› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Bernadeta Hordejuk – skuteczna i odpowiedzialna w Parlamencie Europejskim

› bieżące ponad rok temu    4.05.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 55 / 62%
A A A
Bernadeta Hordejuk – skuteczna i odpowiedzialna w Parlamencie Europejskim fot. nadesłane

Już 25 maja będziemy wybierali naszych kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się, na kogo oddamy swój głos. Kto będzie godnie reprezentował nas i nasz region w europarlamencie? Taką osobę będzie z pewnością Bernadeta Hordejuk.

Aktywna kobieta w samorządzie

Bernadeta Hordejuk, choć pochodzi z Iławy, aktywnie zajmuje się działalnością na rzecz naszego województwa. Jest bowiem radną w Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, gdzie sprawuje funkcję przewodniczącej Klubu Radnych PO.

Jest również przewodniczącą Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Społecznej, Rodziny i Sportu, członkinią Komisji Strategii Rozwoju oraz – z ramienia Związku Województw RP – członkiem Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy.

Zna problemy Elbląga

Zna też dobrze Elbląg oraz problemy mieszkańców tego miasta. Kiedy Elblągiem zarządzał komisarz Marek Bojarski, Bernadeta Hordejuk sprawowała w Urzędzie Miejskim w Elblągu funkcję doradcy komisarza. Bernadeta Hordejuk jest także przewodniczącą Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Przez cały czas blisko współpracuje, na rzecz dobra tej placówki, z dyrektor naczelnym szpitala – Elżbietą Gelert.

Wykształcona z doświadczeniem

Bernadeta Hordejuk posiada wykształcenie wyższe oraz tytuły zawodowe: Menedżer Sportu oraz Mistrz Zarządzania Sportem (absolwentka Akademii Rolniczej w Szczecinie, UW, Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Gdyni i AWF w Poznaniu). Ma też uprawnienia Członka Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa. Dyrektor Iławskiego Centrum Kultury oraz Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji (do 2006 r.), sekretarz miasta Iławy (2006-2008), zastępca burmistrza Iławy (2008-2011), radna powiatu iławskiego (2006-2010). Od 2011 roku jest doradcą-koordynatorem w Starostwie Powiatowym w Iławie. Mężatka, dwójka dzieci.

Bernadeta Hordejuk: - Znam mechanizmy funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Wiem też, jak wiele solidną pracą, popartą merytorycznym przygotowaniem, można tam osiągnąć dla naszego regionu. W Parlamencie Europejskim będę inicjować działania służące rozwojowi gospodarczemu Warmii i Mazur. Będę pomagać i wspierać samorządowców i przedsiębiorców w sięganiu po środki unijne, przede wszystkim na tworzenie nowych miejsc pracy, zwłaszcza dla osób młodych.

Elżbieta Bieńkowska (wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju) :

Weszliśmy w najważniejszy etap dla Europy. Parlament Europejski potrzebuje dziś fachowców i ekspertów. Dlatego Bernadeta Hordejuk – wieloletni praktyk, lider i menadżer samorządowy, dbający od wielu lat o interesu Warmii, Mazur i Podlasia – zasługuje na Państwa głos. 

 

Bernadeta Hordejuk „Skuteczna i odpowiedzialna”
Kandydatka do Parlamentu Europejskiego Lista nr 8, pozycja 10

 

Publikacja sfinansowana przez KW Platforma Obywatelska RP

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.