› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Biało-czerwony "orzełek" z Elbląga

› sport ponad rok temu    5.01.2017
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Już dzisiaj żeńska reprezentacja Polski do lat 20 w siatkówce odleci na Półwysep Iberyjski na pierwszy z turniejów kwalifikacyjnych do lipcowych Mistrzostw Świata w Meksyku. Jeśli uda jej się pozostawić w pokonanym polu swoje rówieśniczki z Belgii oraz Portugalii, awansuje do kolejnej rundy eliminacji zaplanowanej w maju. Wśród wybranek trenera Wiesława Popika na mecze w portugalskim Vana do Costelo znalazła się utalentowana rozgrywająca MKS Truso oraz jednocześnie II-ligowego E. Leclerc Orła Elbląg Weronika Wołodko.

Dla nastoletniej zawodniczki to nie jest pierwsze zetknięcie z kadrą narodową. W przeszłości była już powoływana do występów z orzełkiem na piersi, ale teraz przed nią jedno z największych wyzwań. Już 7 stycznia Polki rozpoczną zmagania w grupie D potyczką z Belgijkami (godz. 16:00). Dzień później o godzinie 18:30 zmierzą się z gospodyniami turnieju, czyli drużyną Portugalii. Awans do kolejnej rundy zapewni Polkom pierwsze miejsce w grupie.

Łącznie o awans walczy 15 ekip, a do obsadzenia jest 7 miejsc. Awansują najlepsze reprezentacje z każdej z czterech grup oraz trzy, które zajęły w nich drugie miejsca. W grupie A wystąpią (turniej na Łotwie): Chorwacja, Dania, Łotwa, Niemcy. W grupie B (Turcja): Austria, Bułgaria, Finlandia, Turcja. W grupie C (Rumunia): Estonia, Francja, Holandia, Rumunia.

Oto wszystkie powołane przez Wiesława Popika siatkarki: Monika Fedusio, Alicja Grabka, Martyna Łukasik, Natalia Murek, Katarzyna Niderla, Aleksandra Rasińska, Kinga Różyńska, Maria Stenzel, Martyna Świrad, Weronika Wołodko, Barbara Zakościelna, Aleksandra Żurawska.

Nasza utalentowana rozgrywająca będzie rywalizowała o miejsce w wyjściowej "6" z inną zdolną dowodzącą Alicją Grabką. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż zawodniczka Legionovii Legionowo występuje na co dzień w Orlen Lidze i ma dużo więcej doświadczenia na najwyższym poziomie. To także medalistka Mistrzostw Polski kadetek i juniorek, która już zdążyła zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Polski.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.