› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Będzie kolejne referendum w Elblągu w sprawie odwołania władza miasta?

› bieżące miesiąc temu    2.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Będzie kolejne referendum w Elblągu w sprawie odwołania władza miasta? fot. elblag.net/archiwum

Do tego zmierza grupa elblążan pod wodzą Stefana Rembelskiego. Odpowiednie zawiadomienia zostały już złożone do biura Komisarza Wyborczego oraz Prezydenta Miasta Elbląga. Teraz grupa referendalna musi zebrać podpisy elblążan pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Elbląga i radnych miejskich.

- Działając jako pełnomocnik grupy mieszkańców Elbląga zwanych dalej Inicjatorami Referendum informuję, że w dniu 2 listopada 2022 roku zgodnie z ustawą o z dnia 15 września 2000 roku o referendum lokalnym powiadomiłem Prezydenta Miasta Elbląga i Komisarza Wyborczego w Elblągu o podjęciu inicjatywy przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania przed upływem kadencji Prezydenta Miasta Elbląga i Rady Miejskiej w Elblągu – do naszej redakcji taki komunikat przesłał Stefan Rembelski.

W załączeniu Rembelski wysłał również zdjęcia złożonych w dniu dzisiejszym pism.

Teraz, w ciągu 60 dni inicjatorzy referendum muszą zebrać podpisy dziesięciu procent mieszkańców uprawnionych do głosowania. Czyli swoje podpisy pod tym wnioskiem musi złożyć 9,5 tysiąca elblążan. Jeżeli wniosek o referendum będzie kompletny i poparty odpowiednią ilością podpisów, Komisarz Wyborczy ogłosi przeprowadzenie referendum w Elblągu.

Powinno się ono odbyć w terminie 30 dni od momentu złożenia kompletnego wniosku o przeprowadzenie referendum z podpisami elblążan. Referendum będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział nie mniej niż 3/5 liczby osób biorących udział w wyborze odwoływanego organu.

W Elblągu już odbyło się jedno referendum w sprawie odwołania władz miasta. Miało miejsce 14 kwietnia 2013 r. i doprowadziło do odwołania ze stanowiska prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka oraz ówczesną Radę Miasta Elbląga.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.