› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Bezpieczne wakacje. Policjanci spotykają się z młodzieżą w Elblągu

› bieżące 13 dni temu    23.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Bezpieczne wakacje. Policjanci spotykają się z młodzieżą w Elblągu fot. KMP Elbląg

Policjanci elbląskiej komendy: st. asp. Katarzyna Stankiewicz i asp. szt. Sylwester Kamecki w ramach kampanii "Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad wodą" oraz zgodnie z planem "Bezpieczne Wakacje 2022" spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 19 tym razem na przystani Grupy Wodnej.

Była to okazja do poznania służby patrolu wodnego policji a także przepłynięcia się policyjną łodzią patrolową. Inną atrakcją był przyspieszony kurs pierwszej pomocy w wykonaniu Straży Pożarnej. Dzieci uczyły się tego jak szybko wezwać pomoc i jakie informację należy przekazać ratownikowi aby pomoc szybko dotarła do poszkodowanego.

Funkcjonariusze policji informowali natomiast najmłodszych o zasadach zachowywania się nad wodą, bezpiecznych zabawach oraz o tym jak należy wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Dodatkowo policjanci przeczytali fragment opowiadania z książeczki „Na ratunek Poli” a dokładnie opowiadanie na temat bezpieczeństwa nad wodą.

Przypomnijmy: komisarz Jolanta Sorkowicz (policjantka z Braniewa) stworzyła fikcyjną rówieśniczkę uczniów, która na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikiem w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji ratuje dziewczynkę bohater w niebieskim mundurze - policjant. Tym razem Pola wpisała się w cykliczne działania „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą.”

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.