› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Betlejemskie Światło już w Elblągu. Do naszych domów trafi 19 grudnia

› bieżące ponad rok temu    18.12.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Betlejemskie Światło już w Elblągu. Do naszych domów trafi 19 grudnia

Wczoraj popołudniu reprezentacja elbląskiego hufca wzięła udział w przekazaniu betlejemskiego ognia, które odbyło się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Organizatorem uroczystości była Komenda Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej. Uroczyste przekazanie światła do rąk przedstawicieli władz, instytucji oraz elblążan odbędzie się w najbliższą środę (19 grudnia) o godz. 16.00 na Dziedzińcu Galerii El. 

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol miłości, zrozumienia ludzi i narodów. Betlejmskie Światło Pokoju zorganizowało Austrackie Radio i Telewizja (ORF) po raz pierwszy w 1986 roku, jako część działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych, potrzebujących. Rok później patronat nad wydarzeniem objęli austriaccy skauci, którzy roznosili ogień do szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia do każdego dotarł symbol pokoju, braterstwa, miłości. 
 
Moment odpalania Światła z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem jest niesamowity. Co roku działająca charytatywnie dziewczynka i chłopiec, wybrani przez ORF, odbierają BŚP z groty. Betlejem leży na terytorium Autonomii Palestyńskiej, która jest uwikłada w konfilkty polityczne z Izraelem, jednak na czas uroczystości odpalania Światła zawieszone są działania militarne.
 
Wczoraj reprezentacja naszego hufca na terenie zamku olsztyńskiego z rąk komendantki Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, hm. Doroty Jeżowskiej-Olszewskiej odebrała ogień. 
 
Komendant hufca, phm. Adrian Szymański zaprasza na przekazanie światła do rąk przedstawicieli władz, instytucji oraz elblążan. Uroczystość odbędzie się w środę (19 grudnia) o godz. 16.00 na dziedzińcu Galerii El. Tam odbędzie się pokaz tańca z ogniem oraz wszyscy zebrani będą mogli wysłuchać harcerskiej gawędy. Proszę o zabranie ze sobą lampionów.
 
Niech motto tegorocznej drogi Betlejemskiego Ognia - Odważ się być dobrym - towarzyszy nam w czasie obchodów Świąt Bożego Narodzenia oraz przyszłym 2013 roku.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.