› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Bezpieczna Droga do Szkoły z elbląską Policją

› bieżące miesiąc temu    17.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Bezpieczna Droga do Szkoły z elbląską Policją fot. KMP Elbląg

W ramach ogólnokrajowych działań „Bezpieczna Droga do Szkoły" policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu realizują spotkania profilaktyczne w elbląskich szkołach i przedszkolach.

Prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, konieczność korzystania z elementów odblaskowych czy bezpieczne miejsca do zabaw, to tylko niektóre tematy poruszane podczas spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Po raz kolejny do współpracy zaproszeni zostali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Uczniowie klas policyjnych prowadzą zajęcia skierowane do najmłodszych dzieci szkół podstawowych. Podczas zajęć zwracamy uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze w rejonach szkół. Oprócz teorii ćwiczymy prawidłowe i bezpieczne przechodzenie przez przejścia dla pieszych - mówi jedna z uczennic birorących udział w policyjnych działaniach. Wszyscy pierwszoklasiści w ramach działań otrzymują elementy odblaskowe przekazane przez firmę General Electric POWER Sp. z o. o. w Elblągu.

Akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły" adresowana jest również do wszystkich dorosłych,w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny, ale także kierowców, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególną ostrożność - mówi st. asp. Agnieszka Kudosz z elblaskiej drogówki. Policjantka przypomina także:

• dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która ma co najmniej 10 lat, czyli np. rodzeństwa,

• zabrania się dopuszczania dziecka w wieku do 10 lat do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze,

• dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu musi być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.