› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Będzie nowy wicewojewoda warmińsko-mazurski! Nominacja w piątek, 24 stycznia

› bieżące ponad rok temu    23.01.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Będzie nowy wicewojewoda warmińsko-mazurski! Nominacja w piątek, 24 stycznia fot. Radio UWM FM

Nowym wicewojewodą warmińsko-mazurskim zostanie dr inż. Aleksander Socha, dotychczasowy kanclerz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Akt powołania na to stanowisko zostanie wręczony w najbliższy piątek, 24 stycznia, w gabinecie wojewody w Olsztynie. Jednocześnie dr inż. Aleksander Socha zadecydował o odejściu z Uniwersytetu po około 20 latach pracy w administracji uczelni.

W wydarzeniu powołąnia nowego wicewojewody wezmą udział: wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, sekretarz stanu w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Maksymowicz, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, I wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, II wicewojewoda warmińsko-mazurski Aleksander Socha oraz poseł na Sejm RP Michał Wypij.

Dr inż. Aleksander Socha należy do Porozumienia Jarosława Gowina. Przez wiele lat pełnił funkcję kanclerza Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Pracę w administracji Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie rozpoczął w 1996 r. W 1999 r., wraz z powstaniem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zostałem jego dyrektorem administracyjnym, a w 2005 roku - kanclerzem. Fuunckję tę sprawowa do końca września 2008 roku. Ponownie został wybrany na to stanowisko w 2012 roku. W międzyczasie był prezesem Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego.

23 stycznia 2020 r. pracę na stanowisku Kanclerza Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpocznie Andrzej Góźdź, który zastąpi na tym stanowisku pełniącego tę funkcję od 2005 roku (z czteroletnią przerwą) dra inż. Aleksandra Sochę, który w okolicznościowym podziękował za wieloletnią, udaną współpracę: 

Pragnę serdecznie podziękować za wieloletnie wspieranie moich wysiłków oraz wszystkie dobre słowa i gesty przyjaźni. Z macierzystą uczelnią związany byłem zawodowo od czasu ukończenia studiów, kolejno jako pracownik naukowo-techniczny, asystent, adiunkt. Pracę w administracji ART podjąłem w 1996 roku. Wraz z powstaniem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostałem dyrektorem administracyjnym, a od 2005 roku do chwili obecnej, z czteroletnią przerwą, kanclerzem. Mijający okres obfitował w doniosłe przemiany w Polsce, w tym także w obszarze szkolnictwa wyższego. Cieszę się, że mogłem współuczestniczyć w tych przemianach oraz w zdobywaniu środków na ambitne przedsięwzięcia inwestycyjne służące naszej Alma Mater, w budowaniu jej pozycji i rangi. Służba ta przyniosła mi wiele satysfakcji i radości. Dynamiczny rozwój uczelni nie byłby możliwy bez zaangażowania znakomitych i wspaniałych ludzi, zarówno z Władz Uczelni i Wydziałów, Profesorów, Pracowników Naukowych, Dydaktycznych, Technicznych, jak i Administracji oraz Obsługi.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 4
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mar
ponad rok temu ocena: 0%  1
Młodszych już nie ma. Niewątpliwie inteligentny Pan ale przydałby się nowa energia
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.