› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Betlejemskie Światło Pokoju zawita do nas 19 grudnia

› bieżące ponad rok temu    15.12.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Betlejemskie Światło Pokoju zawita do nas 19 grudnia

Ogień trafi do Elbląga już w poniedziałek. Przekazane mieszkańcom naszego miasta zostanie w środę 19.12 - taką informację przekazała Ewelina Dżugan z Harcerskiej Służby Informacji. Betlejmskie Światło Pokoju to przede wszystkim symbol wznajemnego zrozumienia ludzi i narodów. Jest to znak nadziei i życia bez konfliktów.

Po Betlejemskie światło elbląscy harcerze wybiorą się już w poniedziałek (17.12), gdzie na dziedzińcu  Zamku Olsztyńskiego, z rąk Komendantki Chorągwi Warmi i Mazur, odbiorą lampion z ogniem. W tym roku hasło betlejemskiej drogi, to: "Odważ się być dobrym" i te słowa powinny towarzyszyć nam w domach, podczas wigilijnej kolacji.
 
Komendant hufca - phm. Adrian Szymański zaprasza na przekazanie światła do rąk przedstawicieli władz, instytucji oraz elblążan. Uroczystość odbędzie się w środę (19 grudnia) o godz. 16.00 na dziedzińcu Galerii El. Tam też odbędzie się pokaz tańca z ogniem oraz wszyscy zebrani będą mogli wysłuchać harcerskiej gawędy. Należy zabrać ze sobą własne lampiony.
 
Betlejemskie Światło Pokoju będzie przechowywane w siedzibie hufca przy ul. Portowej 2. Harcerze z poszczególnych szczepów zaniosą ogień do szkół, instytucji, z którymi współpracują. 
 
- Będziemy rozprowadzać ogień także do elbląskich parafii - mówi phm. Adrian Szymański. - Na początku stycznia reprezentacja elbląskich harcerzy weżmie udział w przekazaniu światła w Obwodze Kaliningradzkim, dokładnie w Kaliningradzie. Podarujemy ogień zaprzyjaźnionej organizacji skautowej "Niedźwiedź" z Rosji. Rosyjscy skauci przekażą betlejemski ogień swoim przyjaciołom, instytucjom, z którymi współpracują - kontynuuje druh. - Zależy nam na tym, by to światło dotarło wszędzie, również tam, gdzie mieszkają ludzie samotni i cierpiący - kończy komendant hufca.
Niech hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju - Odważ się być dobrym - zakorzenią się w naszym sercu. 
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.