzeniem: Biblioteka Narodowa, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wojewódzkie Biblioteki Publiczne w Lublinie i w Kielcach. Dzięki wdrożeniu nowego systemu czytelnicy Biblioteki Elbląskiej będą mogli korzystać ze zbiorów tak samo jak użytkownicy najlepszych polskich bibliotek i zagranicznych bibliotek publicznych, naukowych, narodowych, specjalistycznych.

Szczegółowe informacje związane z korzystaniem z nowego systemu będą na bieżąco pojawiać się na stronie internetowej www.bibliotekaelblaska.pl

W przypadku problemów z logowaniem lub dodatkowych pytań związanych z wdrażaniem nowego systemu wypożyczeń prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Czytelnika – tel. 55 625 60 12 lub z Biblioteką Naukową i Literacką – tel. 55 625 60 22.

Wszystkie koszty wdrożenia i utrzymania systemu pokrywa Biblioteka Narodowa – operator Priorytetu 1. Kierunku Interwencji 1.2. Budowa ogólnokrajowej sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.