› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Bezpieczna droga do szkoły - odblaski dla najmłodszych elblążan

9 miesięcy temu    13.09.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Rozpoczął się rok szkolny rozpoczęły się również spotkania policjantów z dziećmi. To właśnie podczas tych spotkań przekazywana jest wiedza nt. bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zagrożeń i tego jak im przeciwdziałać. Na koniec spotkania uczniowie klas pierwszych otrzymują odblaskowe prezenty które w ramach współpracy z policją zakupiła firma General Electric.

Jedno z takich spotkań inaugurujące rozdawanie nowo zakupionych odblasków odbyło się dziś w Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu. To na nim obecni byli policjanci ruchu drogowego oraz policjant dzielnicowy. Wspólnie przedstawili prezentację oraz rozdali dzieciom odblaski.

Chcemy uświadamiać najmłodszym że bycie widocznym na drodze jest bardzo ważne, i że od tego zależy bezpieczeństwo – tłumaczy podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Na prezentacji pokazano nasz plakat i zdjęcia wykonane po zmroku na których występowały osoby ubrane w elementy odblaskowe oraz takie które tych elementów nie miały.  

W tym roku dzięki ofiarodawcy jakim był General; Electric policjanci otrzymali do przekazania 1400 odblasków. Oznacza to, że zostaną w nie wyposażeni wszyscy pierwszoklasiści rozpoczynający w tym roku naukę.

Podczas policyjnych wizyt u uczniów funkcjonariusze zawsze podkreślają ważną rolę elementów odblaskowych w wyposażeniu, odzieży oraz tornistrów podczas poruszania się po zmierzchu. Po takich spotkaniach maluchy dobrze już wiedzą, że elementy odblaskowe sprawiają, że są widoczni na drodze.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.